четвер, 23 квітня 2015 р.

Чорнобиль - наш вічний біль 

Чорнобиль закутий колючим парканом
Чорнобиль... згадаємо знову і знову.
Це місце, окутане темним туманом -
Це пустка одвічна - Чорнобильська зона.

      Колись така квітуча, чорнобильська земля славилася чудовими краєвидами, щедрим врожаєм, зеленими лісами. Але 26 квітня 1986 року все змінилось. Саме тоді стався вибух на Чорнобильській АЕС. Вiдтодi ця земля стала називатися "зоною непридатною для життя".
Година ночі, двадцять три хвилини і сорок рокових секунд.
          Двадцять шостий квітневий подих.
          І раптом – вибух!
        Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою віхою вiдлiку в історії атомної енергетики, вона показала, наскільки небезпечна, позбавлена контролю сила атома i як важко вгамувати її.
       Спливає рік за роком, але для нашої Батьківщини Чорнобиль залишається незагоєною раною. Ось уже 29 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й...
22 квітня 2015 року з нагоди чергової річниці Чорнобильської катастрофи бібліотекарями Іршавської районної бібліотеки для дітей (Жабко О.І ) та Іршавської центральної районної бібліотеки (Кепша О.І, Балега М.В.) на запрошення педагога - організатора Артиш І.С. для учнів Іршавської гімназії було проведено урок – реквієм «Ехо Чорнобиля», на якому діти мали змогу продивися мультимедійну презентацію, з якої і дізналися про причини, масштаби трагедії, її наслідки для народу України. 
     Також було організовано перегляд літератури "Дзвони Чорнобиля" і проведено бібліографічний огляд літератури.
        У пам’яті українського народу - це день чорнобильського лиха, болю, суму, пересторог, забути його чи викреслити із пам’яті нації - неможливо.
         Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.
Немає коментарів:

Дописати коментар