четвер, 24 листопада 2016 р.

На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних.

Українська історія багата на великі й героїчні моменти, але досить в ній  трагічних та болючих сторінок. Однією з найбільших  і найстрашніших трагедій українського народу стали три хвилі  Голодоморів та найстрашнішими були 30-ті роки. 
1933 рік... Найчорніший час в історії України. В світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що  випав тоді на долю однієї з найродючіших і найблагородніших країн. Ця  жахлива трагедія забрала мільйони життів: таких працьовитих, мирних і цілком безневинних громадян України. За своїм вражаючим масштабом Голодомор перевищив навіть втрати нашого народу під час Другої світової війни.
Час все більше віддаляє нас від тих жахливих подій, але пам'ять людська жива. І ми не маємо права забути про цю трагедію! Вона повинна стати уроком як для українців так і для всього людства.
Саме на вшанування пам’яті померлих під час голодомору українців, в Іршавській районній бібліотеці було оформлено книжкову виставку-реквієм «Горить свіча, і хліб лежить, і пам'ять полум’ям горить»  та проведено тематичну бесіду для користувачів бібліотеки  «Тільки пам'ять не сивіє».
Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія українського народу все одно хвилюватиме серця та душі людей.
Україна пам’ятає! Світ визнає! Вічна пам'ять загиблим!

Немає коментарів:

Дописати коментар