Профспілкове життя

По всьому світу стала новина!

Днями профком та адміністрація бібліотечних працівників району організували та  провели різдв`яно-новорічне свято.
Колядки є складовою і важливою часткою Різдва Христового,  дуже давньої народної урочисто-новорічної обрядовості,  яку вони і супроводжували й одухотворяли.
У святково піднесеному настрої традиційно колядував і бібліотечний  колектив району.  Емоційно духовну атмосферу свята створювали колядки, що лунали з  уст малечі (діти працівників бібліотек): «Нова радість стала», «Дивная новина», «В Віфлеємі новина», «Небо і земля», «Во Страні Юдейській», «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Божий син днесь  народився», “Спи, Ісусе, спи”. Самобутність нашої закарпатської колядки в тому, що вона гармонійно поєднує давнє і нове.
Привітали бібліотекарів  начальник відділу культури Іршавської РДА О.Ісак, голова райкому профспілки працівників культури О.Сідор, директор КЗ «Іршавської ЦРБС» М.Бобик, яка провела з дітьми змістовну і цікаву програму, голова профкому бібліотечних працівників М.П.Федоричко.
Надзвичайно сподобалась дітям-колядникам екскурсія до районної бібліотеки для дітей, організована директором бібліотечної системи М.В.Бобик. А провела екскурсію заст.директора по роботі з дітьми Б.Боїшко.
Невід`ємною частиною свята стало підведення підсумків конкурсу на кращий малюнок новорічної тематики та „Новорічна іграшка своїми руками.”  Призові місця за кращі роботи отримали бібліотекарі районної бібліотеки для дітей, бібліотеки - філії с.Загаття та  с.Ільниця -2.
На крилах величальної і доброзичливо-вітальної мелодії прилинули до нас із давніх-давен колядки. Їх збереження, збереження  народних традицій – основа діяльності бібліотек району, адже колядки - джерело духовної краси, які несуть у людські хати святковий спокій, душевну злагоду.  

_____________________________________

Днями бібліотечний колектив Іршавського району відзначив Всеукраїнський день бібліотек. Привітали бібліотечну родину начальник відділу культури і туризму Ісак О.В., голова райкому профспілки працівників культури Сідор О.І., головний спеціаліст районного відділу культури і туризму Бабинець Л.В., директор КЗ «ІРЦБС» Бобик М.В. З щирими вітаннями звернулась до присутніх голова профкому бібліотечних працівників Федоричко М.П. і вручила подарунки ювілярам.
Підведено підсумки конкурсу на кращу фотографію «Я+книга», організованого до Всеукраїнського дня бібліотек. Майже на всіх знімках висвітлено любов, бажання, прагнення до читання. Перше місце за креативне фото отримала бібліотека-філія с.Бронька (зав.бібліотекою Свистак А.Р.).
Успіху і натхнення Вам бібліотечні працівники!


___________________________


Звітує профспілкова організація
бібліотечних працівників

Днями відбулися звітно –виборні профспілкові збори ППО бібліотечних працівників. На збори були запрошені начальник відділу культури і туризму Іршавської РДА Ісак О.В. , голова райкому проспілки працівників культури Сідор О.І.
За чисельністю ППО бібліотечних працівників займає друге місце серед первинок працівників культури. Вона нараховує 50 членів профспілки.
Незважаючи на сьогоднішні соціально – економічні проблеми, наша профспілкова організація намагається активно впливати на вирішення питань оплати і охорони праці, дотримання трудового законодавства, розвитку культурно - масової та спортивної роботи в колективі. Саме ці та багато інших питань висвітлені у звітних доповідях  голови профкому Федоричко М.П.та голови ревізійної комісії  Балог В.М. Робота ППО за звітний період оцінена-«задовільно».
Третім питанням зборів були вибори нового складу профкому і голови профспілкової організації. Профком обрано в складі 7 чоловік.
Обрано 5 делегатів на звітно – виборну профспілкову конференцію працівників культури, яка відбудеться в березні 2019 року.
Голова райкому Сідор О.І. привітала новообраний профком і побажала всім спілчанам принциповості у відстоюванні трудових, соціально – економічних прав та інтересів, впевненості у дні завтрашньому.       

 _____________________________________


                                                                                                                                   Бібліотекар!
Це слово - повне сонячного змісту,
За ним стоїть безмежний, мудрий світ…
Бібліотекар!
Скільки в слові змісту!
Його тепло - навік в моїй душі…

Днями бібліотечний колектив Іршавщини святкував Всеукраїнський день бібліотек. Привітали бібліотекарів району і вручили грамоти за багаторічну працю та з нагоди професійного свята начальник відділу культури і туризму Ісак О.В., голова райкому профспілки Сідор О.І., директор КЗ «Іршавська РЦБС» Бобик М.В.. Лейтмотивом їх виступів була думка про те, що книга – чудовий і дивовижний витвір людського розуму, а бібліотекар – людина яка забезпечує нерозривний зв'язок минулого і сьогодення. Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершини знань і мудрості користувачів є бібліотечні працівники – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнанного.
З побажаннями здоров’я, творчості і добробуту привітала бібліотечну родину голова профкому Федоричко М.П. і вручила ювілярам подарунки та квіти.
Віри Вам у те, що завтрашній день буде ще кращим ніж сьогоднішній, надії на те, що наша праця буде достойно визнана і оцінена, любові наших користувачів і мудрості у здійсненні великих планів.
__________________________________


Здоров’я і добро настрою додає спорт

Працівники КЗ «Іршавська ЦРБС» взяли активну участь у проведенні  6 обласної спартакіади працівників закладів культури, яка проходила 2 червня 2018 року в м. Ужгород на стадіотні «Спартак».
Спілчани профспілки бібліотечних працівників змагались у слідуючих видах спорту:
-          легка атлетика (Гойс Я.К. – бібліотекар Іршавської ЦРБ);
-          шахи (Повх О.М. – бібліотекар Іршавської ЦРБ).
         Мета спартакіади досягнута. Спасибі організаторам спортивного форуму, проведення якого сприяє пропаганді здорового способу життя, подальшого розвитку фізкультурно-масової та спортивно-оздоровчої роботи в закладах культури.

______________________________________

Берегиня роду і народу

 З успіхом  пройшло виїзне свято до Дня матері в бібліотечній системі району  на базі бібліотеки – філії с. Імстичево зав. бібліотекої-філією (Гойда О. І.). Привітали бібліотекарів директор КЗ «Іршавська ЦРБС» Бобик М.В. секретар сільської ради Зейкан М.І., зав. методичним відділом Бровді Л.І., голова профкому бібліотечних працівників Федоричко М.П.
Лейтмотивом виступів була думка про те, що в кожного у глибині душі лежить, як найкоштовніший скарб, спогад про материнську ласку і доброту. У найскладніші, найдраматичніші хвилини життя цей спогад гріє, підтримує, додає сил, надихає. І хоч куди доля б нас не закинула, в пам’яті жевріє материнська домівка, материнський поріг, материнська душа, яка завжди як ніхто розуміє, допоможе та втішить. Бо не має таких труднощів, які б мама не взяла на свої плечі заради рідної дитини.
Материнське серце, материнські натружені руки… Скільки магічності і теплоти вміщують ці слова, скільки ніжних слів створила народна уява про жінку – матір. І не перерахувати. А ще кожен знаходить у своєму серці власні ,особливі слова,намагаючись передати через них свою  любов та повагу до матінки..
Приємною несподіванкою для присутніх стали виступи художньої самодіяльності будинку культури с. Імстичево (зав. клубом  Зейкан Г. О.) прозвучала пісня «Мамина співанка» у виконанні Корпош  О., вокальний ансамбль дівчат виконав пісню «Карпатський дощ», а також  прозвучав  власний вірш  Довбак Є. «Елегія про маму».
Надзвичайно приємні враження залишилися у працівників бібліотечної системи від відвідування православної церкви Різдва Божої Матері  та Михайлівського греко-католицького монастиря.
 Хай святиться у наших серцях, помислах і ідеях священне слово Мама.______________________________________


«І знову: на старт…»

З успіхом проведено обкомом профспілки працівників культури спартакіаду 2017. Активну участь в якій взяли члени ППО бібліотечних працівників:
Порада Світлана Олександрівна, завідувачка бібліотекою-філією с. Заболотне - дартс;
Порада Віталій, школяр - сімейні старти;
Ерделі Світлана Іванівна, завідувачка бібліотекою-філією с. Гребля - сімейні старти;
Ерделі Мирослава Олександрівна, школярка - легка атлетика.
Призове друге місце з легкої атлетики дісталось Ерделі Мирославі. Вітаємо всіх учасників спартакіади і бажаємо спортивних успіхів.


_____________________________________

Христос рождається!
Славімо його!

Днями профком та адміністрація бібліотечних працівників району організували та  різдв`яно - новорічне свято.
...І знову, як багато століть тому, звучать різдв`яні мелодії. Від господи до господи, від родини до родини, від села до села, від громади до громади вирушає гурт колядників, які звістуючи  про народження Ісуса, бажають  рідним та близьким многая літа, щастя, здоров`я, злагоди і достатку.
Різдвяне свято зібрало разом і бібліотечних працівників району. Почалося свято з екскурсії в Іршавський районний історико-краєзнавчий музей. Традиційно, разом з батьками, прийшли поколядувати діти. З уст малечі і дорослих лунали прекрасні колядки: „В Віфлеємі новина”, „Бог ся раждає”, „Дивная новина”, „Радуйся, земле”, „Небо і земля” та багато інших. Самобутність нашої закарпатської колядки в тому , що вона гармонійно поєднує давнє і нове.
Привітали бібліотекарів голова райкому профспілки працівників культури О.І.Сідор, директор Іршавської РЦБС М.В.Бобик, голова профкому бібліотечних працівників М.П.Федоричко.
З цікавістю і задоволенням відповідали діти на запитання новорічної вікторини: „ Новорічний калейдоскоп”. Кмітливість та жвавість проявили колядники і в конкурсах рідв`яно- новорічної тематики.
Невід`ємною частиною свята стало підведення підсумків конкурсу „Новорічна іграшка своїми руками.” Як і кожного року, діти прибрали ялинку іграшками, виготовленими власноруч. Призові місця за кращі роботи отримали бібліотекарі с. Ч. Потік, с. Ільниця- 1, с. Підгірне.
Працівники Іршавської районної бібліотеки та Іршавської районної бібліотеки для дітей оформили перегляд літератури «Дивосвіт різдвяних свят».
Будучи часткою незнищеної української культури, колядки живуть , приносять радощі, моральне оздоровлення людям упродовж століть. Наша мета – зберегти і примножити традиції прадідів, дідів, батьків. Колядуймо з нами, колядуймо на щастя, на здоров`я, радість нашого роду і народу.


____________________________________


Всеукраїнський день бібліотек


          Днями бібліотечна родина Іршавщини відзначила професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Привітали бібліотекарів району: голова райдержадміністрації  Горін О.В., голова районної ради  Симканинець В.А, голова міської ради Бобик С.С. , начальник відділу культури Маргіта В.В., директор Іршавської ЦБС Бобик М.В., голова профкому ППО Федоричко М.П. У виступах пролунала думка про те, що сьогодні важко переоцінити роль бібліотек як культурно-просвітницьких осередків у збереженні та популяризації знань, накопичених людством, їх внесок у розвиток вітчизняної освіти, збагачення духовного потенціалу суспільства. Задовольняючи потреби користувачів, бібліотеки району забезпечують нерозривний зв’язок минулого і сьогодення, сприяють піднесенню їх інтелектуального рівня .  
Підведено підсумки конкурсу - огляду „Бібліотека року”.
Переможцями стали:
1 місце – бібліотека для дітей (номінація „Бібліотека – територія читання та творчого розвитку дитини”)
2 місце – центральна районна бібліотека (номінація за креативність в       організації роботи з національно – патріотичного виховання підлітків та молоді)
3 місце – бібліотека - філіал с. Імстичево (номінація „Бібліотечне краєзнавство – живе джерело пам’яті”).
Їм вручені грамоти і цінні подарунками. Голова профкому бібліотечних працівників вручила подарунки ювілярам. Вітання і слова подяки за невтомну і довголітню працю отримали ветерани бібліотечної справи.
______________________________________


«Чорнобривці насіяла мати…»
Травень місяць присвячений матері

Мама! Найдорожче слово в світі.
Де б не був ти, щоб ти не робив 
Назавжди вона твій шлях освітить

Ніжним серцем відданим тобі.

       Ці слова стали епіграфом до проведеного днями свята в Іршавській ЦБС, присвяченого найближчій, наймилішій, найріднішій людині. З теплими словами привітання і побажаннями здоров’я і материнського щастя, внутрішньої та завнішньої гармонії виступила директор Іршавської ЦБС Лакатош Алла Іванівна. Привітала бібліотечну родину голова профкому Федоричко Марія Петрівна. Надзвичайно зворушливими були пісні у виконанні Михайла Чирничко «Дякую тобі мамо», Свириденка Дмитра «Заспівай мені бабусю», Воробканич Вікторії «Мамині долоні» - викладач Олеся Іванівна Мейсарош. Література про берегиню роду людського материнську ласку, чутливе материнське серце була представлена на перегляді літератури «Рідна мати моя» (організували перегляд літератури працівники відділу обслуговування).

______________________________________

В Віфлеємі новина

12 січня колядувала бібліотечна родина району

Велике і веселе свято Коляди. Колядують протягом всіх різдвяних свят аж до Водохреща. З давніх давен народження Ісуса Христа ми християни святкуємо радісно і велично. Ця знаменна Євангелівська подія наповнює серце і душу всіх людей від малого до старого.
Уже стало традицією колядувати і проводити зустріч Старого Нового року в Іршавській ЦБС. Діти бібліотечних працівників принесли з собою чудові колядки. Завдяки яким ми дорослі немов стали очевидцями народження Бога младенця. Збереження традицій, започаткованих нашими батьками – основна мета проведення мироприємства. Бібліотечний колектив привітали: директор Іршавської ЦБС Лакатош А.І., голова райкому профспілки працівників культури Сідор О.І., директор будинку культури Канчій Е.В., голова профкому бібліотечних працівників Федоричко М.П.. 
Заступник директора по роботі з дітьми провела з маленькими колядниками ряд різних конкурсів та вікторин.
Хорошою традицією стало виготовлення ялинкових іграшок своїми руками. І цього року діти із задоволенням прибрали ялинку іграшками, виготовленими власноруч.
Проведення таких свят залишає неабиякий слід в дитячих серцях. І це є нескінченний духовний зв'язок з покоління в покоління.

Христос рождається! Славимо його!
______________________________________

День матері
       Бібліотечний колектив району привітали директор Іршавської ЦБС Лакатош Алла Іванівна та профком бібліотечних працівників з прекрасним святом – днем матері – найдорожчої людини в світі. За чашкою кави висловлені далеко не всі ті якості, які притаманні мамі. Бібліотекарі системи ознайомились із чудовими роботами – вишивками зробленими материнськими руками.________________________________________

Ми за здоровий спосіб життя 
З метою активізації фізкультурноспортивної роботи 12 квітня 2015 року на урочищі Ставріш проведено І районну спартакіаду серед членів районної організації Профспілок працівників культури та освіти і наукиУчасників спартакіади привітали: начальник відділу культури і туризму Матіко Ганна Михайлівна, заступник голови іршавської районної ради Полончак М.М. , голова РК профспілки працівників культури Сідор О.І. , голова РК профспілки освіти і науки Попович О.О.
Основні завдання:
- Виконання цільової комплексної програми « Фізичне вихованняздоровя нації»
- Пропаганда здорового способу життя та знижування захворюваності.
Активну участь у спартакіаді, взяла команда членів первинної профспілкової організації бібліотечних працівників. Змагання проводились у 2 етапи.
Перший етап: змагання серед працівників галузі
Другий етап: районні змагання між збірними командами районних організацій Профспілок
1.       Техніка складання рюкзака
2.       Розпалювання вогнища
3.       Розбивки намету
Ось такий перелік змагань.
Член профспілкової організації Лакатош А.І директор Іршавської ЦБС входила до головної суддівської команди. Представляли спілчан бібліотечної системи – зав. Відділом обслуговування Кепша О.І. , зав. Бібліотекою філією с. Лоза Сенинець О.В., голова профкому бібліотечних працівників – Федоричко М.П. 
За підсумками участі у змаганнях збірна команда районної організації Профспілки працівників культури зайняла ІІ місце. Побажання всіх учасників районної спартакіади – щорічно проводити розпочату справу.


    

_______________________________________
05.05.2014
Звітує профспілкова організація бібліотечних працівників

         Днями відбулося звітно-виборні профспілкові збори ППО бібліотечних працівників. Про успіхи первинки, досягнення за звітній період мова йшла у звітних доповідях: голови профкому Федоричко М. П. і скарбника Купар Н. І.. Акцентувалась увага на тому, що в сьогоднішніх умовах особливої уваги потребують питання дотримання трудових прав працівників, їх соціального захисту, а також контроль ситуації з реалізації гарантій діяльності профспілки. Роботу ППО за звітній період оцінена – «задовільно». Третім питанням зборів були вибори нового складу профкому і голови профспілкової організації. Профком обрано в (складі) кількості 7 чоловік.
      Під час зборів обговорено питання про делегування представників первинки на районну звітно-виборну конференцію працівників культури. Обрано делегатів. На зборах була запрошена голова райкому працівників культури Сідор О. І.. Директор Іршавської ЦБС Лакатош А. І. побажала новообраному профкому бібліотечних працівників, всім спілчанам впевненості у власних силах, принциповості у відстоюванні трудових, соціально-економічних прав та інтересів.
       На закінчення зборів прозвучав гімн профспілок.

 


 ________________________________________

 Профспілка працює професійно
           Відбулися профспілкові збори в первинній профспілковій організації бібліотечних працівників. Головуюча на зборах Ганна Іванівна Васильцюн ознайомила присутніх з пропонованим порядком  денним.(без змін прийнято одноголосно):
            - Про проведення обласної спартакіади працівників закладів культури, присв'яченої 60 – річчю створення обласної профспілкової організації працівників культури.
            - Про оздоровлення дітей влітку 2013 року. Оздоровлення членів профспілки.
            - Вибори скарбника профспілкової організації бібліотечних працівників. (В       зв’язку  із звільненням за власним бажанням попереднього скарбника Вашкеба Й. І.)
             -  Різне.
           З „Положенням про проведення обласної спартакіади” присутніх ознайомила голова     профкому бібліотечних працівників - Федоричко М.П.
           Цікавою для членів профспілки була інформація про оздоровлення дітей влітку 2013 року.
           По-третьому  питанні прийнято слідуюче рішення – скарбником ППО бібліотечних     працівників обрано зав. відділом  комплектування і обробки літератури – Купар Надію Іванівну.


Немає коментарів:

Дописати коментар