Відділ обслуговування


Іршавська центральна районна бібліотека

працюємо: з 9.00 – 18.00 к .ч.

вихідний день: субота

санітарний день: остання п'ятниця місяця


 Відділ обслуговування Іршавської ЦРБ

має такі підрозділи:

- Читальний зал;
- Дорослий абонемент;
- Юнацький абонемент.

Читальний зал обслуговує 1773 користувачів.

     Має літературу та періодику з різних галузей знань: суспільних наук, історії, філософії, права, природничих та гуманітарних наук. Налічує чималий фонд довідкових видань.

Дорослий абонемент обслуговує 1380 користувачів.

      Забезпечує відкритий доступ до книжкового фонду та фонду краєзнавчої літератури.

Юнацький абонемент надає послуги 1263 читачам.

    Забезпечує цінну, потрібну та якісну інформацію, проводить просвітницьку роботу серед підлітків. Діє клуб за інтересами “Підліток і закон”.

          До послуг користувачів: фонд 32307 примірників різних видань.

       Також тут діє Регіональний інформаційний центр, основне завдання якого – акумуляція всіх знань, інформації про регіон і надання їх укористування населенню.


     Оволодіти різноманітною інформацією користувачам допомагає бібліографія.

        У відділі обслуговування ведеться довідково – бібліографічний апарат, який включає довідково – інформаційний фонд та систему каталогів та картотек.

                            До послуг користувачів:

- абетковий каталог;

- систематичний каталог;

- систематична картотека статей;

- краєзнавча картотека;

- електроннна картотека статей та електронний каталог.

                       Бібліотека надає такі послуги :

                                 Інформаційні:

- користування друкованими та електронними виданнями (читальний зал, абонемент, юнацький абонемент);

- доступ до інформаційних ресурсів Інтернет;

- доступ до інформаційних матеріалів сайту ЗОУНБ ім. Потушняка;

- бібліографічні покажчики;

- книжкові виставки, перегляди;

- інформаційцні огляди;

- екскурсії по бібліотеці;

- індивідуальне та групове інформування;

- пошук інформації в Інтернет на замовлення;

- бібліотечні уроки,

- консультації.

                       Довідково – аналітичні:

- система друкованих та електронних каталогів та картотек;

- доступ до електронних каталогів інших бібліотек;

- дайджести;

- аналітичні огляди;

- бібліографічні довідки.

                         Комунікативні:

- масові заходи;

- клуби за інтересами, об'єднання.

                        Сервісні:

- надання ПК для самостійної роботи;

- ксерокопіювання;

- сканування;

- запис на електронні носії;

- набір тексту, роздрукування документів.

---------------------------------------------------------------------------------
Раді Вас вітати:

-завідувачка відділу обслуговування Кепша Олена Іванівна

- бібліотекар дорослого абонементу Кравчук Ганна Іванівна

-бібліотекар юнацького абонеманту Балега Марина Василівна

-бібліотекар читального залу Ряска Марія Антонівна

-бібліотекар читального залу Воробканич Ольга Іванівна

-бібліограф Матішинець Марія Михайлівна

-----------------------------------------------------------------------------

Будуючи держави храм

              На юнацькому абонементі до дня Конституції України оформлено перегляд літератури «Будуючи держави храм». Тут представлена література з фонду бібліотеки яка розкриває історію прийняття основного закону, сама Конституція України та конституційне законодавство. Також цей перегляд експонувався на урочистостях з нагоди дня Конституції та Держслужбовця у великому залі будинку культури. Перегляд підготувала бібліотекар юнацького абонементу Балега Марина.


 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Повік ті дні із пам'яті не стерти 
           27 років тому світ сколихнула страшна новина - 26 квітня сталася трагедія, яка увійшла в історію людства під назвою Чорнобильська катастрофа, найбільша техногенна аварія ХХ століття. Відтоді Чорнобиль став зоною душевного болю і постійної тривоги мільйонів українців. Від 26 квітня 1986 року увесь український народ живе "до" і "після". "До" і "після" катастрофи на ЧАЕС.
          Вибух на Чорнобильській АЕС призвів до вселюдської, планетарної трагедії. Сліди чорнобильського попелу знайдені на багатьох континентах, чорнобильський атом вразив не лише Україну, а й Білорусь, Росію, північно-західну Європу, дійшовши навіть до Північної Африки, Канади та Японії. Але для України чорнобильська трагедія стала лихом, яке з нею назавжди, бо саме на її території залишився ядерний монстр - зруйнований четвертий блок, який і нині, через 27 років після аварії, продовжує загрожувати світу.
       Саме про цю аварію 25.04.2013 року учні Іршавської гімназії могли дізнатись на уроці пам’яті «Повік ті дні із пам'яті не стерти», який супроводжувався мультимедійною презентацією. Також були використані уривки з музичних творів, зокрема В.Івасюка «Мальви», Л.Бетховена «Місячна соната» та інші.
         Учні з цікавістю слухали повідомлення бібліотекарів Кепша О.І. та Жабко О.І., задавали питання про катастрофу, зону відчуження та інше.
           Можна з впевненістю сказати, що такі уроки допомагають учням осмислити всі масштаби даної трагедії.
           До уваги учнів було представлено перегляд літератури «Біль і тривоги Чорнобиля».
         Чорнобиль - це незагоєна рана, не лише наша особиста, а й загальнолюдська, це страшний урок не стільки конкретному суспільному устрою, скільки всьому людству. Аварія на ЧАЕС визнана світовим співтовариством як найбільша техногенна катастрофа в історії людства. ООН встановила 26 квітня Міжнародним днем пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Але хоча світ і підтримує нас у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, основний, найважчий тягар залишається на плечах України.








   -------------------------------------------------------------------------------

        На юнацькому абонементі відділу обслуговування Іршавської ЦРБ до уваги користувачів представлено книжкові виставки:
       - до Дня Державного Прапора – “Цвіте неначе квітка волі – знамено жовто – голубе”;
      - до дня незалежності України – “Є найсвятіше слово на землі. Одне. Високе. Світле: Україна! ”.
       На виставках представлені книги з фонду бібліотеки, які розказують про нелегкий шлях становлення Незалежної України, долю її символів. Біля виставок завжди людно, читачі з цікавістю роздивляються представлений матеріал, а бібліотекар проводить з ними цікаві бесіди.

   

 --------------------------------------------------------------------------------
            У читальному залі відділу обслуговування районної бібліотеки оформлено розгорнуту книжкову виставку «Передвиборчі турботи» за розділами:
         - Чинне законодавство про вибори;
         - Парламент України - сучасне бачення.
       Книжковий матеріал, представлений на виставці інформує наших користувачів про нові зміни і доповнення у законодавстві про вибори до Парламенту України, а газетні публікації ознайомлюють з перебігом виборчих подій , як на місцевому, так і на Всеукраїнському рівні. Біля виставки завжди людно, адже наші користувачі хочуть бути в курсі всіх подій.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«Незнання Закону не звільняє від відповідальності»
          Правова освіта дітей, порівняно з іншими складниками виховання, має свою специфіку, що визначається передусім соціально-правовим статусом учнівської молоді в суспільстві. Адже школярі матеріально залежні від батьків чи опікунів, їх самостійність і активність коригують дорослі, їм бракує правових знань і досвіду правових відносин, вони мають засвоювати правові закони, які регулюють життя і діяльність неповнолітніх і правові норми, якими учнівській молоді доведеться керуватися в майбутньому.
         Яскравим прикладом однієї з форм правового навчання та виховання була нещодавно проведена захоплююча гра між десятикласниками Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (директор Антосяк П.І.) – «Турнір юних правознавців», спрямована на формування в учнів правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів. Адже однією з ключових складових національного виховання є набуття молодим поколінням правової культури, а освітня робота учнів повинна здійснюватися як під час уроків, так і в позаурочний час.
          Даний захід проводився з метою формування системи знань з питань основ держави і права, формування в них правового свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України, вироблення глибокої поваги до законів і правил людського співжиття, прищеплення навичок правосвідомої поведінки.
           Змагання юних правознавців проводилися у приміщенні Іршавської районної бібліотеки  у формі відкритого заняття Клубу «Підліток і Закон», який діє з 1997 року на базі Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та ЦРБ, керівником якого є Лізанець А.М. Допомагала проводити правові змагання бібліотекар юнацького абонементу Іршавської ЦРБ Кепша О.І. Хочеться відзначити, що конкурс проводився на високому сучасному рівні з використанням комп’ютерної техніки та ІКТ.
           Команди змогли довести свої знання та успішність у правоосвіті, адже самі назви команд та їх девізи відповідали обраним назвам. «Законотворці», учні 10-А класу, капітаном якої стала Нікітіна Андріана, почали боротьбу під девізом: «Правознавство ми вивчаєм і Закони добре знаєм. «Законотворцями» звемося, бо усіх висот рвемося!», а за ними з присутніми познайомилися учні 10-Б класу, команда «Феміда», капітан – Булеза Ольга, девізом якої стало: «Закон і обов’язки треба нам знати – для цього необхідно Право вивчати».
          На цікаві запитання ведучої Алли Михайлівни команди висвітлювали свої знання грамотно, із коментуваннями Законів і Конституції України. Члени журі (вчитель Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Бровдій О.В., заступник директора Іршавської ЦБС Бобик М.В., головний спеціаліст відділу освіти Попович І.О.) враховували кожну змістовну відповідь учасників гри, їх тактовність та ерудицію. У невеликих перервах ведуча Лізанець А.М. ставила цікаві запитання вболівальникам і цим «Турнір юних правознавців» доповнювався захоплюючими розповідями, відповідями учнів про право, правові закони і ситуації, які супроводжують нас щодня.   За п’ять представлених турів усі учасники гри мали нагоду пригадати знання з уроків правознавства та показати, як зможуть в реальному житті їх застосувати. Перемогу отримали «Законотворці» із незначною сумою балів 52 над 50 від «Феміди». А за цікаву гру та правильні відповіді працівники центральної бібліотеки відділу культури  і туризму Іршавської РДА нагородили переможців,  учнів 10-А класу, грамотою, а їх суперників, учнів 10-Б класу - подякою. Даний захід продемонстрував спільні зусилля вчителів, працівників культури і освіти у сприянні виховання учнів громадянами нашої держави, які будуть знати свої права та виконувати свої обов’язки і жити в правовому просторі.




                                                         
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Немає коментарів:

Дописати коментар