Бібліотеки - філії Іршавської ЦРБ


«Степ та воля-козацька доля»

        Покрова - християнське свято, надзвичайно шановане у православному світі. В Україні це свято релігійне, національне й родинне.
       Божу Матір Покрову вважали своєю покровителькою запорізькі козаки. Саме 14 жовтня відзначали престольне (храмове) свято головного на Січі храму - Покровського. В Україні свято набуло ще й козацького змісту й отримало другу назву - Козацька Покрова.
       З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва, а цього року - ще й День захисника України. Відзначили цей день і в Броньківській ЗОШ. З учнями 8 класу було проведено історичну годину «Степ та воля-козацька доля». Завідувачка сільської бібліотеки-філії розповіла присутнім про виникнення свята Покрови, його значення та історію, а шкільний бібліотекар Бурдюх Ганна Іванівна познайомила учнів з народними прикметами та історією виникнення українського козацтва. Також було оформлено книжкову виставку та продемонстровано мультимедійну презентацію. Підвела підсумки учитель історії Геда Наталія Василівна,яка наголосила,що наш обов’язок-неухильно дотримуватися заповідей предків,берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами молодої держави -України.



















_______________________

      Напередодні Дня захисника України та з метою сприяння патріотичного виховання учнівської молоді, виховування патріотичних почуттів до рідної землі, дружби та взаємоповагу один до одного, розвитку розумових і фізичних здібностей, кмітливості та спритності в бібліотеці - філії с.Смологовиця було проведено спортивно - розважальні змагання. 
      Всі діти брали активну участь у конкурсах, вікторинах, хлопці спробували свої сили, помірялися заповзятістю та отримали задоволення у веселих козацьких змаганнях.




 










__________________________

Івашковиці 415 років
         «До нас у село просим завітати»,-  такими словами 9 серпня в с. Івашковиця розпочалося свято з нагоди 415-річчя заснування села, яке проходило біля сільського клубу під відкритим небом.
         Зі святом жителів вітали Заслужений працівник культури України, начальник  управління культури Закарпаської ОДА Ю.Ф. Глеба, сільський Голова І. М. Бідзіля, районний депутат Н. І. Хряпіна, провідний методист районного  будинку культури О. І. Сідор, депутати села Г. І. Макущенко та О. М. Синетар, настоятель храму с.Івашковиці о.Степан.  Радували своїми виступами колективи з м.Іршави «Іршавська Родина» та учасники фольклорного ансамблю «Кирниченька», учні Івашковецької  ЗОШ, учасники художньої самодіяльності клубу с.Івашковиці та багато інших виконавців, запрошених організатором свята, зав. клубом М. М. Котубей. 
      З нагоди річниці зав. бібліотеки О.М. Синетар оформила та представила ряд виставок, серед яких книжкова «Моє село - краплиночка на карті», де можна було побачити історію Івашковиці та творчі здобутки її видатних жителів.
        А покращити візуальну уяву про життя села в давнину допомогла етнографічна виставка «Збережемо минуле, щоби створити майбутнє», де гості свята змогли побачити старі глечики, довжанки, рябуни, цідилце, товчку- можар, кудилю, колиску, та ряд інших речей, якими користувалися наші предки, і які на даний час зберігаються в маленькому приміщенні бібліотеки.
     Цікавою для глядачів стала виставка користувачки бібліотеки М. Синетар «Народна творчість – духовне надбання народу», де були представлені пляшки, декоровані товстими нитками та шпагатом.
        Загалом свято пройшло чудово, всюди панував хороший настрій, жителі та гості відчували дух свята і з нетерпінням чекають наступної річниці своєї маленької Батьківщини.
Зав. бібліотекою с. Івашковиця
О. М. Синетар






















                                            


____________________


Майстер – клас
Як печуть Паску в селі Івашковиця
        Останнй страсний тиждень великого посту всі смиренно готуються до свята Христового Воскресіння. З покаянням ідуть до маленького дерев’яного храму, який є одним з найстаріших в районі, щоб покаятися та прийняти святе причастя. В страсну п’ятницю християни приходять на виніс Плащенниці. А вже в суботу з чистою душею можна випікати Великодні Пасочки.
       Перед тим, як перейти до роботи, обов’язково треба помолитися, бо будь-яка справа в селі починається з молитви. Дуже рано на зорі, як кажуть на селі, готують опару. І через годину з нею замішують тісто. Щоб Паска була гарною, пишною, господиня повинна бути веселою. А щоб була смачною – її потрібно правильно замісити. Для тіста потрібно взяти яйця, масло, молоко, борошно вищого ґатунку, цукор, сіль. Всі продукти ретельно вимішують і ставлять у тепле місце, щоб тісто підходило. Обов’язково миску потрібно накрити вишиваним рушником, поставити вербу (шутку), яку освятили у Цвітну (Вербну) неділю і благословити. 
      Коли тісто підійшло, господиня йде розпалювати піч, яка знаходиться в окремій кімнаті.           Після того, як розпалить вогонь, йде до хати «валяти» тісто і викладати у формочки. Паска має бути круглою, ніби сонце, щоб у хаті був добробут, а земля була родючою. Зверху її прикрашають кульками меншого розміру та візерунками. А щоб була рум’яна скоринка, тісто змазують зверху збитими яйцями і залишають ще трохи, щоб підійшло. 
    Господиня тим часом слідкує за вогнем у печі і вимітає догорівши вуглинки. Коли піч готова, можна приступати до «сажання» Пасочок. Всі формочки з тістом акуратно викладають, а дверці печі закривають на півтори години. 
       Коли на подвір’ї розноситься запах свіжовипеченого хліба, можна заглянути до печі. 
     І ось нарешті все! Великодні Паски готові. В кімнаті збирається вся сім’я і з радістю на душі дістають готові «хлібці», які через кілька годин разом з шовдарем та домашньою ковбаскою потраплять до великоднього кошика. 
     Ще з дитинства пам’ятаю цей незабутній аромат, ту веселу і тривожну атмосферу, коли вдома випікали Паски. І мені, як працівнику культури, хотілося б щоб молодь не забувала і підтримувала сільські традиції, на які багате наше рідне Закарпаття. 
Зав.бібліотекою с. Івашковиця Оксана Синетар












































______________________


Великодня Писанка
  
         Христос Воскрес! Воїстинно Воскрес!
        Такими радісними словами була розпочата бесіда в бібліотеці села Івашковиця з учнями 1-4 класів. Розповідь була про Писанку та Великодні свята. Діти з цікавістю слухали про те, коли з’явилася перша Писанка, як і чим її можна розмальовувати, навіщо взагалі її малюють.
       Маленькі гості з радістю ділилися своїми емоціями та думками про Великодні свята та різнокольорові яйця, які ми називаємо писанками.
    Не обминула уваги і яскрава «Виставка присвячена Великоднім святам», де були представлені і різноманітні Писанки, весняні віночки, вишиті бісером великодні рушники та вироби з підручних матеріалів.

      Зав.бібліотекою с. Івашковиця Оксана Синетар

































___________________

  «Ми, чуємо тебе Кобзарю крізь століття»
Під такою назвою в бібліотеці-філії с. Підгірне оформлено книжкову виставку до дня народження Т.Г.Шевченка. Виставку відвідали учні Підгірнянської ЗОШ І-ІІст. Присутні мали змогу доторкнутися до сторінок творчості поета, відкрити для себе нові грані таланту українського генія. На стелажі представлена виставка літературних творів Шевченка, біографія, автопортрети та дитячі малюнки до творів Кобзаря.
  Зав. бібліотеки-філії с. Підгірне 
Щока Я.М.
 












_________________________

         В останні дні лютого в бібліотеці – філії с. Кр. Мартинка відбулась година поетичної творчості до 105 річниці від д/н нашого знаменитого краянина Федора Потушняка - письменника і вченого, котрий за неповних 50 літ життя вніс в українську культуру й науку справжні скарби своєї індивідуальності.
         Бібліотекар ознайомила користувачів бібліотеки з життєвим творчим шляхом Федора Михайловича Потушняка та презентувала книжкову виставку «Я син свого народу».
         Діти декламували вірші та читали оповідання нашого славного земляка.

_____________________

"Я в серці маю те, що не вмирає!"
        У день народження великої української поетеси Лесі Українки завдяки комп’ютерним технологіям користувачі бібліотеки мали змогу побачити життєвий та творчий шлях генія - поетеси України.
       Бібліотекар Щока О.М. підготувала презентацію, яку діти дивилися і сприймали близько до серця. Особливо їх вразила важка хвороба Лесі і смерть у такому молодому віці. Із цікавістю вони дізналися, що Леся Українка почала читати у 4 - роки, а писати вірші у вісім. Одна дівчинка, яка дивилася презентацію повідомила, що вона була біля пам’ятника Лесі Українки у Києві .

___________________

"Я син свого народу"
              
        "Я син свого народу" - ці слова Василя Симоненка я вибрала для назви літературного вечора, який провела в Смологовицькій ЗОШ І - ІІ ст. і присвятила 80 - літтю від дня народження Василя Симоненка - письменника, журналіста, вірного сина України. Симоненкова трагічна доля і поезія - це слово Правди і Чесності, приклад Патріотизму і Вірності Україні. Учениці 7- 9 класів декламували вірші поета:"Де зараз ви, кати мого народу....", "Дід умер", "Скільки б не судилося страждати?", "Ти знаєш,що ти людина?" та інші. Всі присутні учні школи та педагогічний колектив виконали пісню "Лебеді материнства". В кінці виступила директор школи Пензеник М.М., яка наголосила, що творчість В.Симоненка надихатиме ще не одне покоління справжніх українців жити і працювати заради своєї держави.

  Зав.бібліотеки-філії с. Смологовиця
  Ольга Щока
















________________

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ
    
         В бібліотеці с. Івашковиця діти у вишиванках вшанували пам'ять « Небесної сотні», запаленням лампадок, та хвилиною мовчання. А додатком стала тематична поличка « Герої не вмирають» де були виставлені фотографії загиблих. Діти зі сльозами на очах говорили про події, які відбувалися на майдані рік потому.

     Завідувачка бібліотекою
Оксана Синетар
.


       













_________________

 «МОВО МОЯ КАЛИНОВА»
    
       В Україні 21- лютого відзначали Міжнародний день рідної мови.
       В бібліотеці-філії с. Івашковиця була проведена година поезії  під девізом  «Мова Українська – то Шевченка слово».
        Учасники заходу декламували вірші українських письменників Т.Г.Шевченка «Гайдамаки», «Зоре моя вечірняя», О. Конинського «Боже Великий Єдиний», Соломії Рибка «Це моя земля, це - Україна». А також читали «Молитву до Мови»  та доповнювали прислів’я про мову.  В бібліотеці була представлена книжкова виставка «Духовний скарб – рідної мови».
Завідувачка бібліотеки
Оксана Синетар.
















____________________

        До дня рідної мови в бібліотеці с.Смологовиця пройшло дитяче свято під назвою "Мова моя материнська". Маленькі користувачі розповідали віршики про мову, співали пісеньки про Україну. Всі присутні отримали задоволення і гарний та піднесений настрій.


__________________

       До дня св. Валентина в бібліотеці с. Підгірне діти-читачі виготовляли власноруч валентинки «Подарунок в долонці».
      Метою завдання було навчити дітей розвивати творчі здібності,і їх естетичні смаки,виховувати прагнення краще пізнавати один одного,формувати дружні стосунки в колективі,розвивати кмітливість.




_______________

       29 січня в бібліотеці філії с.Підгірне пройшла година історичних повідомлень «Вони загинули за Україну», в честь подій що відбулися під Крутами в 1918р.
« Супроти чужої навали,
Супроти смерті - в стужу, сніг,
Ось тут вони, ось тут стояли,
І всього жменька – триста їх.»
      Бібліотекар Щока Я.М. розповідала про історичні події 29 січня 1918р.  Біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталася трагедія, що сколихнула всю Україну. У цей день жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України...


















       
__________________

       
        В бібліотеці - філії с. Підгірне пройшла літературна година  «Живе лиш той, хто не живе для себе» до 80 річчя від Дня народження українського письменника Василя Симоненка
      Діти розповідали вірші Василя Симоненка, співали всім відому пісню «Лебеді материнства». Бібліотекар Щока Я.М. ознайомила присутніх з творчістю та біографією письменника. Свято супроводжувалось виставкою плакатів Василя Симоненка.












_____________________
    
Скарбниця мудрості - бібліотека

Основним знаряддям духовного виховання дітей є книга. Це найкращий спосіб пізнати навколишній світ. Починати читати треба від самого народження, бо саме книга допомагає швидко і легко розвинути творчу і розумову особистість. Любов і інтерес до книги формується у дітей з дошкільного віку, увага до навколишнього світу, інтелект і світогляд. Дитина стане такою людиною, які книги вона читає з самих ранніх років. Тому можна сміливо сказати, що книга робить людину краще, цікавіше.
Книга приходить до кожного з нас у дитинстві. І тому дуже важлива перша зустріч дитини з книгою, з бібліотекою. Традиційно це екскурсія до бібліотеки,яку на початку лютого було проведено у Броньківській сільській бібліотеці для учнів 1-го класу. В ході екскурсії дітей було ознайомлено з правилами користування бібліотекою та книгою, книжковими виставками,тематичними полицями, книгами, які допомагають краще зрозуміти світ, приносити якнайбільше користі,а також - з новою літературою і періодичними виданнями, які передплачує бібліотека.
Зокрема, школярі слухали цікаві розповіді про виникнення книги, відповідали на запитання казкової вікторини, з цікавістю доповнювали українські прислівя і приказки про книгу та бібліотеку.
Діти, які побували на екскурсії мали змогу записатися до бібліотеки. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від наших маленьких користувачів.
Такі заходи надають широкі можливості розвитку інтересу дітей до книги і любов до читання, допомагають навчитися читати, пізнати красу рідної мови, виховують охайність до книги, формують потребу до читання хороших книг. 








 
____________

          В день Соборності України, в бібліотеку - філію с. Смологовиці після уроків завітали діти - користувачі. І з великим задоволення бібліотекар ознайомила дітей із новим надходженням у бібліотеку та дитячим журналом «Ангеляткова наука». В цьому журналі написано чому зветься Україна Соборна . Учень 4-го класу Котубей Ростислав та учениця 2-го класу Пензеник Ангеліна, читали вголос всім присутнім цей цікавий журнал.
                                      Зав. бібліотекою-філією с. Смологовиця Ольга Щока





________________


День Соборності в бібліотеці с. Довге

       З нагоди 96-ї річниці проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки у бібліотеці відбулась година спілкування "Соборна мати - Україна, одна для всіх, як оберіг" присвячена цій вікопомній події.   Було проведено огляд літератури на  тему " Прийди до серця, Україно, благослови добром мене"  де була представлена література з фонду бібліотек.























___________________



«Україно! Доки жити буду – доти відкриватиму тебе»
           Цими днями виповнилося 80 років з Дня народження видатного українського поета Василя Симоненка. Постать Василя Андрійовича в нашій літературі знакова не тільки в розрізі мистецькому, літературному, а й у контексті суспільному, оскільки його поезія перейнята таким потужним громадянським пафосом, що його могли почути не тільки друзі та вороги, а й пересічні українці. Він прожив коротке життя і не зміг повністю реалізувати свої задуми та сповна виконав своє високе призначення Людини,Патріота, Поета. Він – майстер слова високого класу, поборник співучої мови України, її культури. Відзначили день народження поета і Броньківській ЗОШ І-ІІІ ст. Було проведено літературно-музину композицію «Україно! Доки жити буду – доти відкриватиму тебе»,яку підготувала і провела учитель української мови та літератури Марія Василівна Гецко разом з бібліотекою-філією с. Бронька. Учні читали вірші, співали пісні на його слова. На розсуд глядачів було представлено мультимедійну презентацію життя і творчості Василя Симоненка. Доповнювала захід книжкова виставка «Незгасна зоря Симоненка», яку підготувала бібліотекар. Вчитель Марія Василівна в заключному слові наголосила, що Василь Симоненко – це народна совість в українському красному письменстві. Не судилося його талантові розкритися вповні, але те, що він створив – нетлінне. Слово його - справжнє коштовне надбання, воно висяває всіма мальовничими гранями.
Зав. бібліотекою-філією с.Бронька А.Р.Свистак 



 

 

 _____________




«Дзвони скорботи»

            Під такою назвою була проведена година пам’яті жертв голодомору в Смологовицькій ЗОШ І – ІІ ст.. Бібліотекар Щока О.М. разом з учнями 9 – класу та вчителями  згадали про страшні сторінки голодоморів 1921-1922 та 1932 -1933років, які були в Україні. В тих роках на українській землі народилось багато хліба та, на жаль, не для українського народу. Діти зі сльозами на очах слухали факти про людоїдство, адже  голодна людина вдається до різних поступків. Страшно навіть подумати про те, що люди їли жаб, щурів та людей. Діти з великою шаною тримали свічки пам’яті про тих, хто помер від голоду. Директор школи М.М.Пензеник  звернулася до дітей з проханням – запалити свічки пам’яті і вдома, щоб всі пам’ятали про ці трагічні події.

___________________
Україна пам’ятає – світ визнає!
Гуляє вітер в тихім полі,
Обабіч шляху гне тополі,
Лиш скрип від колеса лунає,
Один він тугу людську знає…
      Голодомор. Майже кожне століття багатовікової історії України помічене трагічними голодними роками. Але голод 1932-1933 років – жахливий. Виняток, бо своїми причинами і наслідками виходить за межі людської уяви. То був найбільший Голодомор в історії людства. Голод в Україні не історична минувшина – це незагоєна рана всенародної Скорботи і Пам’яті у наших серцях.
      Сьогодні потрібно не тільки пам’ятати, а й передавати підростаючому поколінню інформацію про той страшний період історії України, шанувати пам’ять загиблих, робити все можливе, аби подібні трагедії не могли повторитися НІКОЛИ!. У фойє будинку культури с. Кушниця бібліотекою організовано виставку пам’яті жертв Голодомору «Запалимо свічку пам’яті» та стенд «Боже, за що?!»



______________________



Наші права-щасливе дитинство!

         Дитинство – це найбільш безтурботна та прекрасна пора в житті кожної людини. Саме в цей період людина формується фізично, психічно, інтелектуально, здобуває та отримує необхідні знання та навички. У цей період для дітей мають бути створені всі умови для їхнього життя та повноцінного розвитку. Щоб досягти цієї мети, і дитина, і родина, у якій вона виховується, мають перебувати під правовим захистом держави.
         Проблема правого захисту родини й дитинства вже тривалий час перебуває в центрі уваги міжнародної спільноти, адже діти потребують особливої уваги внаслідок їхньої вразливості, фізичної та розумової незрілості. Саме тому  в  рамках Тижня правових знань, який проходить  щорічно в перший тиждень жовтня,  зав.бібліотекою с.Бронька було проведено годину правових знань   «Наші права-щасливе дитинство!» з учнями 6-го класу Броньківської ЗОШ.
         Автор цих рядків ознайомила дітей з основними положеннями Конвенції про права дитини,а також розповіла їм про їхні права і свободи та як правильно реалізовувати їх. Також  з дітьми проведено вікторину «Чи обізнаний ти з Конвенцією ООН про права дитини?»  та гру «Вірю-не вірю»,де учням ставилися питання правового змісту,а вони відповідали «так» або «ні». Доповнювала захід тематична поличка «Права у твоєму житті».
         Підводячи підсумки правової години  я наголосила ,що  існує й багато інших прав, які діти мають знати й реалізовувати щодня, але повинні пам’ятати, що їхні права не мають порушувати права інших людей. Ці права гарантуються державою. Із віком у них  з’являться обов’язки та відповідальність. І що існує також багато законів, у яких закріплюються їхні  обов’язки .
                                                                                                                         А.Р.Свистак          

_____________________   
  
  Екскурсія до бібліотеки «Будемо знайомі у нашому домі»
Кожного  року в  бібліотеці с.Бронька організовуються цікаві екскурсії для наймолодших читачів. Не став винятком і цей рік.26 вересня було проведено цікаву подорож «книжковим царством» для старшої групи ДНЗ с.Бронька  «Будемо знайомі у нашому домі».  Разом з вихователькою Варга Вірою Дмитрівною вихованці садочка мандрували Книжковим містом.
Метою заходу було  ознайомлення дітей із бібліотекою,  правилами поводження в бібліотеці, виховати у них почуття особистої відповідальності за книгу, навчити берегти і любити книги.     Автор цих рядків розповіла про бібліотеку, про абетковий та систематичний каталог,познайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, ознайомила  з краєзнавчою літературою,книжковими виставками,  а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей.  
 Цікавим доповненням екскурсії стала захоплююча вікторина «Відгадай казкового героя» та аукціон загадок.
Наприкінці заходу діти завітали в бюро знахідок,де було багато дивних речей. Діти відгадували з якої казки ці речі і хто їх загубив.  Найкмітливіші були нагородженні призами. Весело та радісно було в цей день в бібліотеці. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія.









_________________

"Я - родина, ти - родина, дім наш - Україна"
(пізнавальна гра присвячена до дня Незалежності України)
          Під такою назвою в бібліотеці - філії с. Смологовиця пройшла зустріч із вчителями Смологовицької ЗОШ І-ІІ ст. та учнями. Бібліотекар організувала літературні читання присвячені 200-річчю від дня народження Кобзаря, ознайомила з книжковою виставкою під назвою "Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття!" та підготувала пізнавальну гру до дня Незалежності України, яка складалася з семи турів. Команду переможців нагородила книжкою про Т. Г .Шевченка. З словами привітання та подяки за співпрацю виступила директор школи М. М. Пинзеник.
__________________________

          Бібліотека-філія с. Сільце провела, 16 серпня, літературний урок «У синяву вічності» (до 90-річчя з дня народження українського письменника П. Загребельного).
         Літературний урок провела вчитель-філолог Сухан Ольга Степанівна. Учасники цікаво розповідали про життя і творчість П. Загребельного, про його участь у кінематографії, крилаті вислови письменника, читали вірш Євтушенка присвячений П. Загребельному.
         Присутні на літературному уроці дізналися багато цікавого про його твори, нагороди, грамоти, відзначення його творчості президентами Л. Кучмою та В. Ющенком. Урок пройшов цікаво і змістовно.
         Оформлено книжкову виставку-портрет, присвячену 90-річчю П. Загребельного, біля якої бібліотекар Шпортень Н. М. провела бібліографічний огляд.


__________________________


           У   сільській  бібліотеці  с. Білки  оформлено  тематичну  виставку-портрет «Павло  Загребельний – видатний  письменник, мислитель, громадянин» присвячену  90-річчю з дня народження  Павла   Архиповича  Загребельного.
          17 серпня  у бібліотеці біля  виставки було  проведено  літературний  діалог «Загребельний: завжди несподіваний, завжди  цікавий…» 
          Користувачі  мали  змогу   познайомитися   з видатним  українським  митцем, майстром  слова, перу  якого  належить  ціла  бібліотека  новаторських  романів. Він   створив  цілу  бібліотеку  високохудожньої,  талановитої   історичної   та  сучасної прози, яка   справила  великий   вплив  на  суспільну  свідомість і думку, рішуче  виступала  в  обороні національних  святинь,  стала  для  мільйонів  українців  камертоном  громадянської  небайдужості, людської  гідності, високої  духовності. Це романи  «Європа-45», «Спека», «Шепіт», «Добрий  диявол», «Диво», «Первоміст», «Смерть у Києві», «Євпраксія», «Розгін», «Левине серце», «Роксолана» та інші. Талановитий  у  всьому  П. Загребельний  являв  собою  яскравий  взірець  самовідданого  служіння    літературі,  народові,  Україні.

___________________

"Великий майстер пера"
(вечір пам'ять присвячений 90- річчя від дня народження письменника, мислителя, громадянина – Павла Загребельного)
…Мені здається,що я багато сказав із того,що хотів сказати у своєму житті.
У своїх книжках я досить відвертий.
П.Загребельний.
Цієї серпневої неділі в бібліотеці – філії с. Смологовиця зібралося багато дітей та дорослих, щоб відзначити 90-річницю від дня народження великого поета П. Загребельного. Запрошена Глеба Н. І. вчитель-філолог розповіла біографію та творчий шлях Загребельного, який є автором понад сорока романів. За сценаріями його творів на  Київській кіностудії імені Довженка зняті художні фільми «Ракети не повинні злетіти», «Лаври», «Ярослав Мудрий» та інші. Тож всі присутні були приємно здивовані наскільки це була велика історична постать. Завершився вечір – пам'ять цитатою П. Загребельного "Головне в літературі -  написати, але написати так, щоб люди прочитали, поєднати людські серця, примусити їх здригнутися."
 ____________________
  Класик української літератури - наш сучасник
         17 серпня Негрівська бібліотека-філія провела літературну годину "Класик української літератури - наш сучасник" до 90-річчя з дня народження П. Загребельного (1924-2009), українського письменника.
         Павло Архипович Загребельний – письменник, мислитель, громадянин.
         Книги Павла Загребельного – це думи про народ від давнини до сучасності, про людей, які прагнуть від життя дива, шукають його і знаходять, і – найголовніше – творять його в муках і любові.
        На стилі кожного твору прозаїка відбивається відображувана доба, її культура слова, соціально-психологічний типаж героїв, котрі надають тому чи іншому твору особливого звучання.  
         Твори Павла Загребельного – це думи й роздуми про народ від давнини до сучасності, про людей, які прагнуть від життя дива, шукають його і знаходять, втрачають або нівечать, творять його в муках і любові. Письменник веде діалог з історією, розмову з людиною, відчуває її голос, до якого можна доторкнутися. Оформлено перегляд літератури "Павло Загребельний - класик української літератури - наш сучасник" , а також користувачі дивились фільми  П.Загребельного.



 _________________
Обговорення книги
         10 серпня бібліотека – філія с. Приборжавське  до 90-річчя з дня народження П. Загребельного провела обговорення книги «Брухт».
        Письменник показує жорстокість світу і бізнесу. Спостерігаючи переоцінку вічних цінностей, продажність, сірість, егоїстичну жорстокість. Він веде  постійну боротьбу за своє власне «я». Але розкішне багате життя усе ж поступово перетворює Совинського на такий самий брухт, яким торгує його багата господиня. В обговоренні взяли участь най активні користувачі бібліотеки.
          Оформлена книжкова виставка - портрет «Життя і творчість П. Загребельного».



__________________

Збережемо  нашу  Землю

            Щороку в третю суботу квітня, коли наша Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні святкують День  довкілля.
           Головною метою цього свята є поліпшення стану нашої природи, очищення нашої матінки Землі від забруднення. Минулої суботи  проходила акція «Зробимо Закарпаття чистим».  Бібліотека-філія с.Івашковиця  разом з  клубом взяла активну участь  у акції. В бібліотеці проведено для дітей  екологічну годину «Збережемо довкілля  заради життя».  Разом з користувачами-дітьми обговорювали як можна  допомогти нашій природі, як зберегти потічки та річки. Екологічну годину доповнила книжкова поличка новинок літератури «Бережіть природу і вона збереже нас». Після проведеного заходу, ми приєдналися до акції  і разом з дітьми взяли участь у прибиранні та очищенні навколишнього середовища села. Своєю участю у акції ми ще раз хочемо нагадати про те , що кожен повинен пам’ятати і всіляко сприяти оздоровленню природи, що нас оточує.
Завідувачка бібліотекою-філією
с. Івашковиця Оксана Синетар  

___________________________
«Поки сонце з неба світить, тебе, Тарасе, не забудь»
         6 березня в Приборжавській сільській бібліотеці проведено літературний вечір  «Поки сонце з неба світить, тебе, Тарасе, не забудь» до 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка.     В бібліотеці оформлена книжкова виставка «Літературними стежками Т. Г. Шевченка».
        Літературний вечір проведено спільно з учнями школи образотворчого мистецтва, викладач Дурда  Антоніна  Іванівна, працівниками будинку культури та працівники соціальної служби.

Зав. бібілотекаю с. Приборжавське
Голінка Т. Д.




_________________


«Тарас Григорович Шевченко - будитель
 України»
         У бібліотеці-філії с. Підгірне  проведено літературну годину «Тарас Григорович Шевченко - будитель України» відбувся захід до відзначення 200-річчя  від дня народження Т. Г. Шевченка. Під час нього звучали розповіді про життєвий і творчий шлях Кобзаря, читали вірші письменника.
Щока Ярослава Михайлівна,
Зав. бібліотекою с.Підгірне




________________


Свято Шевченка у Броді
            У неділю, 9 березня, у святково-прибраній залі бібліотеки-філії с. Брід, відбулося свято до відзначення 200-річчя  від дня народження Т.Г. Шевченка. На початку свята звучала літературно-музична композиція “Шевченкове слово сяє у віках”, де  учні 5-8 класів розповіли  про життя і творчість великого поета й художника, зіграли епізоди з його дитинства, співали відомі пісні Великого Кобзаря “Думи, мої думи”, “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Заповіт”. Та найочікуванішою миттю для всіх став конкурс-читців “Бібліотечна Шевченкіана”,  у якому взяли участь різні вікові категорії  учнів (1-8 кл).
            Учасники завзято і наполегливо змагалися, щоб якнайкраще передати емоції кожного рядка з віршів поета. Перед членами журі у складі: бібліотекаря відділу обслуговування Іршавської ЦРБ  М.В. Балеги, голови ради ветеранів праці, письменника  М.В. Ломаги, завідувачки клубом с. Брід М.І. Ломаги, виховательки  ДНЗ М.І. Чийпеш, постало нелегке завдання − вибрати найкращих.
           У своєму виступі  голова журі М.В. Ломага наголосив, що впродовж двох століть вірші Шевченка навчають кожне покоління любові один до одного, до України, добра і поваги, і оголосив  переможців. Ними стали: Надія Косько − перше місце за вірш “Реве та стогне Дніпр широкий”, Тетяна Коцан була другою − вірш “Зацвіла в долині червона калина” і третє місце зайняла Ганна Велиган – вірш “Думка”. Переможці були нагороджені  грамотами та подарунками, а всі інші отримали подяки за участь у конкурсі.
Марина Данканич,
завідувачка бібліотекою-філією с.Брід
 


_______________________________

Вже дев’яносто літ зозуля накувала

         Свій 90 – річний ювілей 24 лютого 2014 року відзначила одна з найстаріших жителів села Малий Раковець. Ювілярку прийшли привітати діти, близькі родичі, сусіди та внуки. На таке сімейне свято завітали і учасники клубу «Юний краєзнавець» зі своїм керівником Савко Олеся Іванівна завідуюча бібліотекою-філіалом с.М.Раковець-2.

        Діти привітали ювілярку віршованими рядками та вручили подарунки, всі з заохоченням слухали про важке життя в давні часи. Старенька з заохоченням ще порається по господарству та в городі, та ще примомовляє «Коби дав Бог літечко та піду ще на города».

        Всі хто прийшов привітати ювілярку побажали їй доброго  здоров’я, багато сил та Божої благодаті. Тож побажаємо нашій ювілярці здоров’я, кріпості, та ще прожити багато літ.

Завідуюча бібліотеки – філії с. М. Раковець-2

Савко Олеся

 

_______________________________
Тарас Шевченко – Дар від Бога
     Геній українського народу – поет, художник  і письменник        Тарас Шевченко так називає його Україна.
2014 рік оголошено роком Т.Г. Шевченка. Протягом року в Україні будуть проводитися  різні масові заходи, присвяченні такій великій події. В рамках святкування  до  200- річчя  з дня народження Т.Г. Шевченка в Івашковицькій ЗОШ-І ступення.  Проходив   Шевченківський  тиждень,  з  учнями 1-4 класів проведено ряд заходів усний  журнал на тему «Невмирущий Кобзар», конкурс малюнків за творами Т.Г. Шевченка,  конкурс на кращого читця « Шевченківські поезії». А  в сільській бібліотеці проведено спільний бібліотечний урок  «УкраїнськаМова  - то Шевченка слово», а також  представлена книжкова виставка «Тарас Шевченко великий син України». Ми нація українського народу мусимо пам’ятати  Т.Г.Шевченка та навчати наших дітей тому, що Кобзар зробив для України стільки, що поки світ стояти буде, його не забудуть.
Завідувачка бібліотекоюс.  Івашковиця
О. Синетар



 _______________________________


«Права людини починаються 
з прав дитини»

         Під таким гаслом було проведено інтерактивний урок у Івашковицькій ЗОШ-І ст. зав. бібліотеки с. Івашковиці О. Синетар. Була  оформлена книжкова виставка «Правила і закон у твоєму житті» а також вікторина про права дітей. Діти активно взяли участь у інтерактивному уроці, їм було цікаво і пізнавально.
Зав. бібліотекою-філією с. Івашковиця О. Синетар














_______________________________

Жнива скорботи
           Цими днями  український народ вшановує память жертв Голодомору 1932 - 1933 років. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших  таких сторінок - Голодомор, який призвів до небачених безневинних  жертв.
          25 листопада у приміщенні Броньківської сільської ради відбувся мітинг-реквієм «Жнива скорботи», присвячений пам’яті тих, хто загинув від голоду 1932-1933 років, який підготували заступник директора по виховній роботі Марія Василівна Петернел та  педагог-організатор  Оксана Василівна Ребрей  разом з автором цих рядків.
         Мітинг було розпочато хвилиною мовчання. Продовжив захід  учитель історії Шинкар Петро Вікторович, який розповів присутнім про причини й передумови голодомору та його масштаби і наслідки, додавши, що наш  найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути.
         Потім виступили учні 9-го класу. Дівчата читали вірші та свідчення очевидців, розповідали про історичні факти тієї страшної трагедії.
        В кінці мітингу учень 11-го класу Ребрей Василь показав мультимедійну  презентацію «Голодомор 1932-1933 років-геноцид українського народу».
       Під такою ж назвою до  цієї дати в  залі сільської ради було оформлено  книжкову виставку-реквієм, де   представлені видання з фонду сільської  бібліотеки.
        Підвела підсумок заходу заступник директора з навчальної роботи Марія Іллічна Радь,яка сказала,що память народу - наше най достовірніше джерело. Минуле не належить нікому зокрема. Воно - надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи! Пам'ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога  всім сущим на Землі.
Завідувачка бібліотекою-філією с. Бронька Анжела Свистак






______________________________

22-а річниця до ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
         День Незалежності України — головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.
        23  серпня в селі Довге  в будинку культури відбулося свято  до Дня Незалежності України, яке організуване сільською бібліотекою, під назвою «В долі   України доля моя», також була представлена книжкова виставка під назвою «Все моє все зветься – Україна». Захід провела зав. бібліотекою Кришеник О.М.. Були присутні: вчителі ЗОШ, представники влади,  жителі села.
Зав. бібліотекою с. Довге Кришеник О.М.




_______________________________

Рідний край, Україна, Батьківщина!
        24 серпня 1991 року, в цей день прийнято Акт проголошення незалежності України, за яким Україна є самостійною демократичною державою. Вистраждавши волю, Україна має тепер свої символи: Герб, Прапор, Гімн, які уособлюють її історію, її сутність.
У рамках визначення цієї дати в бібліотеці-філії  с. Кушниця організовано книжкову виставку на тему: "Благословенна у віках земля", проведено гру-подорож  з учнями молодших класів "Подорожуємо Україною", та разом з Будинком культури організовано виставку дитячих робітна тему: "Україна - це мій край" та урок державності на тему: "Символи моєї держави".



_______________________________
"Нині свято нашого народу! Свято України її роду!"
          В історії українського народу є події, які мають надзвичайне значення, вони не втратили своєї актуальності і по сьогоднішній день. Однією з таких подій є здобуття незалежності України в1991 році.
         День незалежності — найважливіше національне свято в більшості країн світу. Не є винятком і Україна, 24 серпня (а саме цього дня наша країна святкує річницю своєї незалежності) є головним державним святом.
         Відзначили річницю Незалежності України і в Броньківській сільській бібліотеці. Цікаво і змістовно було проведено літературну годину «Нині свято нашого народу! Свято України її роду!». Студентка історичного факультету Гецко Тетяна розповіла присутнім про ухвалу Акта проголошення незалежності України та його історичне значення для нашого народу, діти декламували вірші про Україну, незалежність держави, прапор України. Також учениця 9-го класу Ребрей Аліна розповіла цікаве з історії Державного прапору та державні символи України, адже кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині – герб, прапор, гімн. Український національно-державний прапор прийшов до серця нашого народу тернистими шляхами буття. Під час історичних звершень він ставав символом боротьби за національні та соціальні права. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі. На завершення завідувачка бібліотеки провела з дітьми вікторину «Географічна подорож по Україні». В бібліотеці оформлено книжкову виставку «Україна у просторі і часі».  
Зав. бібліотекою-філією с. Бронька
 А. Р. Свистак
_______________________________

  «Слава Україні незалежній соборній»
             23 серпня 2013 року сільська бібліотека-філія с. Приборжавське в співпраці з будинком культури с. Приборжавське провели свято приурочене до Дня незалежності України. Була представлена книжкова виставка «Україна: реалії самоствердження» та святковий концерт на якому декламували вірші про Україну, пісні, виступили народні колективи села. Ведучими свята були Маланка Сергій та Зеленяк Олександра. 
 Бібліотекар с. Приборжавське Зорівчак Н. М.





_____________________________

«Державні символи України»
          Під такою назвою в Смологовицькій бібліотеці 18 серпня 2013 року пройшла інформаційна година з молоддю. Бібліотекар підготовила теметичну поличку та розповіла про державні символи України.
          Стаття 20 Конституції України присвячена державним символам нашої держави. Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України). Державний Гімн України - національний гімн на музику М.Вербицького із словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюється спеціальним законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. Користувачам бібліотеки було цікаво знати який символ що означає.
            Цей захід був цікавим та корисним для молоді. Адже молоде покоління повинно знати про символіку держави в якій вони народилися та живуть.
Зав. бібліотекою с. Смологовиця
Щока О. М.
__________________

Зустріч з поетесою землячкою М.Ф.Фегер


    У селі Смологовиця бібліотекар запросила землячку – поетесу Фегер М.Ф. на презентацію книги «Журавлі летять  у вирій», яка радо завітала разом з головою села Манайло Є.І. Ця зустріч була приємною і корисною для всіх присутніх користувачів. Поетеса раділа коли діти розповідали її вірші і співали пісню про маму на її слова. Сільський голова привітав всіх і подякував за таку добру і корисну справу.
Зав. бібліотекою с. Смологовиця

Щока О. М.
___________________


 Перелік бібліотек-філій які мають блог:
Негрівська сільська бібліотека -  http://bibl-nehrovo.blogspot.com/
Ільницька сільська бібліотека - http://ilnytsya.blogspot.com/
Чорнопотітська сільська бібліотека - http://bibl-chpotik.blogspot.com/

Загатянська сільська бібліотека - http://bibl-zahattya.blogspot.com/


 А також Довжанська сільська бібліотека - http://biblioteka-dovhe.blogspot.com/ 
_________________


             «Ми довго будем пам’ятати і вам забути не дамо!» 
         Під такою назвою у першу неділю червня в Смологовицькій сільській бібліотеці відбулась зустріч з близькими родичами загиблих воїнів-добровольців в роки Великої Відчизняно війни. В цей сонячний день до бібліотеки завітали жителі села, а також табір «Дубок» на чолі з директором школи Пинзеник М. М., яка щиро подякувала за таку потрібну зустріч для підростаючого покоління.
          Багато років пройшло з часів Великої Відчизняної війни, виросли нові покоління з тих пір, але пам'ять про війну залишається у наших серцях тому, що неможливо забути ту біль і страждання, що впали на долю наших дідів та прадідів, бабусь та прабабусь, як неможливо оживити загиблих у боях чи померлих від голоду під час найстрашнішої війни.
          Ведучі Щока О. М. та Щока М. І. згадали загиблих воїнів села поіменно та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Під пісню О. Пашкевича «Степом, степом», кращі учні школи поставили квіти до пам’ятника загиблих воїнам, який знаходиться на подвір’ї школи.
         Зі сльозами на очах слухали розповідь дочки воїна-партизана Жідов М. В., яка розповіла про один місяць того страшного життя своєї матері. А було це так: «До нас прийшли мадярські шандари і забрали мене з 9-ти місячною донечкою Марійкою в полон в Ужгород, де я пробула в холодній півниці. Не було їди і моя дитина навіть несміла плакати, бо вони грозилися вбити, казали, що буде схожа на свого лихого батька». Мондик А. М. розповідала про свого чоловіка як він відважно захищав наші землі заради мирного сьогодення. Двічі поранений, підійшов до Берліна. Страшно навіть подумати, як почути розповідь цих жінок, якою ціною завойоване мирне життя.
         Всі присутні, а особливо учні, задавали багато запитань. Завдяки тому, що в бібліотеці є комп’ютер з Інтернетом дивились документальний фільм «Війна. Український рахунок». В кінці виступила Жідов М. В., яка подякувала за приємно проведений час і наголосила, що треба пам’ятати і знати своє минуле, бо хто не знає свого минулого, той невартий свого майбутнього!
                                                               Зав. бібліотекою с. Смологовиця Щока О. М.
___________________
«Мандрівка книжковим містом»
        Під такою назвою в Смологовицькій сільській бібліотеці 25 травня була проведена екскурсія для табору «Дубок». Мета нашого заходу – ознайомити учнів с. Локоть з правилами користування бібліотекою, прийняти їх в читачі та виховати почуття поваги і любові до книг.
        Діти були приємно здивовані, що для них в бібліотеці «живе» дитячий куток, в якому вони можуть читати і гратися. Бібліотекар розповідав про кожну поличку стелажа на яких «мешкають» книги для дітей. Показала де адреса книги - на верхньому лівому кутку обкладинки книжки. Наголосила, що книжки в бібліотеці неможна переставляти, бо вони тоді «заблукають». Потім з старшими читачами провела вікторину «Чарівне царство книжок». Діти активно відповідали на запитання, відгадували загадки, доповнювали прислів’я. На кінці всі разом сфотографувались на пам’ятку бібліотеці. 
 Зав. бібліотекою с. Смологовиця Щока О. М.

  __________________

ЖИТЕЛЬ  ВІДЗНАЧИВ СВІЙ 90- РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ
            Свій 90 - річний ювілей 8 - травня  відзначив мешканець с. Івашковиця Василь Іванович Шелельо найстарший житель села Івашковиця. Ювіляра прийшли привітати близькі діти, онуки, правнуки та односільчане. Із таким ювілеєм до іменинника приїхали також учасники гуртка «Духовне Джерело» бібліотеки с.Івашковиця, учасники привітали ювіляра з поважним ювілеєм, а також з Днем Перемоги, бо він є  і учасником воєнних дій. Василь Іванович розповідає що його 1943 році мадяре забрали і передали німцям де і пробув 9 - місяців у полоні в Данії. Він згадує, як примушували їх там важко працювати просто насміхалися із полонених, потім він каже що пішки добрався до Російської границі і так повернувся до дому. Разом із жінкою виховали четверо дітей, односельці його знають, як добру і порядну людину. Він працював у колгоспі, а потім багато років пропрацював у лісі робітником звідти і пішов на заслужений відпочинок. Ювіляр іще слава Богу і за хлібом піде, і дров нарубає, щоб розпалити печку (кальгу) як кажуть у селі. На здоровя іще не дуже скаржиться, каже що кіби і надале дав Бог так. А ще він говорить, щоб до таких років дожити треба Богу ся молити. А Василь Іванович любив ходити до церкви. Всі, які прийшли ювіляра вітати, побажали йому доброго здоровя, та Божої благодаті. Ювіляр був дуже вдячний всім, хто прийшов його вітати.
Тож побажаймо ювіляру міцного здоров’я, кріпості, та поваги й любові від близьких.
                            Завідуюча бібліотеки с.Івашковиця Оксана Синетар
  ________________

ВКЛОНЯЄМОСЬ ТВОЇЙ КРАСІ ПРИРОДО
           22 - квітня ми відзначаємо міжнародний День Землі. Тож і в гірському селі Івашковиця, у сільській бібліотеці не стали осторонь цієї події. В бібліотеці було проведено день Екології. Участь взяли діти, підлітки та інші жителі села, які не байдужі до природи. В бібліотеці стала додатком оформлена книжкова виставка, «Все задумано мудро в природі, жити треба у мирі і згоді». Було проведено бібліографічний огляд, для присутніх «Природа нам – як рідний дім», а також акція посади своє деревце, діти посадили біля бібліотеки дерева. Біля нашого села кругом ліси, і його засмічують чим тільки можна, бо є люди яким байдуже до екології до чистоти, до навколишнього середовища.
         Але наші учасники стали на захист природі, вони пройшлись стежкою до лісу і очистили її від сміття. А на закінчення, ми з учасниками відправились на екскурсію до лісу, де відбулась незабутня мить, коли ми вийшли на галявину і побачили, наче покривало простелилось по землі – це були перші квіти весни Підсніжники, які занесені до Червоної книги. Наші учасники дуже гарно відпочили, і задоволені повернулись до дому. Тож і всі ми прислухаймося до дихання рідної землі, не забруднюймо її чудову красу, не будьмо байдужі, зробімо свій крок до збереження навколишнього середовища. Привчаймо дітей, до чистоти, до збереження природи, захистім нашу Землю, від усякої біди та негоди.
                                                                                              Завідувачка бібліотеки: Оксана Синетар



  















                                                                   ___________________

   ЗУСТРІЧ З ПОЕТОМ
    В сільській бібліотеці с. Івашковиця відбулася зустріч з поетом  В. Кузаном хорошою та порядною людиною нашим земляком.
На зустріч в бібліотеку прийшли діти, вчителі та інші жителі села, які люблять книгу, бо не так часто  можна зустрітися з письменником, поетом та ще і в такому віддаленому гірському селі. При зустрічі  присутні познайомилися з В. Кузаном, та його біографією. Діти дикламували його вірші, а завідувачка клубом М.М. Котубей прочитала вірш «Василі» на який недавно була написана музика та привітала його, як ювіляра року.В. Кузан  розповів  про себе, про свою творчість, відповідав на питаня що йому задавали. Він розповів про своє дитинство,коли він написав свій перший вірш, що надихає його на  написання таких романтичних віршів, в яких він описує найпрекраснішу половину людства,про те як зявилась його  пісня «Мамин Вальс»
    На свято були запрошені вчителі Івашковицької та Климовицької ЗОШ. Вчителька Н. В. Котубей навіть написала вірш, який присвятила та прочитала В.Кузану та побажала йому  успіхів у його  творчості. А в додаток стала оформлена книжкова виставка «Неповторний світ поезії В.Кузана». Всі присутні залишились задоволені від зустрічі, та побажали В.В.Кузану доброго здоровя і довгих років життя. А В. Кузан був не менш здивований від спілкування з присутніми, та від прочитаних його віршів, він сказав що буде писати і для маленьких діточок,а ще подарував бібліотеці свої книги «Вагітна Муза», 12:12:12:,»Пірсінг» та книжку Маріанни Шутко.
                                     Завідувачка бібліотеки с. Івашковиця О. Синетар

  __________________

 "МИ ЗАВІТАЛИ ДО БІБЛІОТЕКИ"
        Цими весняними днями, а саме у березні ми з першокласниками завітали на екскурсію до бібліотеки с. М.Раковець-2. Бібліотекар Савко Людмила Іванівна провела дітям цікаву екскурсію по бібліотеці тема якої була «Твій улюблений казковий герой». Діти завітали у світ казок, з цікавістю розглядали книжкові виставки та слухали розповідь Савко Л. І. про казкових героїв. Першокласники відгадували загадки, переглядали українські народні казки на дисках. Людмила Іванівна провела цікаву вікторину, у якій малюки охоче брали участь. Основним завданням бібліотекаря і вчителя було привити любов дитячої душі до книги.
      Діти залишилися дуже задоволеними. А на закінчення Людмила Іванівна вручила майбутнім читачам бібліотеки емблеми і подарунки.
      Ми дуже вдячні бібліотекарю за чудовве свято і співпрацю з працівниками школи.
      Класний керівник Бедьо О.І. с. Малий Раковець
____________________

Немає коментарів:

Дописати коментар