пʼятницю, 4 липня 2014 р.

У Іршавській ЦБС пройшов практикум
« Сільська бібліотека і громада: проблеми та перспективи»


            Практикум – це завжди робота мозку, поштовх до чогось нового, ріст у професійному плані: щось ми знаємо краще за інших, чомусь потрібно ще вчитися.
            02 липня 2014 року  на базі Іршавської центральнної районної бібліотеки відбувся тематичний практикум « Сільська бібліотека і громада: проблеми та перспективи». Відкрила практикум  А.І.Лакатош  темою «Взаємодія з громадськістю як напрям діяльності публічної бібліотеки».
     Цікавою була консультація бібліотекаря відділу обслуговування Г.І.Кравчук, яка розповіла як потрібно рекламувати діяльність бібліотеки та її послуг.
          Надзвичайно захоплюючим був тренінг «Повідомте всіх про діяльність бібліотеки», який провела завідувачка методико-бібліографічного відділу Іршавської ЦБС Л.І.Бровді. Любов Іллічна продемонструвала працівникам, які результати приносить правильно організована реклама в бібліотеці, на практиці вчила писати звернення до населення, визначати потенційних партнерів бібліотеки, визначати привабливі сторони бібліотеки та проводити звіт перед громадою.
            У другій частині тренінгу працівникам бібліотек було запропоновано створити міні-досьє «Що ми знаємо один про одного». В кожному із складених міні-досьє відбилося сприйняття колегами один одного як особистості, професіонала.  Міні-досьє виявило потребу бібліотекарів постійно обмінюватися досвідом з колегами.  Підготовка міні-досьє викликала хвилювання і занепокоєння і продемонструвала, як іноді важко бібліотекареві відійти від стереотипів. Але більшість бібліотекарі виявили неабиякий хист до створення міні-досьє.
В кінці практикуму учасникам було запропоновано переглянути відео- презентації: вуличне опитування та до 200-річчя від дня народження  Т.Г.Шевченка.
            Підведено підсумки та обговорено враження учасників практикуму.


Немає коментарів:

Дописати коментар