Іршавська районна бібліотека для дітей


Іршавська районна бібліотека для дітей
працюємо: з 9.00 – 18.00 к .ч.
вихідний день: субота
санітарний день: остання п'ятниця місяця


Головні завдання працівників

Іршавської дитячої бібліотеки це:

- виховання людини нової генерації;
- виховання культури читання;
- патріотичне виховання, як основа духовного розвитку особистості;
- навчання спілкування ;
- прививати любов до книжки, щоб читання стало внутрішньою потребою;
- формування у молодого покоління гуманістичних , екологічних цінностей;
- сприяння реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально-виховного процесу;
- виховання у користувачів-дітей культури, національної свідомості, шанобливе ставлення до книги, як головного джерела знань;
- сприяння різними формами і методами бібліотечної роботи самоосвіті користувачів-дітей та організаторів дитячого читання, забезпечення літературою їх соціальних і культурних потреб;
- піднесення на якісно новий рівень бібліотечну справу, адже лише високий рівень бібліотечної справи в цілому зможе забезпечити дітям усі необхідні умови для одержання повного обсягу інформації і стане першоосновою для духовного і культурного розвитку нашого суспільства.
         Головна фігура в дитячій бібліотеці – користувач ( 3380 читачів), незалежно від ступеня його інтелектуального розвитку або стану здоров»я.
        Головне надбання юного користувача – це фонд нашої бібліотеки, який складає на сьогодні 24923 екземпляри книг, брошур і журналів.
       Іршавська районна дитяча бібліотека завжди рада своїм користувачам.


 ______________________________


Свою допомогу, свої знання та вміння нададуть Вам:

- заступник директора по роботі з дітьми Бобик Майя Володимирівна;
- бібліотекар молодшого абонементу Ваш Марія Василівна;
- бібліотекар старшого абонементу Гресько Марія Іванівна;
- бібліотекар читального залу Жабко Оксана Іванівна;
- бібліограф Михайлочко Наталія Дмитрівна.

 _____________________________

ІРШАВСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ ЗАПРОШУЄ!


________________________________

Коли у небі сонечко сміється,
А в полі, лузі квіти розцвітають,
Тоді нас всіх із цим прекрасним святом-
З днем захисту дітей завжди вітають.

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже, саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.
Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.
До цього свята працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей провели вуличну акцію  „Міняю кульку на віршик”. З великим задоволенням діти розповідали віршики, і  отримували кульки та солодощі.








_______________________________________

27 квітня 2017 року в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей  та юнацтва відбувся ІІІ-й обласний етап щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія». Цього року  Іршавський район представляли найкращі читачі району - Штець Василь та Жупанин Наталія. Учасників та гостей «Книгоманії» привітали члени журі, після чого розпочалася боротьба за звання «Найкращих читачів Закарпатської області». Кожен учасник представляв свою улюблену книгу та намагався переконати ровесників і журі, що саме ця книга найцікавіша, і що її необхідно обов’язково прочитати. Приємно, що більшість читачів представляли книжки сучасних авторів української та зарубіжної літератури для дітей з позашкільної програми, адже це і було однією з головних умов участі в конкурсі.
Кожен учасник мав можливість не тільки проявити креативність, творчість та любов до читання, а й продемонструвати інші свої захоплення. Отже, це дійсно було творче змагання найкращих читачів, в якому важко було визначити переможців. Але конкурс залишається конкурсом, і можливо комусь більше у цей день посміхається фортуна. Так сталося і цього разу. Вже три роки поспіль за результатами конкурсу найкращими читачами від Закарпатської області стають представники Іршавського району.
Штець Василь (с.Ільниця Іршавського району) став переможцем у віковій категорії учнів 7-х класів та Черепаня Анастасія (с.Ключарки Мукачівського району) у віковій категорії учнів 6-х класів.
Усі учасники обласного етапу конкурсу були нагороджені дипломами та книжковими подарунками. А переможці отримали головну нагороду - участь у Фестивалі дитячого читання «Книгоманія», що проходитиме у м. Львові 1-3червня 2017 року, який організовує для найкращих юних читачів зі всієї України громадська організація «Форум видавців».
Вітаємо Василька з перемогою, а усім іншим - бажаємо подальших творчих успіхів і досягнень !!!
















________________________________________

Спи мій синочку ,спи!
Сплять українські степи,
Вітер з Чорнобиля спить,
Краще його не будить.
В. Марсюк.

Минуло вже тридцять один рік після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, але душевний біль не вщухає й досі. Тривога не полишає людей, пов’язаних назавжди трагедією ядерного вибуху. Аварія вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще  не одне  наступне покоління. У цей день людство побачило справжню силу мирного атому. Після якого безмовним, сірим привидом стало колись квітуче і сповнене життям місто. Заростають деревами, чагарниками, буйним різнотрав’ям опромінені села - вони порожні, мертві... Поступово тихо руйнуються і зникають цінності чарівного, синьоокого Поліського краю.
З нагоди вшанування 31 річниці Чорнобильської трагедії бібліотекарями Іршавської районної бібліотеки для дітей було  проведено годину-реквієм "А душа людська пам’ятатиме Вас…", яку організували для учнів Іршавської гімназії. На початку заходу бібліотекарі  запалили поминальну свічу, в пам’ять про тих, хто свідомо пішов на смерть, рятуючи життя сотень тисяч українців, тих, кого передчасно спалив атомний вогонь. Бібліотекарі розповіли про Чорнобильську катастрофу, яка спричинила нескінченну кількість екологічних  проблем, про чорний день в історії нашої країни. Доповненням став книжковий перегляд літератури "Голосить дзвін стривожено у квітні", на якому були представлені книги та періодичні видання, матеріали про наслідки Чорнобильської аварії. На закінчення заходу присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання усіх тих, хто вже увійшов у вічність.














________________________________________

6 квітня 2017 року в Іршавській районній бібліотеці для дітей  було проведено інформаційний калейдоскоп «Про дива і таємниці природи-чарівниці».
Маленькі користувачі мали змогу ознайомитись з книгами та журналами про природу,  з книг відкрити для себе багато цікавого про природу рідної України. Бібліотекарі допомогли  здійснити мандрівку у чарівний світ казкової природи, яку оспівував у своїй творчості поет Тарас Шевченко та Леся Українка, які любили свою країну, свою землю понад усе і, звісно ж, не могли залишитися байдужими до її краси. Перегортаючи сторінки поезії Лесі Українки та великого Кобзаря, діти пригадали, що верба і калина - символи нашої Батьківщини, а земля - наш дім, який ми повинні шанувати й берегти. А ще дітлахів бібліотекарі ознайомили з гарно ілюстрованими  журналами «Колосок», « Паросток», які допоможуть юним екологам відповісти на запитання природничого характеру.
Такі заходи відкривають дітям чарівні куточки нашої країни, її казкову природу, а найголовніше - викликають бажання стати активними читачами бібліотеки.








________________________________________

У Іршавському міському парку поруч з Іршавською районною бібліотекою для дітей відбулася акція до дня сміху «Смішинка за мандаринку", яку провели бібліотекарі дитячої бібліотеки.
Бібліотекарі підготували для своїх читачів невеличкий сюрприз, адже кожен з перехожих, розповівши смішинку, отримав мандаринку.
Перехожі мали змогу дізнатися про те, як відмічають день сміху в різних країнах світу, ознайомилися з гумористичними журналами, які передплачує бібліотека.
Людина сміється. Це означає, що їй добре, спокійно, радісно. Французький письменник Віктор Гюго сказав: «Сміх – це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя». Тож, смійтеся на здоров’я!
















_______________________________________


Дитинство та юність – це чудова мить, коли луною котиться веселий сміх, йде цікаве навчання, мала людина відкриває для себе цілий світ за допомогою книги і читання.
Книга – величезна сила, без неї неможливо уявити життя. Вона розкриває перед читачами чарівний світ краси і добра, вона стає близьким другом, вірним супутником у житті. В березні їй був присвячений Всеукраїнський тиждень дитячого читання, до проведення якого долучилися школи та бібліотеки району.
Це справжнє свято для юних користувачів, під час якого проводяться численні масові заходи з метою популяризації серед дітей читання, книги і бібліотеки, як скарбниці знань.
Низка цікавих заходів відбулася у Іршавській районній бібліотеці для дітей під час проведення Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання. Тиждень розпочався з екскурсії до бібліотеки, на яку завітали учні 1-го класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Було проведено урок-гру “Казковий вернісаж”. Дві команди-учасниці, показали чудові знання різних жанрів української народної творчості: казок, прислів’їв, приказок, загадок, прикмет тощо.
Захоплююче і змістовно пройшов прес-калейдоскоп «Наш улюблений журнал». Діти подорожували сторінками улюблених дитячих журналів та газет «Її Величність королева Газета й його Високість граф Журнал». Свою ерудицію  читачі проявили у конкурсах “Чи уважний ти читач?”, ” Кращий знавець української книги”, ” Хто автор твору?”  та інших.
Читачі показали свої знання під час літературного круїзу “Подорож книжковими морями”.  Дуже зацікавили дітей слайд-шоу “Як твориться книга”, “Вислови знаменитих людей” та мультимедійна хвилина “Казкові герої в мультиках”.
Із задоволенням юні читачі взяли участь у грі-конкурсі “Світ чудовий, світ книжковий”. За уривками казок діти відгадували їх назви, пригадували літературні твори та їх авторів, відповідали на запитання літературних вікторин “Чи знаєте ви казки та їх героїв” , “Казковий лабіринт”, “Казковими стежинами”. До читання в бібліотеці залучалися все нові читачі, особливо радує, що це першокласники. У бібліотеці проводилася акції “Приведи друга до бібліотеки”, “Подаруй бібліотеці книгу”, ” Книжкова лікарня”.
Дуже велике задоволення діти отримали від бібліотечного уроку “Казкарі усього світу чудеса дарують дітям”. Всі присутні з великим задоволенням відповідали на питання вікторини та  конкурсі “Чи уважний ти читач?”.
Діти не лише розважалися, а й дізналися багато нового й цікавого. Бібліотекарі на завершення побажали всім присутнім завжди залишатися такими ж розумними, творчими і читаючими.
Тиждень дитячого та юнацького читання закінчився, але не закінчилось спілкування з книжкою. Приходьте до бібліотеки, щоб поринути в цікавий світ книги! Великий світ навколо нас складається не тільки з комп’ютерів і мобільних телефонів, задовго до їх створення існувало і досі існує справжнє диво – книга. Бібліотекарі гостинно запрошують – приходьте до бібліотеки, там вас завжди чекає ваш вірний друг – Книга!



































________________________________________


В Україні проходить 13-й Всеукраїнський конкурс дитячого читання “КНИГОМАНІЯ”, який дає можливість його учасникам здобути перемогу не завдяки особливим талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню.
  З 20 лютого по 15 березня 2017 року проходив 1-й етап конкурсу (відбірковий) у сільських бібліотеках-філіях Іршавського району. Участь у ньому взяли всі охочі учні 6-7 класів.
22 березня 2017 року у Іршавській районній бібліотеці для дітей  відбувся 2-ий (районний) етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання  “КНИГОМАНІЯ - 2017”, в якому взяли участь переможці 1-го етапу конкурсу.
Кращих серед учасників конкурсу визначило журі у складі директора КЗ Іршавської РЦБС М.Бобик, завідувачки відділом обслуговування Іршавської ЦРБ О.І.Кепша, завідувачки методико-бібліографічним відділом ЦБС Л.І.Бровді, начальника відділу по зв’язках з громадськістю та ЗМІ міської ради Л.А.Демчик та поетеси О.І.Вовканич. На конкурс був запрошений почесним гостем переможець обласного конкурсу “КНИГОМАНІЯ-2014” Василь Олексій, який поділився своїми враженнями від участі у конкурсі, поїздкою на фестиваль “КНИГОМАНІЯ” у м.Львові та побажав конкурсантам перемог і здійснення мрій.
  Після визначення порядковості виступів учасників методом жеребкування, розпочалось змагання. Учасники конкурсу розповідали про свої улюблені книжки, їх героїв та дивовижний світ, відтворений у них,  захищали свої читацькі щоденники, а також відповідали на запитання журі.
Відразу ж після закінчення змагання, після підбиття підсумків було оголошено рішення журі і було визначено двох переможців:
- звання “Суперчитач Іршавського району” (7 кл.) отримав
Штець Василь (с.Ільниця);
- звання “Суперчитач Іршавського району” (6 кл.) отримала
Жупанин Наталія (м.Іршава).
“Суперчитачі” будуть представляти Іршавський район на 3-му (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання “КНИГОМАНІЯ — 2017”, і спробують вибороти звання «Суперчитач області 2017» та головний приз конкурсу – поїздку до міста Львова на фестиваль дитячого читання “КНИГОМАНІЯ - 2017”, який відбудеться 1-3 червня 2017 року.
Крім того, журі визначило переможця, який отримав звання «Лицар книги видавництва “Карпати”. Нею стала Сньозик Вікторія (с.Бронька).
Оцінюючи виступи конкурсантів, члени журі нагородили також окремих з них грамотами у слідуючих номінаціях:
- за креативність — Магурська Мирослава (Іршава);
- за артистизм — Васьовчик Михайло (В.Раковець);
- за харизматичність — Зейкан Станіслав (Іршава);
-за краще ведення Читацького щоденника — Щока Юліанна.
Всі учасники конкурсу отримали також подарунки від голови Іршавської районної ради В.А.Симканинця та голови Іршавської міської ради С.С.Бобика, які завжди пітримують та проявляють небайдужість до суспільного значення бібліотек.
Переможців та номінантів конкурсу нагородила своїм збірками поезій “Під прозорими шатрами долі” член журі, поетеса Оксана Вовканич.
По завершенню офіційної частини конкурсу, всіх учасників було запрошено до солодкого столу, організованого гостинними працівниками Іршавської районної бібліотеки для дітей та бібліотечними працівниками району.
Щира вдячність всім учасникам конкурсу, бібліотечним працівникам, вчителям, батькам, які підготували конкурсантів та дали змогу своїм вихованцям показати свої здібності, любов до читання книг, знання та ерудицію.
До зустрічі на конкурсі “КНИГОМАНІЯ — 2018” !!!














































_______________________________________

Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

«І мене в сім`ї великій… Не забутьте пом`янути… » - під такою назвою в Іршавській гімназії для учнів 4-го класу було проведено літературний  калейдоскоп, присвячений 203-й річниці з дня народження великого художника і народного поета.  Працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей ознайомили учнів з творчістю Т.Г. Шевченка. Школярі з великою цікавістю слухали бібліотекаря про нелегке дитинство Тараса Шевченка, його любов до рідного краю, а також дізналися про його творчість не тільки як поета, але і як художника.
А доповнила захід книжкова викладка, приурочена життю і творчості великого Кобзаря. Також учні із задоволенням відповіли на питання вікторини "Чи знаємо ми творчість Т.Г. Шевченка" та подивились відео-презентацію «Т.Г. Шевченко – великий син українського народу».
У кожній хаті нехай живе мудре, ніжне, пророче слово нашого Кобзаря. Адже його твори – це історико-культурні пам’ятки, що житимуть віки, як живуть у народі перекази про народних героїв.
















________________________________________


«Читаємо Тараса»

9 березня ми відзначаємо день народження талановитого українського поета і художника, прозаїка і етнографа, видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.
Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте, він належить до тих людей-світочів, що стають дорогими для всього людства і що в пошані знаходять своє безсмертя.
Твори Шевченка читають і люблять у всьому світі. Поки існуватиме український народ, звучатиме українська мова, доти в серцях мільйонів людей житиме великий Кобзар.
До дня народження Т.Г.Шевченка в Іршавській районній  бібліотеці для дітей  відбулися Шевченківські читання. Учні 5-А класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 разом із своєю вчителькою української мови та літератури Кузьма Н.В. залюбки переглянули перегляд літератури по творчості письменника та його твори. Дізнавшись багато цікавого, дітки декламували вірші і, навіть, приймали участь у грі-вікторині по творах Тараса.












________________________________________

НОВІ, ЧАСИ, НОВІ ГЕРОЇ !!!

А сотню вже зустріли небеса… 
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров’ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав…
Й заплакав Бог, побачивши загін –
Спереду – сотник, молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній – сивий – сивий.
І рани їхні вже не їм болять…
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла.

"Герої не вмирають!"- саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і дочок. Тих хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого "справедливість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а змістом їхнього життя.
Євромайдан! Це був початок волевиявлення народу. Люди втратили відчуття страху перед смертельною небезпекою. То був духовний прорив, то нетлінний подвиг в ім’я майбутнього, в ім’я всього, що зветься Європейською Україною.
22-23 лютого 2017 року працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей учням Іршавської гімназії та Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 демонстрували документальний фільм "Нові часи, нові Герої" про події лютневих днів 2014 року.
Учні мали змогу  також ознайомитися з переглядом літератури "Герої не вмирають! Слава героям України!"









_____________________________________

«Читання книг - стежина, якою вмілий, розумний,
вихователь знаходить шлях до серця дитини».
В.О.Сухомлинський

Виховання у дошкільнят читацької культури, любові до художнього слова, інтересу до книжки – важливі завдання педагога та бібліотекаря. У наш вік інформаційні технології, телебачення, відео, комп’ютери все частіше витісняють книжку. Та тільки замінити її ніщо не зможе. Адже, дитина, переглядаючи фільм, лише пасивний спостерігач, а читаючи книжку, вона і співавтор, і актор, бо додає щось і від себе. А якщо ви самі читаєте малюку і до того ж обговорюєте з ним вчинки героїв, звертаєте його увагу на гру слів, перечитуєте цікавий епізод, вчите добра й застерігаєте від зла, то ви ще й дружньо спілкуєтеся, разом пізнаєте світ. Так книжка допомагає впливати на розвиток і становлення особистості дитини.
З 13 по 17 лютого 2017 року проходив тиждень книги та поезії в ДНЗ № 4 м.Іршава «Ялинка». Діти декламували вірші українських письменників, а працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей підготували книжкову виставку «Чарівну скриньку відкривай, в чарівну казку завітай». Діти із задоволенням переглядали представлену літературу.
Завжди чудово проводити час з друзями і книгою. 




















______________________________________

До нас приходить Миколай

19 грудня православні християни й греко-католики відзначають День Cвятого Миколая – одного з найшанованіших святих, чудотворця, заступника бідних, захисника дітей, а також покровителя мандрівників. Доброю традицією вже стало проведення свята Миколая у стінах Іршавької районної бібліотеки для дітей.
16 грудня 2016 до книгозбірні завітали учні 2-го та 3-го гімназійних класів Іршавської гімназії разом з своїми класними керівниками Куцик М.І., Гельбич В. В. та Лучка Л. І.
У ході зустрічі в.о. заступника директора по роботі з дітьми Оксана Жабко розповіла дітям легенди про Святителя Миколая, який завжди допомагав бідним і нужденним і все своє життя роздавав милостиню, захищав нещасних. Діти захоплено переглянули ряд пізнавальних відеороликів та мультфільмів, зацікавлено слухали розповіді бібліотекарів про історію свята та добрі діяння Святого Миколая, дивилися відеопоздоровлення з нагоди цього чудового дня.
Наприкінці свята бібліотекарі пригостили дітей солодощами і побажала їм вчитись у Святого бути добрими, щедрими, милосердними.













_____________________________________

ПАМ'ЯТЬ ПРО ГІРКЕ МИНУЛЕ…

24 листопада 2016 року  учні старших класів Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 зібралися на годину-реквієм «Голодні очі: все про Голодомор», щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.
Організатори заходу, працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей,  розкрили для присутніх механізми вчиненого комуністичним режимом у 1932-1933 роках злочину проти людяності – вбивство голодом мільйонів мешканців України. Активну участь у проведенні заходу приймали учні 5-х та 7-9- х класів.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять померлих під час Голодомору. На вшанування пам’яті усіх загиблих в роки Голодомору в залі запалили свічки, як символ приєднання до Акції «Запали свічку пам’яті».
На заході було продемонстровано документальний фільм «Україна-забута історія-Голодомор», лунала прониклива музика та пісенні твори. Було представлено також перегляд літератури з фонду  Іршавської районної бібліотеки для дітей «І свічка плакала в скорботі». Кожен з присутніх мав можливість переглянути  літературу, щоб дізнатись правдиві свідчення про події Голодомору 1932-1933 рр. Особливо учнів зацікавила книга «Український голокост 1932-1933: Свідчення тих, хто вижив».














 _____________________________________

21 листопада  2016 року до Дня Гідності та Свободи в Іршавській  районній бібліотеці для дітей для користувачів та відвідувачів бібліотеки  відбулася презентація інформаційної газетно-журнальної викладки "Чи чуєш, брате, Україна плаче? Увесь Майдан співає:"Пливе кача". Користувачі бібліотеки знайомились з матеріалами, що висвітлюють події Майдану.
Також викладку бібліотекарі розмістили у міському парку, де кожен перехожий мав можливість переглянути газетно-журнальні публікації.














_______________________________________

18 листопада 2016 року в Іршавській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 працівниками Іршавської районної бібліотеки для дітей до дня толерантності було  проведено годину з етики  «Мистецтво жити у світі несхожих людей». Бібліотекарі ознайомили учнів 5-х класів з історією появи самого слова толерантність, його значенням. Метою проведення заходу стало розкриття поняття "толерантність", показати певні рівні толерантної поведінки людини, вміння аналізувати, приймати рішення, вчитися конструктивно виходити з конфліктних ситуацій, бути лояльними та терпимими до думок та вчинків інших людей.
Бібліотекарі  розповіли  учням  про основні принципи Декларації толерантності, яка була прийнята на Генеральній Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року. Відтоді цей день визначено як Міжнародний день толерантності.  До перегляду був запропонований відеоролик "Толерантність".
У світі сьогодні все частіше і частіше виникають складні, конфліктні ситуації, пов'язані з нерозумінням одних людей іншими. Страшно жити в світі, де люди вбивають один одного тільки тому, що у них інший колір шкіри, інша віра, інші переконання. Який вихід? Змінити світ навколо себе, тому що, якщо не ти, то хто?
Всі присутні на заході вкотре переконались, що бути толерантним і просто і складно водночас, що це наче б то просте слово із 13 літер, а вмістилося у ньому так багато.



















________________________________________

«Хай дитина знає кожна: жартувать з вогнем не можна»

Щоб уберегти дитину від можливих загрозливих ситуацій, насамперед, треба навчити її правил безпечної поведінки. Для цього дорослі: батьки, педагоги і працівники рятувальних служб, мають об’єднати свої зусилля. З ініціативи працівників Іршавського РВ УДСНС  в Закарпатській області (І.Бандурович та М. Полянський) 17 листопада 2016 року у приміщенні Іршавської районної бібліотеки для дітей  було приведено пізнавально профілактично-роз'яснювальну годину «Хай дитина знає кожна: жартувать з вогнем не можна» для покращення обізнаності дітей у правилах пожежної безпеки.
Надзвичайно важливо, щоб змалку кожна дитина засвоїла правила безпечної поведінки, аби в подальшому і сама не ставала винуватцем надзвичайних ситуацій і за потреби могла захистити себе та допомогти тим, хто поруч. Діти мали змогу передивитися мультфільм про правила поводження з електроприладами та як поводитися в разі пожежі.
Учні мали змогу приміряти спеціальний одяг рятувальників, пожежну каску та рукавички, потримати в руках справжній вогнегасник.
Діти зазвичай дуже допитливі та безстрашні, тому часто дитячі пустощі з вогнем стають причиною виникнення пожеж. Просто розмови і заборони на малечу не  завжди діють, тому за допомогою таких заходів ми шукаємо шляхи до дитячої свідомості, щоб вони добре запам’ятали правила пожежної безпеки та керувалися ними у повсякденному житті.

























_____________________________________

Як до нас книга прийшла

Часу не гаймо – книжку читаймо!
Про ліси, моря і гори, про непізнані простори,
Про звірят і про птахів, про веселих дітлахів,
Про чотири пори року, і про райдугу високу,
І про тебе і про нас надійшов читати час!

Книга – це велике диво, створене людиною. Ще не вміючи читати, ми розглядали малюнки до казок, слухали цікаві історії, які читали нам рідні. Книга супроводжує нас по життю. А чи замислювалися ви над тим, якою ж була та перша книга? Щоб дати відповідь на поставлене запитання, працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей для учнів 1-х про гімназійних класів Іршавської гімназії 21 жовтня 2016 року провели бібліотечний урок-мандрівку «Як до нас книга прийшла».
Спочатку учні дізнались про  історичні відомості  створення книги, познайомилися з історичними постатями: Йоганом Гутенбергом – винахідником друкарського верстату, князем Київської Русі Ярославом Мудрим, Іваном Федоровим, який був основоположником книгодрукування в Україні. Відомо й те, що шанують і люблять цю людину за перший посібник для навчання грамоті – «Буквар».
Діти з радістю пригадували прислів’я, читали вірші головної книги їхнього життя - Букваря. Діти зрозуміли, що спілкуючись із книгою, вони збагачуються духовно, підвищують свій культурний рівень та розширюють свій світогляд.
Позитивні емоції, гарний настрій та вдячність за проведену роботу надовго залишаться як у дітей, так і в бібліотечних працівників.    







  
_______________________________________

«У світі книги чарівної»

Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Читати систематично й осмислено дітей навчає школа, а бібліотека допомагає  залучати  до читання книжок, пропагує книгу, розвиває художній  смак і самостійність суджень дітей. У зв’язку з цим бібліотека приділяє велику увагу пошуку активних форм пропаганди літератури, які забезпечують формування у школярів щоденної потреби в читанні книг, роботі з ними. Саме з цією метою 30 вересня 2016 року у Іршаській районній бібліотеці для дітей було організовано  пізнавально-оглядову екскурсію під назвою «У світі книги чарівної», на яку завітали учні 4 класу (кл. кер. Н. Д. Коваленко) Іршавської ЗОШ І-ІІІст. №1.
Провела екскурсію бібліотекар Ваш Марія Василівна, яка ознайомила дітей з книжковим фондом бібліотеки, провела захоплюючу мандрівку книжковими виставками, що представлені у бібліотеці. Вона ознайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, з тематичними  полицями дитячого фонду, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей.           
Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія. Не забули діти привітати бібліотекарів з їх професійним святом. 













_______________________________________

«Казковий світ Галини Малик» - таку назву має книжкова виставка, присвячена 65-річчю від дня народження Галини Малик, яка була представлена бібліотекарями Іршавської районної бібліотеки для дітей у міському парку м.Іршава.
Мільйони маленьких читачів знають та люблять твори нашої письменниці-землячки.
Галина Миколаївна має талант від Бога писати дітям. У всіх її творах головні герої - діти, бешкетники, звірята. Письменниця творить свої казки, вірші для того, щоб вони несли дитині добро, справедливість, чесність, працьовитість. Від книжок цієї мудрої жінки душа переповнюється любов’ю і світить ясним сонечком, в серці завжди посміхається веселка. Іскри цієї любові долітають до кожного серця і хочеться вірити, що скоро вони засяють ясним сонцем - сонцем чистоти, доброти, милосердя.

























_____________________________________

Ім’я Шевченка стукає у серце”

І мене в сім’ї великій,
в сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом
Т.Г.Шевченко

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. Кожен народ має своїх геніїв, чия діяльність стала частиною національної чи світової культури. Для України – це, безумовно, Тарас Григорович Шевченко: він уособив Україну, а Україна уособилась у ньому.
Працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей підготували та провели літературну годину, присвячену Т.Г.Шевченку «Ім’я Шевченка стукає у серце». У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу.
З великим задоволенням діти декламували твори Шевченка, читали заповіт на різних мовах світу, адже гостями бібліотеки були і дітки із Словакії, Америки та нашої столиці — Києва.
Бібліотекарі також розповіли про перший “Кобзар”, який був виданий 1840 року в Санкт-Петербурзі, після якого Тараса Шевченка почали називати “Кобзарем”. Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складались на тернистих дорогах поетового життя. “Кобзар” – книга, яку народ український поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів.
До огляду відвідувачів заходу було представлено книжкову виставку «Невмируща слава генія Шевченка». В огляді використовувались “Кобзарі” різних років видання.
Слово Шевченка- живе і вічне.
Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти.


















____________________________________

             Дитячі журнали на карнавал завітали… 
     
    «Яскраві, різноманітні, на будь-який смак, цікаві за змістом, захоплюючі при знайомстві»… і все це – про дитячі журнали.
   14 липня 2016 року на журнальний карнавал «Найпопулярніші журнали тижня» до Іршавської  районної бібліотеки завітали вихованці літнього табору «Чебурашка».
     Для них був проведений огляд періодичних видань «Дитячі журнали, цікаві й барвисті, про все нам розкажуть: потрібне й корисне». Бібліотекар Жабко О.І. детально познайомила дітей з періодичними виданнями  для їх віку і розповіла  про те, що в журналах можна знайти цікаву й корисну інформацію «про все на світі». Цікаві рубрики, яскраві малюнки та фотографії, велика кількість різноманітних конкурсів, ігор, корисної інформації про рослинний, тваринний світ, космос, історію, казки, оповідання, вірші, поради по виготовленню сувенірів своїми руками не залишать байдужими нікого. Діти активно відповідали на питання вікторини «Про який журнал мова?».
     Сподіваємося, що діти обов’язково будуть відвідувати нашу бібліотеку і потоваришують з дитячою періодикою.
      Цікавої вам мандрівки світом періодичних видань!
      Дитячі журнали чекають на вас у бібліотеці!




























______________________________________

День Конституції України
             28 червня на Україні відзначається державне свято - День Конституції. У цей день в 1996 році Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України   Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
          
 На зустріч, присвячену цьому дню, працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей запросили вихованців літнього табору "Чебурашка".  Бібліотекарі розповіли про  історію створення головного Закону України, помандрували у часи гетьмана Пилипа Орлика та розповіли про першу Конституцію, створену відомим українцем. Також був проведений огляд основних статей, де говориться про права і свободи громадян та Незалежність нашої країни.
 Діти ознайомились з книжковим переглядом літератури "Джерело права і свободи", яка знайомить з  основними державними символами України. Їм настільки було цікаво, що затримались у бібліотеці надовго.














_________________________________
 
      Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Читати систематично й осмислено дітей навчає школа, а бібліотека допомагає залучати до читання книжок, пропагує книгу, розвиває художній смак і самостійність суджень дітей. У зв’язку з цим, бібліотека приділяє велику увагу пошуку активних форм пропаганди літератури, які забезпечують формування у школярів щоденної потреби в читанні книг, роботі з ними.
      Літо. Канікули. Та бібліотека працює…
    10 червня 2016 року в Іршавській районній бібліотеці для дітей було проведено оглядову екскурсію під назвою «У світі книги чарівної». До бібліотеки для дітей завітали гості - вихованці літнього табору «Чебурашка» разом зі своїми вихователями. Бібліотекар Ваш Марія Василівна ознайомила дітей з книжковим фондом бібліотеки, провела захоплюючу мандрівку книжковими та тематичними виставками, що представлені у бібліотеці, ознайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей. 
    А бібліотекар читальної зали Жабко Оксана Іванівна ознайомила з вистакою-хоббі «Наші руки не для нудьги», на якій було представлено літературу по даній темі. Дітлахи мали змогу передивитися роботи користувачів бібліотеки.
      Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від користувачів.












_____________________________________


Супутник і порадник – книга!

     30 травня 2016 року до Іршавської районної бібліотеки для дітей завітали учні Іршавської ЗОШ І-ІІІст. №2 (1-А клас – кл.кер. Митровцій А.Ю., 1-Б клас – кл.кер. Овсак Т.М., 3-А клас – кл.кер. Вовканич Т.М.).
     Працівники бібліотеки ознайомили дітлахів з відділами бібліотеки, різноманітністю книг у бібліотеці, порядком розстановки книг на стелажах, правилами користування книгою.
        З великим задоволенням діти взяли участь у казковій вікторині «З якої казки?».
      У читальній залі було оформлено перегляд літератури «Поштовий провулок», де діти мали змогу ознайомитись з періодичними виданнями бібліотеки.
   Такі екскурсії не проходять для малечі даремно. Вони вчаться, що читання – велике мистецтво, якого вчаться все життя. Читаючи книгу, вони збагачують свої знання про історію рідного краю, пізнають традиції свого народу, вчаться любити свою Батьківщину, рідну мову.


























 _____________________________


Захист дитинства у цілому світі
Це місія честі, любові і добра.
Заради майбутнього треба нам жити
Прекрасне і вічне нехай не вмира!

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей в Іршавській районній дитячій бібліотеці було проведено інформаційну годину «Щаслива країна – щаслива дитина».
Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, бібліотеки подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.
Для молодших користувачів бібліотеки було оформлено перегляд літератури «Права дитини – право на майбутнє». Адже саме в дітях, ми працівники дитячої бібліотеки хочемо бачити здійснення їх мрій і сподівань, прагнемо щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини та рідний край. 
На завершення свята діти мали можливість відобразити своє майбутнє в своїх малюнках.
Бажаємо нашим маленьким користувачам щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих усмішок!




















____________________________________

Писанка у дитячій бібліотеці
  
      Писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси. За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту.
         Писанкарство – старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.
      26 квітня 2016 року у приміщенні Іршавської районної бібліотеки для дітей пройшов майстер-клас з писанкарства. Своїми знаннями та умінням писати великодню писанку з учасниками зразкового музично-драматичного театру «Пролісок» районного будинку культури, керівником якого є Василь Філеш (мол.), поділилася майстриня писанкарства Фірцак Тетяна Юліївна (м.Іршава).
        Діти з натхненням працювали на майстер-класі, збагатили свої знання про народні традиції святкування Великодня та особливості розпису писанок.


























____________________________________

КНИГОМАНІЯ – 2016
 
21 квітня 2016 року  в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва пройшов 3-й етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2016».
Оцінювало конкурсантів поважне журі: голова – Василь Густі, очільник крайової організації Національної спілки письменників України, відомий прозаїк, поет, перекладач; члени журі: Оксана Дурунда – головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації, Борис Кушнір – головний редактор Всеукраїнського державного багатопрофільного видавництва «Карпати», заслужений працівник культури України; Наталія Ребрик – проректор Закарпатського художнього інституту, доцент, кандидат філологічних наук; Нателла Терещенко – завідувач відділу обслуговування учнів 5-9 класів обласної дитячої бібліотеки.
«Найкращими читачами України – 2016» у Закарпатській області стали учениця 6-го класу з с.Підполоззя Воловецького району Євгенія Тербан та учениця 7-го класу з м.Іршави Вікторія Тинта.
Вже 12 травня Євгенія та Вікторія, в супроводі заступника директора по роботі з дітьми Іршавської ЦБС Бобик М.В., представлять Закарпаття на Фестивалі дитячого читання «Книгоманія» у м.Львові.








___________________________________

Наші улюбленці  -  кішки

Унікальна властивість кішок – надприродна інтуїція. У літературі зустрічаються описи багатьох випадків, коли ці тварини рятували господарів від нападу отруйних змій, здіймали тривогу при пожежі, попереджували про землетруси.
Про все це та правила догляду за кішками 20 квітня 2016 року учням 3- Б класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (кл.кер.Жупанин Б.Ф.) розповіла заст.директора по роботі з дітьми Іршавської ЦБС Бобик М.В. Діти залюбки переглянули мультимедійну презентацію та книжкову виставку, присвячені чотирилапим улюбленцям.
Подарунком Іршавській районній бібліотеці для дітей стали малюнки учнів, на яких були зображені милі кицькипухнасті і лагідні створіння.


























__________________________________
Зустріч у "книжковій казці"

            8 квітня 2016 року до Іршавської районної бібліотеки для дітей завітали учні 3-Б класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (кл.кер.Жупанин Б.Ф.).
         Заступник директора по роботі з дітьми Іршавської ЦБС Бобик М.В. ознайомила дітлахів із новими надходженнями, періодикою, діти закріпили знання про правила поведінки у бібліотеці, правила гарного ставлення до книги.
     Юні читачі мали змогу переглянути книжкові виставки, тематичні полички. А на завершення провели краєзнавчу вікторину.
         Любов до книги, вміння її берегти – це ті складові, які назавжди об'єднають дитину і книгу.





























__________________________________

Пізнай свій рідний край

Кожній людині притаманна любов до рідного краю, «малої Батьківщини». Чуття Вітчизни супроводжує нас усе життя і є одним із найсвітліших і найсвятіших.
Нині патріотичне, національне виховання дітей займає провідне місце в навчально-виховному процесі та роботі дитячих бібліотек. Вихованню патріотичних почуттів любові до рідної землі, збагаченню духовного світу дитини допомагає використання краєзнавчого матеріалу. З огляду на це, зростає роль краєзнавства, зокрема його культурно-мистецьких, літературних напрямків. Саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій народу. 
Іршавська районна бібліотека має чималий краєзнавчий фонд, який містить різні документи з історії Закарпаття та Іршавщини, їх літературне та культурно-мистецьке життя, про видатних людей рідного краю. Є в бібліотеці література про історію міст Закарпаття, твори місцевих письменників і поетів.
Безумовно, одним із найкращих засобів популяризації краєзнавчої літератури є проведення різноманітних масових заходів, один з яких відбувся 6 квітня 2016 року. Заступник директора по роботі з дітьми Бобик Майя провела бібліотечну мандрівку «Пізнай свій рідний край» з учнями 4-В класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (кл.кер.Онисько М.І.)
Щоб повніше розкрити багатство краєзнавчого фонду, бібліотекарі представили книжкову виставку «Мій любий край – це серця рідна пристань», яка викликала неабиякий інтерес у дітей.
Не менш цікавою виявилась і екскурсія у районний історико-краєзнавчий музей Іршавського БДТ. Директор музею, Світлинець Андрій Андрійович, розповів дітям про історію виникнення музею, експонати та видатних людей краю.
Дуже приємно, що наша краєзнавча робота не є марною, що вона потрібна і затребувана читачами, не залишає їх байдужими і спонукає до вивчення рідного краю.








































__________________________________

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Читати – це модно!
Читати – це мудро!
Читайте ви вільно!
Читайте повсюди!

Кожного року у дні весняних канікул в бібліотеках проводиться Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Метою цього заходу є популяризація і підтримка дитячого читання, залучення до бібліотеки нових юних користувачів. У перенасичений інформацією час свято набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання.
Тиждень дитячого читання є своєрідною акцією з популяризації надбань національної та світової культури, сприяє поглибленню і розширенню читацьких інтересів.
Цього року в Іршавській районній бібліотеці для дітей Тиждень дитячого читання проходив з 21 по 28 березня 2016 року і об'єднував в собі комплекс заходів, присвячених дитячій літературі, дитячому читанню. В бібліотеці було організовано книжкові виставки, тематичні полиці «Країна казкова – країна книжкова», «Якщо цікаві є книжки – читають діти залюбки», «Там, де живе рідна мова, живе український народ», виставка-екскурс «З історії нашого краю», виставка-пропозиція «Читацьке сузір'я - 2016». В бібліотеці,  дитячих садочках проходили: літературне асорті «Казки, оповідання та вірші говорять до дитячої душі», літературне читання «В сім'ї вольній, новій», ігрова година «Смішинки з писаної торбинки», ерудит-круїз «По українських народних казках», бібліографічний огляд «Ці казки – скарби народів»,  конкурс малюнків «Мій рідний край, Іршавщина, моя історія жива».               
Всеукраїнський тиждень дитячого читання має на меті не тільки залучити дітей до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеку в справжній храм Книги, в якому кожен читач відчуває себе бажаним гостем.
Пропонуємо Вашій увазі короткий фоторепортаж з заходів в рамках Тижня дитячого читання.








































___________________________________

К Н И Г О М А Н І Я   -   2016

Вже стало традицією щороку в Іршавській районній бібліотеці для дітей проводити ІІ-ий етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія», де зустрічаються найактивніші читачі 6-7 класів та їх улюблені герої. Перший етап проходив у районних бібліотеках-філіях.
Конкурс проводиться з метою заохочення дітей до читання, виявлення читацьких уподобань, популяризації найкращої української та світової літератури, для того, щоб привернути громадськість, державні установи, спонсорів, меценатів до проблеми дитячого читання.
Це свято книги і тих, хто любить це нетлінне і вічне творіння людства. Книга – справжній маг. Читаючи, ми уявляємо себе чарівниками, здатними розуміти мову речей, рослин і тварин. Скільки дивовижних таємниць відкривається завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читача!
17  березня 2016 року під час проведення ІІ-го етапу конкурсу «Книгоманія - 2016» в Іршавській районній бібліотеці для дітей між собою змагалися переможці І-го етапу. Свято пройшло в теплій, дружній атмосфері. Діти представляли себе, свої уподобання, свій читацький щоденник та свою улюблену книгу. Всього їх було 28.
Переможцями стали Пацкан Стефанія та Тинта Вікторія, які тепер продовжать боротьбу в обласному ІІІ-му етапі конкурсу в м.Ужгород.
Також учасники були нагороджені в таких номінаціях: за креативність  - Штець Василь, за артистизм – Симканич Михайло, за кращий читацький щоденник – Терпай Анастасія. Та без нагороди не залишився ніхто, всі отримали Похвальні грамоти за участь у конкурсі. Також для дітей було організовано солодкий стіл.
Оцінювало конкурсантів журі у складі: Вовканич О.І. – начальник відділу по зв'язках з громадськістю та ЗМІ Іршавської РДА, молода поетеса, Демчик Л.А. - начальник відділу по зв'язках з громадськістю та ЗМІ Іршавської міської ради, Бровді Л.І. – зав. методико-бібліографічного відділу Іршавської ЦРБ, Кепша О.І. – зав. відділом обслуговування ЦРБ, Жабко О.І. – бібліотекар Іршавської РДБ, Бобик М.В. – заст. директора по роботі з дітьми Іршавської ЦБС.
Читайте, ростіть, розв'язуйте мирно всі суперечки заради розквіту і миру на нашій прекрасній, єдиній у всесвіті Землі.








































____________________________________

«Натхненне слово Кобзаря»

       9 березня 1814 року народився великий поет, художник, мислитель, борець за відродження Руси-України Тарас Григорович Шевченко. Серед класиків світової літератури Шевченко посів значне місце. Його твори перекладено багатьма мовами, а сама бібліографія шевченківської бібліотеки різними мовами сягає трьохсот назв.
      В історичному розвитку України Шевченко – явище незвичайне як своєю обдарованістю, так і місцем у літературі, мистецтві, культурі. Походженням, становищем та популярністю Шевченко – виняткове явище також у світовій літературі, про що повинні пам’ятати дорослі і знати малі.
   Подорож книжково-ілюстративною виставкою «Натхненне слово Кобзаря» провели працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей у міському парку для всіх бажаючих, метою якої була популяризація творів Т.Г.Шевченка та вшанування  пам’яті поета.





















____________________________________

Як я умру на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний пломінь засіяє,
Вночі запалений, горітиме удень.

Леся Українка -  це така багатогранна творча особистість, про яку М.Бажан сказав: ”В історії світової літератури важко знайти таке ім’я, яке дорівнювало б їй талантом, мудрістю, проникливістю, значущістю”.
Саме 25 лютого у Іршавській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся літературно-інформаційний журнал, присвячений 145-ій річниці з дня народження  Лесі Українки.
Метою заходу було вшанування таланту відомої української письменниці, палкого патріота свого краю. Звучала поезія Лесі Українки  "Сім струн я торкаю, струна по струні" у виконанні Стільник Ганни,  повідомлення про життєвий та творчий шлях поетеси (Брич Вікторія та Савко Вікторія), цікаві факти про життя і творчість письменниці під назвою "Чи знаєте Ви, що..."  (Булеза Світлана, Горзов Арсеній, Меренич Ярослава, Осійська Олександра).  Учні із задоволенням слухали поезію сучасних поетів про Лесю Українку, проймаючись тими переживаннями, які випали на долю Лесі.
 Цікавим виявився перегляд літератури «Вона жива, і вічно буде жити», підготовлений працівниками Іршавської районної бібліотеки для дітей.















 __________________________________

       Сьогодні, 25 лютого, свій день народження відзначає наш земляк, член Національної спілки письменників України, автор понад сто текстів пісень, які виконують народні артисти України та інші виконавці, володар багаточисленних різноманітних премій, дипломів, Почесних Грамот Василь Кузан. До речі, нещодавно письменник став лауреатом ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича, отримав диплом ІІ ступеня у номінації «Поезія. Книга».
      Хоча він і не пише дитячих віршів, та є добрим другом та партнером Іршавської районної бібліотеки для дітей. Довгі роки був керівником літературної студії «Еліт», не один раз був членом журі різноманітних конкурсів, є наставником молодих дарувань.
   «П'ять хвилин з поезією В.Кузана» - таким чином працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей відсвяткували день народження відомого земляка.
      Наприкінці зустрічі за круглим столом, присутні вирішили привітати письменника наживо, зателефонувавши йому та висловивши найщиріші побажання.

Нехай Вас муза не покине,
Нехай Вас любить цілий світ, 
І з-під пера лиш пісня лине,
Любові, шани, многая літ…





















_________________________________

РІДНА МОВА – ДУХОВНОСТІ ОСНОВА

    21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це найбільше і найдорожче добро кожного народу, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку він складає і своє давнє життя, і свої сподівання.
    Із сивої давнини бере початок наша мова. Про шлях її розвитку і йшлося на бібліотечному уроці «Рідна мова – духовності основа», який був проведений бібліотекарем Іршавської районної бібліотеки для дітей Жабко О.І. у Іршавській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 для учнів 4-В класу.
     Ми були б дуже раді і щасливі, якби від цієї зустрічі хтось залишив у своєму серці хоча б одну краплину любові до рідної мови.





_________________________________

Казковий  Новий  рік !


Новий рік!!!! Хто, як не малеча чекає це свято найбільше? Хто, як не малеча найбільше чекає подарунків від Діда Мороза? Хто, як не малеча найбільше чекає зустрічей з казковими героями?
Всі ці побажання виконують для дітей працівники дитячих закладів. Не винятком став і цей рік. Гарно «одягнуті» ялинки, святково прибрані приміщення, та най головне – святково налаштовані дітлахи, які приготували для батьків, гостей та всіх присутніх новорічні дійства.
За всі свої старання, за підготовлені віршики, пісні та танці всі вони отримали подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки.
Не обійшли увагою своїх потенційних читачів і працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей. Відвідавши Новорічні ранки у садочках міста, вони привітали всіх з Новим роком та Різдвом Христовим і вручили новорічні подарунки. А подякою стали щасливі усмішки дітей.
   

















































______________________________

Пом’янемо мільйоннії жертви,
Які голодом   винищив кат.
В тридцять третьому році  що вмерли,
І лишились лежать коло хат.

Героїчна і водночас трагічна історія України. Вона знала багато важких часів – стихійні лиха, війни, соціально-політичні заворушення та інші негаразди спричиняли різні кризові явища. Та найтрагічніші події відбулись  в Україні  в ХХ столітті. Україна вперше пережила штучний голод.
Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу. 
Напередодні   відзначення Дня голодомору   бібліотекар Іршавської районної   бібліотеки для дітей Оксана Жабко провела    годину   пам’яті «Чорна сповідь моєї України» для учнів  2-го про гімназійного класу Іршавської гімназії.
Мета   заходу - вшанувати пам’ять  про тих, хто загинув у ті страшні  часи, знати масштаби трагедії, внаслідок  якої   в мирний   час загинули  мільйони  українців. Бібліотекар розповіла дітям, що голод  не  був наслідком стихійного лиха, посухи чи неврожаю, а  мав суб’єктивну причину - злу волю купки вождів  і запропонувала  передивитися   спогади очевидців, які   наочно підтверджували вражаючі  кадри хроніки. Усні свідчення  людей,  котрі пережили страшне лихоліття правдиво стверджували незаперечні факти:  це була  цілеспрямована політика більшовиків на знищення українського народу.
До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в Іршавській районній бібліотеці для дітей представлено  також перегляд літератури  «Без війни, без вини»,   на якій можна передивитись  документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців.










__________________________________


Інструктивно-методичний лист




____________________________________


Інструктивно методичний лист

_______________________________________


Як нема без зірок небозводу,
Як блакиті без сонця нема,
Так і мови нема без народу,
І народу без мови нема.

В.Забаштанський


  9 листопада відзначається День української мови та писемності. Мова входить в життя людини з її дитинства, колискової мами та перших слів. Вона прекрасна і барвиста, мелодійна, співуча. В ній – історія, звичаї та традиції народу, без неї не може існувати суспільство. Адже, саме мовою ми спілкуємося та за її допомогою пізнаємо світ.
  Саме до цієї дати в Іршавській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 для учнів школи працівниками Іршавської районної бібліотеки для дітей було проведено годину спілкування «Люби і вивчай українську мову» у супроводі мультимедійної презентації, на якій діти дізналися про тернистий шлях української мови.
  Також присутні мали змогу ознайомитися з переглядом літератури «Там, де живе рідна мова, живе український народ».
  Барна Ольга Йосипівна, заступник директора по виховній роботі Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 та Попович Ганна Василівна, вчитель української мови та літератури запропонували частіше проводити такі зустрічі та подякували бібліотекарям за цікавий масовий захід.












_______________________________

ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Щороку, 9 листопада Україна святкує День української писемності та мови.
Мова - це великий Божий дар для людини. У світі налічується близько трьох тисяч мов. У кожного народу вона своя. А серед них - ніби запашна квітка в чудовому букеті - українська мова.
Слово - це те, що дає змогу донести свої почуття, думки, поділитися ними з іншими. Уповні передати найтонші порухи людської душі може лише рідне, засвоєне з дитинства слово.
Кожна епоха приносить свої винаходи і відкриття. Найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання.
Адже саме завдячуючи написаному слову люди збагнули світ і своє місце у ньому.
Мова народу - найкращий цвіт, що ніколи не в'яне, а вічно живе, розвивається. Бережімо її, збагачуймо, розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити одне одному лише добрі слова, тоді й світ навколо стане кращим і добрішим.
З нагоди дня української писемності та мови 6 листопада 2015 року працівниками Іршавської  районної бібліотеки для дітей  оформлений перегляд літератури «Там, де живе рідна мова, живе український народ », а для учнів  1-х гімназійних класів Іршавської гімназії була  проведена   година мовознавства «Мова - це доля народу».








_________________________________

Екскурсія до бібліотеки

       Безмежна сила книги… Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга – мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів. 
        Для кращого знайомства з книгою до Іршавської районної бібліотеки для дітей 29 жовтня 2015 року завітали учні Зарічанської ЗОШ І-ІІІ ст. (2-Б клас, класний керівник Сочка А.І., 2-В клас, класний керівник Васько В.Д.), які в майбутньому, сподіваємось, стануть читачами нашої бібліотеки.
       Бібліотекар провела для них екскурсію поличками бібліотечних надбань “З книгою дружити – в світі любо жити”. Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекаря, відповідали на запитання, які підготували для них працівники бібліотеки. У читальній залі є чимало дитячих періодичних видань, серед яких: «Пізнайко», «Барвінок», «Малятко», «Ангелятко» та ін. Для вихователів теж є чимало корисної інформації, яка повною мірою висвітлена у таких журналах як «Початкова школа», «Розкажіть онуку» та ін.
        Мета екскурсії полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати перші поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами.














__________________________________


Екскурсія до бібліотеки


           22 жовтня 2015 у Іршавськый районній бібліотеці для дітей була проведена екскурсія вихованців дошкільного навчального закладу «Ромашка», група (Чебурашка, вихователі Садварій Н.М та Огарь М.В. )
        Бібліотекар Ваш М.В. провела бесіду з демонстрацією існуючих книг: маленьких і великих, товстих і тонких, різнокольорових. Ознайомила з дитячою періодикою-дитячими журналами: «Малятко», «Пізнайко», «Яблунька», «Ангелятко» та ін., розповіла дітям як берегти книгу і нагадала правила гарного ставлення до книги. 
         У бібліотеці була оформлена книжкова виставка-знайомство: «Країна казкова -країна книжкова». Крокуючи казковими сходинками, маленькі користувачі зустрічали відомих улюблених героїв, знайомилися з чарівним і дивовижним світом казки. 
       Малеча, яка побувала на екскурсії, мала змогу передивитися мультфільми про «Капітошку» та «Цікаву абетку». Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від наших маленьких користувачів. 
Бібліотека - книги храм. 
І знань безмежне море і надія. 
Палкий вогонь незгасних поривань, 
Що наше серце й душу гріє. 
Натхненну працю здавна віддають 
Бібліотекарі народу. 
Сьгодні дяку й шану їм несуть 
Дорослі й діти в нагороду.


















___________________________________



Запрошуємо на розмову про літературу довідкову

   21 жовтня 2015 року для учнів 1-х гімназійних класів Іршавської гімназії бібліотекарі Іршавької районної бібліотеки для дітей провели бібліотечний урок під назвою «Запрошуємо вас на розмову про літературу довідкову». Дітей ознайомили з видами довідкової літератури, навчили користуватися довідниками, енциклопедіями та словниками, а також електронними джерелами інформації. 
    Заключним акордом бібліотечного уроку стала гра-конкурс. Учні відповідали на запитання вікторини. Конкурсні змагання пройшли жваво і весело, а ще дали учням розуміння того, що отримати знання завжди допоможе книга – мудрий товариш і порадник.
      Для присутніх було оформлено перегляд літератури «Словники й довідники - наші друзі й помічники».















_________________________________

Екскурсія до бібліотеки

      Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій.
Читати систематично й осмислено дітей навчає школа, а бібліотека допомагає залучати учнів школи до читання книжок, пропагує книгу, розвиває художній смак і самостійність суджень дітей. У зв’язку з цим бібліотека приділяє велику увагу пошуку активних форм пропаганди літератури, які забезпечують формування у школярів щоденної потреби в читанні книг, роботі з ними. Саме з цією метою 19.10.2015 до Іршавської районної бібліотеки для дітей було організовано пізнавально-оглядову екскурсію. До бібліотеки завітали учні 1-го прогімназійного класу Іршавської гімназії.
У світлому та затишному приміщенні бібліотеки на дітей чекали бібліотекарі, які завжди раді своїм маленьким відвідувачам. Бібліотекар розповіла про бібліотеку, познайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, ознайомила з тематичними полицями дитячого фонду,періодичними виданнями для дітей, а також проінформувала про нові надходження дитячої літератури. 
Весело та радісно було в цей день в бібліотеці. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від наших маленьких користувачів.
Тож, запрошуємо усіх бажаючих маленьких читачів та їхніх батьків до нашої бібліотеки, де кожен знайде для себе потрібну інформацію. Ми завжди раді зустрічі з Вами і працюємо тільки для Вас! Ласкаво просимо!
















_______________________________


Цей світ професій і ми у нім.

Питання вибору професії постає перед кожним випускником школи. Для більшості воно є одним з найбільш складних.  Учням дуже важко в сучасному житті правильно зорієнтуватись в складному світі професій без порад.
Від обраної професії буде прямо залежати Ваше майбутнє, майбутнє Вашої родини та її достаток в матеріальному плані. Крім того, правильно обрана професія буде приносити моральне задоволення, яке зможе давати силу і впевненість у тому, що Ви правильно вибрали свій життєвий шлях.
Але як же, все-таки, не помилитися і вибрати саме ту професію, яка допоможе все життя займатися улюбленою справою і приносити користь людям?
13 жовтня 2015р. працівниками Іршавської районної бібліотеки для дітей  Михайлочко Н. Д., Гресько М.І. для учнів 5-го гімназійного класу  Іршавської ЗОШ №2 була  проведена мультимедійна презентація  " Цей світ професій і ми у нім".       
Цікаву інформацію учні отримали від представленої виставки "Подорож у світ професій".
Головне – яку б професію ви не  обрали, прагніть стати дійсно незамінним фахівцем у своїй справі!






______________________________

Лицар книги видавництва «Карпати»

            Днями, з метою підтримки та розвитку дитячого читання в Закарпатській області та з нагоди відзначення 70-річчя Всеукраїнського багатопрофільного видавництва «Карпати», обласною бібліотекою для дітей та юнацтва, видавництвом «Карпати», Закарпатською організацією Національної спілки письменників України за підтримки управління культури облдержадміністрації було проведено обласний конкурс дитячого читання «Лицар книги видавництва «Карпати».
            Конкурс був відкритим та проводився як творче змагання серед дітей віком 7-15 років.
            Іршавщину представляла учениця 7-Б класу (кл.кер.Кузьма Н.В.) Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Пацкан Стефанія, яка проявила себе в повній мірі як читаюча, творча, креативна дитина. За що і була нагороджена Дипломом переможця і удостоєна почесного звання «Лицар книги видавництва «КАРПАТИ».
            А у Іршавській районній бібліотеці для дітей була представлена книжкова виставка-перегляд до 70-річчя видавництва «Славить рідне Закарпаття видавництво книг КАРПАТИ».






























________________________________
Історія виникнення книг
або
Як книга стала книгою 

        За гроші можна купити все, але не можна купити здоров’я і розум. Про здоров’я потрібно дбати змалку, а от розум може подарувати тільки книга. «Книга – найцінніший скарб, одне з найкращих надбань людства», - з такими словами звернулись до учнів 4-х прогімназійних класів Іршавської гімназії працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей Ваш М.В. та Жабко О.І. 04.09.2015р. Саме про книгу діти дізналися на уроці-мандрівці «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає». Бібліотекарі ознайомили дітлахів з тим, якими були перші книги, коли вони виникли, як на них писали та коли і де з’явилася перша друкована книга.
       З великим задоволенням діти здійснили веселу мандрівку історією виникнення книг. 
      Працівники бібліотеки впевнені, що саме такі заходи допомагають дітям полюбити книгу та читання.











_______________________________


Літо 2015 - з бібліотекою!!!

    Канікули! Літо - найпрекрасніша, найулюбленіша пора для дітей. Чимало хто мріє про відпочинок коло моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі до давно омріяних міст або місць. Але, на жаль, не у кожного є можливість це здійснити, тому закономірно виникають питання: як в рідному місті відпочити з користю, чим зайнятися, адже літній відпочинок дітей – це не бездумне гаяння часу та байдикування. 
   Ось чому ми, бібліотекарі, все більшого значення придаємо дозвіллєвій функції нашого закладу. Особливо під час канікул. Бібліотека має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дитини не тільки приємним і цікавим, а й змістовним. Саме з метою допомогти дітям спілкуватись, розкривати свої можливості та приховані таланти, відпочивати та розвиватись - з 29 липня Іршавська районна бібліотека для дітей розпочала плідну співпрацю з табором відпочинку для дітей «Чебурашка» під назвою «Літо з бібліотекою».
    Цікаво і різноманітно проходив літній відпочинок в дитячій бібліотеці. Щотижня вихованці літнього табору поспішали в гості до «вірного друга» – бібліотеки! Разом ми подорожували в «Літні мандри – з бібліотекою». Весело, цікаво та, як завжди, із користю ми мандрували сторінками книжок, дитячих журналів, діти приймали участь у вікторинах та конкурсах. І подорожувати не завжди легко та просто. Завдання та запитання бували такими оригінальними та інколи несподіваними – є над чим задуматись! З неперевершеною цікавістю проходили перегляди мультиків про бібліотеку, книгу та реклами бібліотеки.
   «Ваша бібліотека найкраща!» Дійсно, так говорять вихованці денного табору відпочинку «Чебурашка». «Як тут затишно, по-сучасному гарно! Які привітні тут працюють бібліотекарі!» І вони мали з чим порівняти, бо у таборі не лише іршавчани, а й гості з різних країн та міст України, які вирішили свої канікули провести у своїх рідних на Іршавщині: Словакії, Чехії, м.Києва, Ужгорода, Мукачева, Берегова… 
   Поспішали до бібліотеки і дошкільнята. Такі зустрічі носять ознайомчий характер: з бібліотекою, працівниками, можливостями сучасної бібліотеки. Ми розповідали малечі про книги - великі і малі, проводили уроки правильного відношення до книги. Знайомились, спілкувались, проводили цікаві заходи з веселими іграми, забавами, пригодами та книжковими дивами.
    Веселі, розумні, кмітливі… Усім було дуже приємно та корисно провести час у бібліотеці.
То ж скоріш до бібліотеки! У нас цікаво!



















_______________________________


Казкова країна – БІБЛІОТЕКА !

Як приємно бачити у бібліотеці захоплюючі очі малюків, зацікавлені лиця першокласників, «всезнаючі» погляди старшокласників та вдячність батьків і вчителів…
Кожному з них приємно зайти у бібліотеку і опинитися в казці.
Бібліотекарі Іршавської районної бібліотеки для дітей старанно працюють над тим, щоб двері в казку завжди і для кожного були відчинені. Самі працюють над вдосконаленням інтер'єру, створенням затишку та дають майстер-клас своїм найменшим відвідувачам.
Цього літа бібліотека поповнилась новою цікавою ігровою зоною та зоною для дошкільнят і учнів 1-их класів.

Отож, чекаємо всіх бажаючих потрапити у світ дитячої казки!!!






















_______________________________

За здоровий спосіб життя…

       Не зважаючи на те, що на дворі літо, жара, канікули, діти знаходять час і бажання на відвідини бібліотеки.
   Днями у Іршавській районній бібліотеці для дітей пройшов перегляд літератури «За здоровий спосіб життя», який виявився цікавим для юних користувачів.
      Продовження перегляду пройшло у міському парку м.Іршава, де не тільки діти, а й дорослі з цікавістю переглянули літературу.














































___________________________________


Мультяшне літо

            Цього тижня черговий раз відбулася подорож вихованців ДНЗ «Ялинка» до Іршавської районної бібліотеки для дітей. В цей раз працівниками бібліотеки для дітей було підготовлено літній бібліотечний кінозал «Мультяшне літо».
            Бібліотекарем відділу обслуговування дошкільнят та учнів 1-6 класів Ваш М.В було проведено екскурсію по бібліотеці, а бібліотекар читального залу Жабко О.І. продемонструвала дітлахам їх улюблені мультфільми.
            Хай живе книга, хай живуть мультики…. 














_______________________________




Конституція - основний закон моєї держави

28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою.
Саме про історію Конституції та її роль у формуванні конституційних ідей в Україні йшлося на інформаційній годині, проведеній у Іршавській районній бібліотеці для дітей для юних громадян держави – користувачів бібліотеки, яку підготували і провели Бобик Майя Володимирівна та Жабко Оксана Іванівна.
     Напередодні державного свята також пропонується до перегляду інформаційно – тематичний перегляд літератури: «Основний закон мого життя». Представлена література надає можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу.
            За хорошим звичаєм, після основної частини, діти поласували солодощами – печивом та цукерками, запиваючи їх смачним, запашним чаєм.















______________________________________

Канікули з книгою

 
            4 червня  2015 р. до Іршавської  районної бібліотеки для дітей завітали учні 1-4 класів Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст.. №2.
     Працівники бібліотеки радо зустріли своїх гостей, розповіли про книги, правила користування ними, про сумні пригоди книг, які деколи трапляються з неохайними користувачами.
      Потім діти подивилися повчальні мультики про хліб, книги, рекламний  ролик про бібліотеку.
            Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія.                                                             Тож, запрошуємо усіх бажаючих маленьких читачів та їхніх  батьків до нашої бібліотеки, де ви весело та з користю проведете літні канікули.
































__________________________________

Згадувати боляче, забути неможливо

Чорнобиль - це незагоєна рана, не лише наша особиста, а й загальнолюдська, це страшний урок не стільки конкретному суспільному устрою, скільки всьому людству. Аварія на Чорнобильській АЕС визнана світовим співтовариством як найбільша техногенна катастрофа в історії людства. ООН встановила 26 квітня Міжнародним днем пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
      Отож,   28  квітня 2015 року    працівниками Іршавської районної бібліотеки для дітей  в Іршавській гімназії   було проведено годину пам’яті«Згадувати боляче, забути неможливо». Під час перегляду мультимедійної презентації учні дізнались про історію відкриття урану, його застосування в народному господарстві та про наслідки техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС. Також для перегляду учням було представлено  виставку – роздум «Цей незаживний  опік Чорнобиля», з якою їх ознайомила бібліограф Іршавської районної бібліотеки для дітей.







___________________________________


ТИЖДЕНЬ  ДИТЯЧОГО  ЧИТАННЯ

З року в рік, наприкінці березня, у книгозбірнях України проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. В рамках цього Тижня бібліотекарі готують різноманітні цікаві заходи для юних читачів: презентації книг, відео-презентації, знайомства з цікавими людьми, книжково-ілюстративні виставки на різну тематику. Все це робиться для того, щоб зацікавити маленького читача, привити йому любов до книги та читання.
Іршавська районна бібліотека для дітей в рамках Тижня дитячого читання підготувала програму заходів, яка  зацікавила відвідувачів та книголюбів: казкова подорож «У казковому світі Г.Андерсена», цикл зустрічей «Весела абетка», бібліотечна мандрівка «Жила, була казка…», бібліографічний огляд «З душею до Тараса», відеосалон та ігротека «Країна дозвілля», урок-гра «Розумні ігри – розумні діти», пізнавальна година «Історія виникнення книг», презентація книги Діани Радь «Завуальована реальність».
Діти проявили себе хорошими слухачами, активними учасниками ігор та конкурсів, інтелектуалами. Вразили своєю чудовою декламацією учні 3-В класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Менько Василько та Кинів Юліанна, які прочитали вірші Тараса Шевченка. А Случик Андрійко з непідробним хвилюванням продекламував вірш «Небесна сотня».
Протягом тижня проходив конкурс дитячих малюнків «Квітуй, Іршавщино моя,  в вінку барвистім України!», на якому було представлено малюнки наймолодших користувачів нашої бібліотеки – вихованців усіх дошкільних закладів міста Іршави.  У конкурсі перемогли  всі, бо вибрати кращого було неможливо!!!  Кожен дошкільний заклад був нагороджений гарним подарунком.
Саме дитяча книга несе мудре, розумне, добре слово дітям, які в майбутньому можуть стати великими вченими, винахідниками, письменниками.
То ж чекаємо вас, юні  друзі !!!























 ____________________________________ 

«ЗАВУАЛЬОВАНА   РЕАЛЬНІСТЬ»

Сніг –
наша душа.
                                                           Сонце –
                                                           Тепло, яке розтоплює наші серця.
                                                                                                                Діана Радь

31 березня 2015 року, у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, в приміщенні Іршавської районної бібліотеки відбулася презентація першої поетичної книги юної поетеси Діани Радь «Завуальована реальність».
            Діана Радь із села Кушниця, що на Іршавщині, ще вчиться в школі. Але любов до поетичного слова уже настільки заповнила її серце, що вона не може не писати. Батьки підтримують дівчину, всіляко сприяють її творчим пошукам.
            І ось тепер, коли вона уже (тільки) в десятому класі – назбирала творів на першу книжку.
            Присутні вчителька української мови і літератури Ковач Ганна Іванівна та директор Кушницької ЗОШ І-ІІІ ст. Белей Ганна Дмитрівна розповіли про те, як виявили талант своєї учениці і, не приховуючи свого здивування прочитаним, висловили свої емоції від таланту школярки.
            А члени клубу за інтересами «Паросток» (кер. Мойсей Л.І., вчитель української мови та літератури Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2) були захоплені поезією своєї ровесниці і безперервно задавали питання за питанням, на які отримували вичерпні відповіді.
            Не тільки юні читачі, а й дорослі шанувальники поезії (Кузан В.В., Мельник Ю.Ю., Ловска В.В., Воробканич О.І. та ін.) перейнялися прочитаним, яке переросло у жваве обговорення збірки.  
            Зустріч пройшла жваво, цікаво, невимушено, змістовно…. Кожен бажаючий мав змогу отримати книгу та автограф автора. Перший крок у визнанні молодої поетеси пройшов вдало.
            То ж, побажаємо Діані Радь впевненості у правильності вибраного шляху, успіхів, натхнення і нових кроків у насичене подіями, яскраве і цікаве літературне життя.












 ____________________________________
 26 квітня – День скорботи 
     26 квітня 2013 року – двадцять сьома річниця Чорнобильської катастрофи, найбільшої в історії аварії на атомній електростанції. Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній станції в квітні 1986 року, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.
         Страшна трагедія не обминула і жителів нашого району.
        Сотні добровольців тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя району, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.
         Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям ліквідаторам.
        25.04.2013 учні Іршавської гімназії та бібліотекарі Іршавської РДБ Жабко О.І. та Ваш М.В. спробували згадати про ті страшні дні ядерної катастрофи, пом’янути людей, які віддали своє життя у страшній пожежі за наше щасливе майбутнє, запам’ятати, що атом є не тільки мирним, але й смертоносним, «тихою і лагідною підступною смертю».
        Минуть роки і десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме людей – тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, хто народився далеко від покривдженої землі. Цей день завжди об’єднуватиме всіх одним спогадом, однією біллю, тривогою, печаллю, надією.
    ____________________________________

  «Правила ввічливого школяра»
            Під такою назвою пройшла пізнавальна година у Іршавській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, яку підготували і провели бібліотекарі Іршавської районної дитячої бібліотеки Жабко О.І. та Бобик М.В. на запрошення бібліотекаря школи Довбак О.В. та заступника директора школи з виховної роботи Попович Г.В. Учні 3-А (кл.кер.Микита В.І.) та 3-Б (кл.кер.Попович Д.В.) класів ознайомились із правилами ввічливого школяра та значенням слова «толерантність». Метою даного заходу було:
- донесення до свідомості дітей спільних для всіх народів і країн цінностей;
- виховання любові до людей і землі;
- розширення кругозору і уявлень про світ;
- закладання основ моралі;
- бути чемним та люб’язним завжди i за будь-якої ситуації .  



 

    _____________________________


       «Поезія – це вищий рівень спілкування. Тут є якісь вищі рівні, які дозволяють нам спілкуватися. Вона чудово сприймається людьми, які мають ліричну, відкриту і щиру душу. Поезія потребує натхнення. Її не можна творити просто так. Я не уявляю свого життя без поезії».
        Саме такою поет Василь Кузан бачить у своєму житті поезію, яку творить за покликом душі, завдяки таланту, даному Богом, а ще тому, що не уявляє свого життя без поезії.
        Про все це та багато іншого розповів сам Василь Васильович у Іршавській районній дитячій бібліотеці, де днями відбувся його творчий портрет, приурочений 50-ій річниці з дня народження.
         Запрошені учні 9-х та 10-х класів Іршаської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, під чуйним  керівництвом вчителів Приймич Л. М., Кузьма Н. В. та Матішинець Л.І., вразили всіх присутніх, і самого автора, декламуванням віршів В.Кузана.
         Великим сюрпризом та подарунком для автора стали власні вірші починаючих поетес Пацкан Аріни та Микита Валерії, учениць 9-А класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.
         Взяли участь у підготовці та проведенні свята практиканти бібліотечного відділу Коледжу культури і мистецтв (м. Ужгород). Іванна Свистак ознайомила присутніх з біографією Кузана В., а Марина Феєр коротко розповіла про книгу «Смерековий камінь».
         У бібліотеці було представлено перегляд творчого доробку поета «Чуйний лірик і вдумливий філософ».
         Василь Кузан з радістю розповідав про своє життя, про свій творчий шлях, відповідав на всі поставлені йому запитання, презентував нові книги «12.12.12» та «Пірсинг».
        В. Кузан сповнений майбутніми творчими планами, проектами. Отже, бажаємо йому здоров’я, удачі та здійснення всіх його окрилених мрій.


  
________________________________
Без верби і калини нема України
           Кожний народ, кожна країна має свої рослинні або тваринні символи. В Україні – калина та верба. Та й народне прислів’я дуже влучно закріпило за нашою Вітчизною ці рослини: „Без верби і калини нема України”.
         Саме під такою назвою 12 лютого 2013 року у Іршавській гімназії для учнів 3-х та 4-х прогімназійних класів пройшла віртуальна подорож, яку підготували і провели бібліотекарі Іршавської районної дитячої бібліотеки Ваш Марія Василівна та Жабко Оксана Іванівна.
         Цікавим путівником для учасників мандрівки стала мультимедійна презентація під такою ж назвою. 



 __________________________________________

Кроки до здорового життя 

       Під такою назвою пройшла зустріч вихованців Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (4-А клас, кл.кер.Онисько М.І.) з бібліотекарями Іршавської районної дитячої бібліотеки та працівниками Центру соціальної служби для сім’ї, дітей і молоді Іршавської РДА – головним спеціалістом Пилип Г.Г. та фахівцем із соціальної роботи Гура Д.В.
      Незабутні враження залишив у свідомості дітей перегляд короткометражних фільмів про шкідливі звички – куріння та алкоголізм. Результатом активного обговорення стало - «Ні – шкідливим звичкам!!!».




____________________________
          
        14 серпня 2012 року вихованці табору відпочинку «Веселка» Іршавської гімназії відвідали Іршавську районну дитячу бібліотеку. Колектив бібліотеки радо зустрів маленьких екскурсантів та провів цікаву, змістовну екскурсію, розповів про правила користування бібліотекою, новинки дитячої літератури. Гімназисти з цікавістю розглядали тематичні виставки, згадували прислів’я та приказки про книгу та читання. Несподіваним та цікавим сюрпризом для них стала екскурсія до «дорослої» бібліотеки, яку вони незабаром також будуть відвідувати.
    Вихователі табору відпочинку висловили свою вдячність працівникам бібліотек за співпрацю і допомогу у вихованні підростаючого покоління.




 _______________________________
Зустріч четвертокласників з міським головою у дитячій бібліотеці

        Міський голова спілкувався із вихованцями загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Ініціатором зустрічі стала Іршавська районна дитяча бібліотека.
      Задум і бажання познайомитися із мером міста у учнів виникло ще наприкінці минулого навчального року. Тоді всі учні працювали над презентацією про історію школи, в чому була і велика допомога працівників дитячої бібліотеки. Вчителька відзначила, що було досить важко знайти інформацію про випускників, але радує те, що багато з них стали відомими не лише в Україні, а й за її межами. Діти захотіли поспілкуватися з тими, хто вчився в тих же класах, що і вони, ходив тими ж коридорами, а закінчивши школу, зумів досягти успіху в тій, чи іншій сфері діяльності.
     Одним із випускників СШ № 1 є міський голова - Бобик Степан Степанович. Дмитро Бобик, внук Степана Степановича, за допомогою батьків та бібліотекарів Іршавської районної дитячої бібліотеки, зробив інформаційну добірку про нього і весь клас виявив бажання зустрітись із господарем міста, розпитати, як це керувати цілим містом, і якими якостями повинна бути наділена людина, щоб більшість мешканців їй довірилися та обрали на посаду міського голови.
     Діти поцікавилися чим полюбляє займатися мер у вільний час, чи займається спортом, як вчився у школі та розпитали про улюблені книги.
     Окрім цього, запитали, що планується зробити в місті? Міський голова повідомив про встановлення комплектів спортивних силових тренажерів. Ця інформація викликала пожвавлення серед маленької аудиторії. Правду кажучи, відрадно те, що діти розуміють важливість занять спортом, його позитивний вплив на здоров’я. Коротенько повідомив про плани на найближче майбутнє. Порадив також піти на екскурсію в оновлений сквер, де знаходяться захоронення сім'я Ілошваїв, І, звичайно, відвідувати бібліотеку, бо і сам дуже любить читати.
      Учні також виявили цікавість і щодо можливості відкриття вищого навчального закладу в Іршаві. Відповідь їх трошки розчарували, бо на жаль, на даний час це зробити практично не можливо, хоча відкрити технікум у місті можна було б, зауважив міський голова.
     Наостанок учні подякували та запевнили в тому, що підтримують всі намагання зробити місто красивим і приємним та постараються не підвести. Звісно ж завершальними акордом зустрічі стало спільне фото на пам'ять.

__________________________________________
Дошкільнята в гостях у бібліотеки
       Днями до Іршавської районної дитячої бібліотеки завітали на екскурсію дошкільнята дитячого садка № 4 «Ялинка», які в майбутньому стануть читачами бібліотеки. Разом із вихователями старшої групи Попович І.П. та середньої групи Петрище Н.А., з дітьми було проведено екскурсію по бібліотеці . Темою їхнього візиту була “Дім, в якому живе казка”. Діти завітали у оселю казок, з цікавістю розглядали книжкові виставки та слухали розповідь бібліотекаря Ваш М.В. В читальному залі дитячої бібліотеки дошкільнята пограли у тематичну гру «Книга просить уваги», розгадували загадки, переглядали новинки дитячої літератури. В цьому їм допомагали бібліотекарі Жабко О.І., Гресько М.І. та Михайлочко Н.Д. Основними спільними завданнями бібліотекарів та вихователів – це розвивати у дітей інтерес до книги, бажання слухати, говорити про прочитане і правильно розуміти його, виховувати охайність з книгою, показати дорогу до дитячої бібліотеки і надати перші поради як користуватися бібліотекою у подальшому. 
        Завітайте до нас ще, любі дітки!

__________________________________________

По всему світу стала новина

         Днями в Іршавській районній  бібліотеці пройшло свято „Коляда іде світом”. З настанням Різдвяних свят у глибині душі кожного з нас прокидається щось тепле і приємне, рідне й бажане, а отже живуть традиції. Живе великий український народ під благословенням господнім уже два тисячоліття. Свято Різдва Христового у черговий раз оновлює світ, нагадує про те, що людина – це образ Божий, який  покликаний  у буття не для ворожнечі та ненависті, а задля миру, святості та  любові. Ці істини ми і донині  оспівуємо у колядках. З метою збереження і примноження традицій, що залишили нам наші батьки, профком бібліотечних працівників разом з адміністрацією ЦБС організували міроприємство, що включало в себе і колядування, і дитячий ранок і зустріч Старого Нового року.
        „Во Вифлеємі нині новина ”, „Нова радість стала”, „Небо і земля”, „Бог ся рождає”, „Добрий вечір тобі пане господарю” – далеко не повний перелік колядок, які так чудово колядували діти й онуки бібліотекарів, а разом з ними і всі присутні. Дитяча бібліотека (заступник директора по роботі з дітьми Бобик М.В.) організувала й провела конкурс „Краща новорічна прикраса”. Дітки власноруч виготовляли ялинкові іграшки, якими після конкурсу прикрасили новорічну красуню. Переможцями  конкурсу стали бібліотеки – філіали сіл Гребля, Сільце, Довге, хоча на увагу заслуговують всі роботи без винятку. Цікавими були питання вікторини, в якій брали участь і дорослі і діти. Снігуронька, за побажаннями Діда Мороза, щедро нагородила учасників – дітей подарунками – різдвяними гостинцями.
         Начальник відділу культури і туризму Сідор О.І., директор Іршавської ЦБС Лакатош А.І., голова профкому бібліотечних працівників Федоричко М.П. привітали присутніх з Старим Новим роком, і побажали всім миру, злагоди, здоров’я. Ми  впевнені - колядки живуть і будуть жити, приносячи радощі, моральне задоволення людям впродовж століть. Колядуймо ж нами, колядуймо на щастя, на здоров’я, на радість нашого роду й народу!
-         Христос рождається!
-         Славімо єго!

________________________________
Чисте джерело – книга.
Екскурсія до бібліотеки
           Читання  художньої літератури дитині – дуже важливий  аспект у підготовці дитини до школи. Книга – це те чисте джерело, яке живить допитливість дитини, дає поштовх її уяви, почуттям, спонукає до роздумів.
            Одним з віконечок, через яке діти бачать та пізнають світ і самих себе, для вихованців старшої групи «Дюймовочка» ДНЗ № 1 стала Іршавська районна  бібліотека для дітей. Дошкільнята прийшли разом із вихователем Попович Ярославою Олексіївною, помічником вихователя Огар Надією Юріївною та завідувачкою ДНЗ Мелай Світланою Василівною. Бібліотекарі  розкрили розмаїття  світу дитячих книжок, продемонстрували мультфільм, загадували загадки, пригощали ласощами, ласкаво запросили дітей приходити в бібліотеку разом з татусями та матусями.

















____________________________

              Значення книги в житті людини

           Життя людини без книги неможливе. До неї ми звертаємося впродовж усього життя. Тепер книга всюди поряд з нами. Вона – наш друг і порадник.
           Про виникнення книги та її значення в нашому житті 22 жовтня 2014 року для учнів 3-4 класів Іршавької гімназії  було проведено бесіду «Значення книги в житті людини», підготованою та проведеною бібліотекарями Іршавської бібліотеки для дітей Жабко О.І. та Ваш М.В. Під час бесіди школярі мали змогу розгадати кросворди, ребуси та продовжити ряд прислів’їв, присвячених найкращому другу людини - книзі.
          Існує вислів: «Скажи мені, з ким ти дружиш, і я скажу тобі, хто ти». З таким правом можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу, хто ти». То ж читайте книги, бо людина, яка вміє і любить читати, - щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 


_________________________________


МАНДРІВКА  КНИЖКОВИМ  СВІТОМ
           
         28 жовтня 2014 року відбулася перша екскурсія дошкільнят Іршавського ДНЗ № 3 «Малятко» до Іршавської районної бібліотеки для дітей, які в майбутньому стануть читачами бібліотеки. Привели вихованців старших груп «Сонечко» та «Ромашка» завідуюча садком Петровці С.І., вихователі Тодавчич Г.Ф. та Мельник Л.П., помічники вихователів Семак В.В. та Саксон Т.М.
          Маленьким майбутнім читачам заступником директора по роботі з дітьми Бобик М.В. була проведена «Мандрівка Книжковим світом»: екскурсія по бібліотеці, бесіда про значення бібліотеки в житті людини, правила користування бібліотекою та запис до бібліотеки.
          Дошкільнята познайомилися з гарно ілюстрованими книжками різноманітної тематики, які допомагають відповісти на тисячу «Чому?».
           Завітавши до читального залу, діти з цікавістю переглянули мультфільм «Історія про дівчинку, яка наступила на хліб» та рекламу бібліотеки, в якій бджілка запрошує всіх до Іршавської районної бібліотеки для дітей. Також маленькі читачі ознайомилися з новинками дитячих періодичних видань: «Пізнайко», «Ангелятко», «Малятко», «Маленька Фея» та інші.
           Задоволеними залишилися всі: діти - враженнями від побаченого і почутого, дорослі – позитивними враженнями дітей.












































 __________________________

«Казковий» подарунок
        Днями до Іршавської районної бібліотеки для дітей разом із свіжою пресою, дитячими журналами, надійшов невеличкий лист . Яке ж було наше здивування, коли розкривши конверт ми виявили, що лист «із подарунком». Ним виявилася книга юної письменниці з Києва Соломії Караєвої «Пригоди в затоці Риб’яче Око», яку люб’язно надіслала нам її мама Ірина Караєва.
       За словами Оксани Комаровської, вчительки і прихильниці таланту письменниці та художниці, кандидата педагогічних наук «… ви тримаєте в руках книжку, яку прочитаєте на «єдному подиху»! Її герої та пригоди з ними не дають нудьгувати…» Це зворушлива добра казка для дітей дошкільного віку про життя і пригоди мешканців підводного світу. Проілюструвала її дев’ятирічна Софійка Пластун.
        Девіз Соломійки: «Ставати кращою і зрозуміти, хто ти є» та девіз Софійки: «Найцікавіше – попереду!» стануть девізами ще не для одного покоління дітей…
     Караєва, С. Пригоди в затоці Риб’яче Око: казка: [для дітей дошк. віку] / Соломія Караєва; худ. С. Пластун. – К.: Стилос, 2014. – 24 с.: іл.
______________________________
БЕЗЦІННА СПАДЩИНА МОГО НАРОДУ
          Яка прекрасна українська мова!  Виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками. Мово… Яка ти багатогранна, ніжна, чиста, як промінчики сонця, що яскравим сяйвом осипають землю добром, радістю, плодами!
          9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України в 1997 році і відзначається щорічно на честь українського літописця Преподобного Нестора, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
          6 листопада до дня української писемності і мови в Іршавській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 бібліотекарями Жабко О.І. та Балега М.В. було проведено годину мовознавства   "Безцінна спадщина мого народу" для учнів 7-9 класів. Про історію свята, особливості його відзначення, про красу і багатогранність української мови учням  розповіла заступник директора по роботі з дітьми Іршавської ЦБС Бобик М.В. 
           Доповнили виступи бібліотекарів книжкова виставка «Там де живе рідна мова, живе український народ» та мультимедійна презентація.






____________________________

«Складне поняття толерантність»
          13 листопада 2014 Іршавській ЗОШ І-ІІІ ст..№ 1 для учнів 3- в класу працівниками Іршавської районної бібліотеки для дітей  було проведено пізнавальну годину  з етики «Складне поняття толерантність» до  Міжнародного  дня толерантності. Юні читачі дізналися, що саме в цей день в 1995 році Генеральна конференція ЮНЕСКО в Парижі прийняла «Декларацію принципів толерантності».
         Що ж таке толерантність? На ці  дитячі запитання давали відповідь бібліотекарі  Ваш М.В. та Жабко О.І. Вони повідомили учням, що  у перекладі з латині – це «терпіння», «терпимість». Сьогодні поняття «толерантність» має багато визначень: це співробітництво, дух партнерства, відмова від домінування та заподіяння шкоди, терпимість до чужих думок, визнання своєї рівності з іншими, тобто це вміння різних за світоглядом, несхожих один до одного людей жити в мирі і злагоді та зберігати свою індивідуальність.
       Думки  визначних людей про толерантність, які учні могли побачити при перегляді відеоролика були цікавими та пізнавальними  для дітей.
        Учні  погодилися, що потрібно дотримуватися толерантного стилю поведінки, тобто вчитися розуміти інших, співпереживати, співчувати, допомагати та бути милосердними.




_____________________________

Запрошуємо на розмову про літературу довідкову.
         14 листопада 2014 року для учнів 8-х класів Іршавської гімназії бібліотекарями Іршавської районної бібліотеки для дітей було проведено бібліотечний урок під назвою «Запрошуємо на розмову про літературу довідкову». 
        Бібліотекарі Гресько М.І. та Михайлочко Н.Д. ознайомили учнів з видами довідкової літератури, навчили користуватися довідниками, енциклопедіями та словниками. 
       Заключним акордом бібліотечного уроку стала гра-конкурс. Учні відповідали на запитання вікторини. Конкурсні змагання пройшли жваво і весело, а ще дали учням розуміння того, що отримати знання завжди допоможе книга – мудрий товариш і порадник. 
       Для присутніх було оформлено книжкову виставку «Словники й довідники - наші друзі й помічники ». З якою ознайомила їх бібліотекар Жабко О.І.

 
 
_______________________________

Пам'ятайте про Голодомор…
         Пам’ять -- нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. І одна з найтрагічніших сторінок історії України не повинна бути забутою, адже її чорне крило простягнулося майже над кожною сім’єю рідної країни. Це - голодомор 1932-1933 років. Немає страшнішої смерті, ніж повільна смерть від голоду. А так вмирала майже вся Україна. І ніхто не знав, скільки живого люду лягло у могили - старих, молодих і дітей, і ще ненароджених у лонах матерів.
        Озиратися в минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога в майбутнє пролягає через минуле. Тому, треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. Це наша історія, і ми повинні знати і пам’ятати її.
       До цієї трагічної дати працівниками Іршавської районної бібліотеки для дітей для учнів Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Іршавської гімназії було проведено інформаційний урок «Скорботна свічка пам'яті святої», у супроводі мультимедійної презентації, та перегляд літератури "Без війни, без вини…".
       Відкривайтесь небеса! Зійдіть на землю всі українські села, хутори,
       Повстаньте над планетою, невинні душі, збудуйте пам’яті негаснучий собор!



















 ________________________________
Казка – це свіжий вітер,
що роздмухує вогник дитячого мислення і мови.
В.Сухомлинський
           Світ казок загадковий і безмежний. Казка – це найпоширеніший і найпопулярніший у світі жанр літератури, який є дуже важливим видом творчості. Для казок не існує кордонів і перепон - тому вони вільно мандрують різними країнами і немає такого народу, який не створив би казок - захопливих і повчальних, де добро завжди перемагає зло, а мудрість - підступність і жадібність.
            У своїй торбинці казка несе вічні істини, загальнолюдські цінності. Казка кожну людину вчить  мріяти і бачити світ по-особливому - романтично і образно, як сприймають його справжні поети.
Чарівні казки завжди привертають особливу увагу маленьких читачів. І це не дивно: улюблені казкові герої приваблюють своєю силою, хоробрістю та кмітливістю. Завдяки мудрій казці маленький читач вчиться бачити прекрасне в навколишньому  світі, відчувати барвистість, багатство життя, розрізняти добро і зло, осягати дивовижну красу рідної природи. 
Виховання дитини починається з її перших кроків у житті  і  тому так важливо навчити свою дитину любити казки, бо саме  у дитинстві формуються основи її характеру та моральних якостей. Недарма  говориться: «Добре зернятко – гарні сходи».
            Саме з такою метою вчителькою 3-В класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Онисько Марією Іванівною було проведено підсумковий урок-свято літературного читання «Запрошуємо у гості казку до себе». Діти з задоволенням читали, розповідали, розгадували кросворди та вікторини на казкові теми, грали героїв казки, яка народилася у класі «Казка про дівчинку Настуню та Буквар». Справжнім сюрпризом для присутніх стало знайомство з письменницею-казкаркою Оксаною Фулитко.    
           Подорож казкою продовжилася під час перегляду цікавої, змістовної, казкової книжкової виставки «Країна казкова, країна книжкова…», яку підготували для дітей працівники Іршавської районної бібліотеки для дітей.
          Тож, ласкаво просимо наймолодших наших читачів та їхніх батьків до читання захоплюючих казок , сповнених мудрості, добра і оптимізму!








Немає коментарів:

Дописати коментар