четвер, 20 лютого 2020 р.


Мово  рідна!
Колискова
Материнська  ніжна  мово!
Мово  сили  й  простоти,-
Гей,  яка  ж  прекрасна  Ти!..
Багряний  Іван 

Мова – це  історія народу, його світогляд,  інтелектуальний  та  духовний  результат  кількатисячолітньої еволюції кожного етносу.  Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання  світу,  передачі  досвіду  з покоління  в  покоління. Українська  мова – здобуток  культури  і духовної  діяльності українського народу. Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів людей. У ній і мудрість віків, і пам`ять народу, і  щирість душі.
До Міжнародного дня рідної мови працівниками Іршавської районної бібліотеки оформлено книжкову виставку «Ти, рідна мово, чиста, як роса, цілюща й невичерпна, як криниця». Всі бажаючі, ознайомившись з літературою виставки, мали змогу вдосконалити свої знання української мови.
А також з молоддю, яка завітала до бібліотеки, було проведено літературну естафету віршів. Кожен присутній відривав пелюстку з “Різнобарвної квітки віршів” та читав запропонований вірш вголос, а далі - другу або подрузі, вдома батькам, дідусям  та  бабусям.
Любіть  і  шануйте  рідну  мову!


Немає коментарів:

Дописати коментар