Віртуальна виставка

 
____________________________

  «Наша перлина, наша святиня: державний прапор незалежної України»
 (до дня Державного прапора України)
«Прапор Руси повіває
Синьо-жовтий, злотом тканин,
 А на нім завіт сіяє
Мономахом ще нам даний.
 Гей! Єднайтесь, рідній діти,
Бо в єдності може лиш злучити,
Що незгода розлучила…»
М. Рус

63.3(4Укр)я6
У 45
   Україна. Віхи історії / авт.-упоряд. В. В. Томазов, О. В. Ясь ; вступ. сл. В. А. Смолій. - К. : Мистецтво, 2001. - 432 с.: фото. - Бібліогр.: с. 430. - Текст укр. та англ. мовами.
            У виданні присвяченому десятиліттю незалежності України, в концентрованій формі відтворено основні віхи української історії. У більш ніж тисячолітній ретроспективі показано історичні шляхи українського народу до національно-державної самостійності і суверенітету. Засобами візуального відтоверення висвітлено найголовніші події та процеси української історії, представлено визначних історичних особистостей, відомих діячів науки, освіти і культури.
 
26.89 (4Укр)л6
Пилип'юк, Василь Васильович.
    Україно, ти для мене диво! / [Василь Пилип'юк] = Ukraine, you are my wonder! / Vasyl Pylypyuk : [фотоальбом]. - К. : Світло й тінь, 2011. - 176 с. : фотогр. кольор. - Текст укр. та англ.
         Фотопоемою про рідну Українську землю можна назвати новий альбом Василя Пилип’юка – «Україно, ти для мене диво!». Автор проникливим поглядом окидає обшири її історії, захоплюється неповторною красою природи, з любов’ю й ніжністю розповідає про пам’ятки історії та культури.
          Образом Богородиці-Оранти – Берегині України – відкривається книга, а завершується образом новонародженої дитини – і в цьому теж можна бачити символічність схвильованого ліричного монолога.

  
62.2 (4Укр)
К 47
Кравченко, Валерій Олексійович.
    Синьо-жовтий прапор над Києвом 1 травня 1966 року [Текст] / В. О. Кравченко. - К. : Смолоскип, 2004. - 56 с.: іл. - Бібліогр.: с. 42.
          Валерій Кравченко – заступник Голови Демократичної партії України – розповідає про те, як в ніч на 1 травня 1966 року на будинку КІНГу (Київський інститут народного господарства, нині – Київський національний економічний університет, КНЕУ) відважні кияни Георгій Москаленко та Віктор Кукса встановили український національний синьо-жовтий прапор.
 
 
63.3(4Укр)
І-45
    Історія України : джерельний літопис / за ред. В. І. Червінський; М. І. Обушний. – К.: КВІЦ, 2012. – 832.: іл.
         Вміщено документи і матеріали, які висвітлюють найважливіші події в історії України з найдавніших часів до сьогодення, методику їх використання та інші дидактичні матеріали.
         Подано найрізноманітніші типи джерел: уривки з літописних свідоцтв, юридично-правових документів, генеалогічних таблиць княжих династій, фольклорних матеріалів, історико-географічних карт із праць відомих істориків, спогадів учасників подій, свідчень іноземців.


63.3 (4Укр)я2
Н 48
    Новий довідник: Історія України / упоряд. С. Крупчан [та ін.] ; відп. ред. І. Сілакова. - К. : ТОВ "Казка", 2005. - 736 с.: іл. - Бібліогр.: с. 715-718.
            «Новий довідник: Історія України» подає відомості з історії нашої Вітчизни від найдавніших часів до сьогодення. Завдяки стислому, зрозумілому текстові та оригінальній структурі користувачі зможуть швидко знайти вичерпну відповідь на багато питань з історичної проблематики. Довідник можна використовувати як для вивчення окремих тем, так і для повторення вже пройденого.

92я2:63.3
У 45
      Україна: для дітей середнього шкільного віку / Авт.-упорядники В. М. Скляренко, Кушнаренко Н. М. та ін. – Харків: Фоліо, 2006. – 319 с. – (Дитяча енциклопедія).
             Енциклопедія «Україна» є першою за часів незалежності спробою створити видання для дітей, що містить досить повну і різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя нашої країни. Вісім розділів цієї книги, що супроводжуються понад 200 ілюстраціями, цікаво і докладно розповідають про історію, звичаї та традиції українського народу, розвиток економіки, науки, освіти, культури, літератури і мистецтва в Україні.

 
63.3(4Укр)я73О-76
Остафійчук В. Ф.
    Історія України : сучасне бачення [Текст] : навч. посібник / В. Ф. Остафійчук. - К.: Знання-Прес, 2002. - 352 с. - Бібліогр.: с. 348.
            Посібник – одна із вдалих спроб осмислення історичного поступу українського народу з прадавніх часів до сьогодення без міфів і фальсифікацій. Спираючись на нову методологічну основу. Досягнення вітчизняної та зарубіжної історичної науки, архівів та інші матеріали, автор висвітлює найважливіші періоди, події і факти історії України, які не знайшли правдивого відображення в радянській історіографії. Відтворено незаслужено забуті яскраві історичні постаті, котрі відіграли помітну роль у долі нації. До кожної теми курсу додаються список літератури, плани семінарських занять, тематика рефератів, словник іншомовних термінів, іменний покажчик видатних історичних постатей особистостей, хронологія подій,проблемно-пізнавальні запитання для самоконтролю. Посібник відповідає програмі курсу «Історія України» для вищих закладів освіти. Третє видання перероблено і доповнено.

____________________________
 
«Комп’ютер для чайників»
«Небезпека не в тому, що комп'ютер одного дня почне мислити, як людина, а в тому, що людина одного дня почне мислити, як комп'ютер»
Харріс Сідні
32.973.26
Г 93
Гукин, Д.
    Компьютер для чайников : издание для Windows 7 / Дэн Гукин. – [Пер. с англ.] - М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 336 с.: ил.
        Ви вже стали щасливим власником комп'ютера, на якому встановлена Windows 7? Якщо так, то прийміть вітання! Ця книга стане кращим другом для вас і вашого комп'ютера. Тут ви знайдете все, що потрібно для повсякденної роботи, - від включення комп'ютера і безпечного зберігання даних до публікації фотографій і відеороликів в Інтернеті і мережевих розваг.
 
32.973.26
В 73
Вонг, У.
    Microsoft Office 2010 чайников / Уоллес Вонг. – [Пер. с англ.]. - М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 368 с.: ил.
         Пора переїжджати в новий офіс! Це зовсім не страшно, адже тепер у вас є зручне керівництво, в якому детально описується робота з усіма додатками пакета Microsoft Office 2010. Прочитавши цю книгу, ви навчитеся настроювати стрічку Office, створювати документи в Word, виконувати найскладніші обчислення в Excel, створювати барвисті презентації в PowerPoint, планувати ділові зустрічі за допомогою Outlook і проектувати професійні бази даних в Access.
 
32.973.26
Ф 94
Фуллер, Л.
    Acess 2010 для чайников / Лори Фуллер, Кен Кук. - [Пер. с англ.]. - М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 384 с.: ил.
            Access 2010 пропонує безліч зручних засобів створення баз даних. Щоб навчиться професійно працювати з ними, вам не обійтися без цієї книги, яка пройшла перевірку часом, витримавши безліч видань. Тут розглянуті інструменти і засоби Access 2010, які допоможуть вам обробляти великі обсяги даних і складати професійні звіти.
 
32.973.26
Л 31
Лоу, Д.
     Power Point 2010 чайников / Дуг Лоу. - [Пер. с англ.]. - М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 320 с.: ил.
          Один з кращих способів справити враження на аудиторію - організувати прекрасне слайд-шоу. І в цьому вам допоможе краща програма для складання презентації – Microsoft PowerPoint 2010, яка розглядається в даній книзі. Ви навчитеся створювати професійно оформлені слайди, включати до їх складу звуковий супровід і високоякісні відео кліпи, додавати ефекти анімації і використовувати безліч інших засобів.
 
32.973.26
Х 20
Харвей, Г.
    Excel 2010 чайников / Грег Харвей. - [Пер. с англ.]. - М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 336 с.: ил.
          Ви новачок в світі Excel? Або досвідчений користувач Excel, який вирішив нарешті розібратися з Excel 2010? У будь-якому випадку ви зробили правильний вибір, зупинившись на цій книзі. З її допомогою ви швидко і легко розберетеся, як створювати і редагувати робочі листи, форматувати клітинки, використовувати формули, додавати гіперпосилання, зберігати робочі листи у вигляді веб-сторінок і виконувати безліч інших корисних операцій в Excel.
 
 32.973.26
К 41
Кинг, Д. А.
    Цифровая фотография для чайников / Джули Андэр Кинг, Сергей Тимачев. –  [Пер. с англ.]. - 6-е изд. - М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 336 с.: ил.
              Ця книга присвячена цифрової фотографії і методам зйомки цифровими фотокамерами. У ній розглядаються особливості цифрової фотографії, пристрій цифрових фотокамер, режими їх налаштування на зйомку в самих різних ситуаціях. Пояснюються також основні фотографічні терміни та даються корисні поради щодо вибору цифрових фотокамер і аксесуарів до них, складання композиції знімків, фотографуванню портретів, пейзажів, що рухаються, і крупним планом, а також збереженню, правці, друку та розповсюдження цифрових зображень. Книга адресована як досвідченим, так і початківцям фотолюбителям, що прагнуть розширити свої творчі горизонти і отримувати більш якісні фотографії, перейшовши на цифрові фотокамери.
 
32.973.26
К 84
Кроудер, Д.
    Создание веб-сайта для чайников / Дэвид Кроудер. - [Пер. с англ.]. - 6-е изд. - М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 272 с.: ил.
           Якщо ви ніколи не займалися веб-дизайном, але хотіли б відкривати свій сайт в Інтернеті, ця книга допоможе вам навчиться створювати цілком професійні сайти. Тут ви знайдете практичні поради, перевірені фрагменти HTML-коду і безліч посилань на корисні ресурси в Інтернеті. Ви навчитеся додавати на веб-сторінки зображення, відео-та звукозаписи, красиві кнопки і безліч інших елементів.
 
32.973.26
М 17
Мак-Федрис, П.
     Microsoft Windows 7 : полное руководство / Пол Мак-Федрис;  [Пер. с англ.]. – М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 800 с.: ил.
            Ця книга пропонує професіоналам в галузі інформаційних технологій, досвідченим користувачам і затятим прихильникам Windows поради, трюки і методики, які не вдається знайти де-небудь ще. Ведучий експерт з Windows, Пол Мак-Федріс, ділиться найбільш ефективного способами виконання всієї потрібної роботи в Windows 7: від мережевих обчислень до адміністрування і від безоплатності до написання сценаріїв.
 

32.973.26
К 60
Колисниченко, Д. Н.
    Блоги: создание, раскрутка, заработок / Денис Николаевич Колисниченко. – М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 336 с.: ил.
          Ця книга - практичний керівник зі створення та просування блогу, його розкручування і популярізаціі, а також перетворенню на інструмент, який приносить доходи своєму власникові. Автор пропонує реальні технології, інструменти та ідеї, за допомогою яких ви зможете досягти успіху в "блогерсфері" і перетворити своє захоплення веденням блогів в джерело додаткового прибутку або навіть до доходної професію. У книзі детально обговорюється рішення різних технічних питань щодо створення та ведення блогів, підтримки їх інформаційного наповнення та управління контентом. Розглядаються необхідні додаткові інструменти, методи просування і способи отримання прибутку. Книга буде корисна читачам всіх рівнів - від початківця любителя, до досвідчених професіоналів.
 
32.973.26
С 32
Сергеев, А. П.
    Как создать свой интернет-бизнес : краткое руководство / Александр Петрович Сергеев. – М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 256 с.: ил.
           За допомогою цього посібника ви швидко освоїте методики, використовувані для організації власного бізнесу в Інтернеті. Тут ви знайдете: коротке опис способів заробітку в Інтернеті; методологію складання бізнес-плану; поради з ефективної організації інтернет-бізнесу; правила користування електронними платіжними системами; опис прийомів підвищення популярності Веб-сайту; основні відомості за законами, регулюючими комерційну діяльність в Інтернеті.
 

____________________________
 
«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»
(22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні)
 «Що ж буде з народом нашим?
Виживе він у цій страшній війні чи загине
Од німців, од хвороб, од вошей, од голоду,
Знущань і катувань, і прийдуть свої,
І гинутиме він від розстрілів та заслань
За участь у співробітництві.
Чи пропадуть марно наші жертви?»
О. Довженко
щоденник, 1942

63.3(2)622
Н 69
    Ніхто не забутий, ніщо не забуте : [зб. спогадів] / упоряд. М. В. Стетюха - К. : Україна, 2011. - 856 с.
    У збірнику спогадів ветерани розповідають про героїчні будні Великої Вітчизняної війни, стійкість і мужність радянських воїнів, народних месників, які ціною власного життя наблизили величний День Перемоги.

 


63.3(4Укр)622
В 11
       В ім’я життя / Авт.-упоряд. З. О. Сільченко; Г. Є. Бабій та ін. – К.: Україна, 2005. – 288 с.: іл.
       Книга містить нариси і спогади жінок України – безпосередніх учасниць бойових дій, які пліч-о-пліч з чоловіками виборювали Перемогу в діючій армії, партизанських загонах, у підпіллі, в розвідці у глибокому тилу противника під час Великої Відчизняної війни.
       Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів.


 


63.3(2)622
С 79
Степанюк, Ю.
        Фронт під крилом : документальна повість / Ю. Степанюк, Б. Списаренко. – К.: Генеза, 1995. – 176 с.
         Ця книга – розповідь про бойовий шлях одного з її авторів, штурмана-льотчика Юхима Петровича Степанюка, від чийого імені вона й ведеться.
         На його рахунку понад п’ятсот бойових вильотів! Ц – і розвідка, і повітряні бої, й бомбардування ворожих позицій.
            Йому довелося відходити через Київ і захищати підступи до нього, вести бої в обороні Москви, воювати в Дем’янському «котлі», брати участь у військових операціях. Здобувати перемогу й повернутися на рідну землю

63.3(4Укр)я73
О-76
Остафійчук, В. Ф.
         Історія України : сучасне бачення [Текст] : навч. посібник / В. Ф. Остафійчук. - К.:
Знання-Прес, 2002. - 352 с. - Бібліогр.: с. 348.
        Посібник – одна із вдалих спроб осмислення історичного поступу українського народу з прадавніх часів до сьогодення без міфів і фальсифікацій. Спираючись на нову методологічну основу. Досягнення вітчизняної та зарубіжної історичної науки, архівів та інші матеріали, автор висвітлює найважливіші періоди, події і факти історії України, які не знайшли правдивого відображення в радянській історіографії. Відтворено незаслужено забуті яскраві історичні постаті, котрі відіграли помітну роль у долі нації. До кожної теми курсу додаються список літератури, плани семінарських занять, тематика рефератів, словник іншомовних термінів, іменний покажчик видатних історичних постатей особистостей, хронологія подій,проблемно-пізнавальні запитання для самоконтролю. Посібник відповідає програмі курсу «Історія України» для вищих закладів освіти. Третє видання  перероблено і доповнено.
 

Все починалося з грому небесного,
Такого жорстокого, такого нечесного.
Із ненависного, злісного грому,
Який на світанку вигнав із дому...

А небо світле закрили чорні хрести!
Господи! Боже! Якщо ти є, захисти!..
Крізь руки у двір гусенята малі...
І кров на травиці... І кров на землі...

І шипить у ставку гаряче залізо,
І полум'я дике шугає над лісом...
І мама мовчазно-бліді, мов стіна...
І тато поволеньки кажуть: «Війна...»
Олекса Роздольський


63.3 (4Укр)
Л 64
Литвин, В.
          Ілюстрована історія України / В. Литвин, В. Смолій, М. Шпаковатий. – К.: Альтернативи, 2001. – 352 с.: іл.
         У виданні йдеться про основні етапи формування української державності, боротьбу українського народу за свої права, утвердження своєї культури та національної ідентичності, про закономірності й труднощі державотворення наприкінці ХХ ст..

 
 
92я2
У 45
         Україна : повна енциклопедія / Авт.-упорядники В. М. Скляренко, Т. В. Іовлева, В. В. Мирошнікова, М. О. Панкова; Худож.-оформлювач Л. Д. Киркач-Осипова. – Харків: Фоліо, 2007. – 463 с.
       Енциклопедія «Україна» містить різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя нашої країни. Дванадцять розділів цієї книги, щл супроводжуються кольоровими ілюстраціями, цікаво і докладно розповідають про історію, звичаї та традиції українського народу, розвиток економіки, науки, освіти, культури, літератури і мистецтва в Україні.
 
 
63.3(4Укр)я2
Г 93
Губарев, В. К.
         Історія України : універсальний ілюстрований довідник / Губарев Віктор Кімович. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2008. – 576 с.
       У довіднику ви познайомитесь з основними історичними термінами й поняттями, біографіями видатних діячів вітчизняної історії, її найважливішими подіями і явищами. Для зручності користування матеріали розташовано і хронологічному порядку.
        Видання адресоване учням шкіл, студентам, викладачам історії, а також усім, хто цікавиться минулим України та її сьогодення.
 
 
63.3(4Укр)
І-45
        Історія України : джерельний літопис / за ред. В. І. Червінський; М. І. Обушний. – К.: КВІЦ, 2012. – 832.: іл.
       Вміщено документи і матеріали, які висвітлюють найважливіші події в історії України з найдавніших часів до сьогодення, методику їх використання та інші дидактичні матеріали.
      Подано найрізноманітніші типи джерел: уривки з літописних свідоцтв, юридично-правових документів, генеалогічних таблиць княжих династій, фольклорних матеріалів, історико-географічних карт із праць відомих істориків, спогадів учасників подій, свідчень іноземців.
 


63.3(4Укр)я2
І-90
         Історія війн і збройних конфліктів в Україні : енциклопедичний довідник. – К.: Видавництво гуманітарної літератури, 2004. – 518.
       Перше енциклопедичне видання, присвячене історії війн і збройних конфліктів, які безпосередньо чи опосередковано стосуються українського народу. Значна увага приділена постаттям вітчизняних полководців, керівників національних змагань, а також розвитку воєного мистецтва в Україні. Розраховане на всіх хто цікавиться історією.


63.3(4Укр)622
А 87
        Архіви окупації. 1941-1944 / Держ. ком. архівів України; Упоряд. Н. Маковська.- К.: Києво Могилянська академія, 2006.- 872 с.: іл.. – (Більше не таємно; Т. І).
        У книзі вперше представлено інформацію про так звані «окупаційні фонди» державних архівів України. Понад півстоліття цей потужний документальний масив був здебільшого засекреченим і недоступним для дослідників. Тож його публікації слугуватиме розширенню джерельної бази дослідження історії Другої світової війни на українських землях, відкриє нові можливості для глибшого і детальнішого вивчення нацистської окупаційної політики, усіх сфер життя населення на окупованій території. Книга стане в природі не лише історикам-науковцям, студентам, аспірантам та викладачам гуманітарних навчальних закладів, а й усім, хто не байдужий до минулого та майбутнього України.
 
____________________________

Немає коментарів:

Дописати коментар