пʼятницю, 28 вересня 2018 р.

Районний семінар в Іршавській ЦБС

25 вересня 2018 року  на базі Іршавської центральної районної бібліотеки проведено районний семінар «Розвиток професійної компетентності та творчої активності бібліотекаря».
Учасників семінару вітала начальник відділу культури і туризму Олена Ісак, директор Іршавської районної централізованої бібліотечної системи Майя Бобик. Відкриваючи семінар Майя Володимирівна підкреслила, що в сучасних умовах висока фахова компетентність бібліотекаря набуває великого значення. Бібліотекарі, що працюють з користувачем, повинні вільно орієнтуватися в інформаційному просторі, використовувати в своїй роботі соціальні мережі.
Віра Балог, завідувач відділу обслуговування у своїй консультації «Професіоналізм як основа іміджу бібліотеки» зауважила, що визначаючи ключові компетенції бібліотекаря, слід в першу чергу визначити основні показники його майстерності, а саме: фахову підготовку, загальну та професійну культуру, особистісно-психологічні якості, володіння інформаційно-комунікативними технологіями, творчість і креативність мислення, самоосвітню діяльність, етичні, соціальні та громадянські позиції.
Цікавою і корисною була консультація «Розвиток професійної компетентності та творчої активності бібліотекаря», яку підготувала бібліотекар відділу обслуговування Кравчук Г.І.. Вона наголосила, що оскільки бібліотечна справа тісно переплітається з психологією та соціологією, бібліотекарю для побудови позитивних взаємин з користувачем  необхідно володіти відповідними знаннями, враховувати у своїй роботі індивідуально - і соціально-психологічні особливості користувачів.
Зважаючи на велику кількість виникаючих питань про пересистематизацію фондів і каталогів, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в бібліотеках району, а також враховуючи те, що найкращим засобом поширення актуальності і необхідної інформації для бібліотекарів є семінар, завідувач методично-бібліографічного сектору ЦРБ  Любов Бровді, консультувала працівників з різних питань що стосувались УДК.
Провідний бібліотекар відділу комплектування і обробки літератури  Марія Федоричко, докладно зупинилася на правилах складання бібліографічного опису різних видів документів та ознайомила присутніх з державними стандартами з бібліографічного опису і важливими змінами, нещодавно введеними в дію.
Підводячи підсумки семінару Майя Володимирівна подякувала всім за роботу, привітала працівників з Всеукраїнським днем бібліотек та вручила грамоти учасникам конкурсу «Бібліотека року». Перше місце, у номінації «Бібліотека. Громада. Соціальне партнерство.» отримала бібліотека-філія с.Смологовиця. Немає коментарів:

Дописати коментар