Іршавська районна дитяча бібліотека


Іршавська районна дитяча бібліотека
працюємо: з 9.00 – 18.00 к .ч.
вихідний день: субота
санітарний день: остання п'ятниця місяця


Головні завдання працівників

Іршавської дитячої бібліотеки це:

- виховання людини нової генерації;
- виховання культури читання;
- патріотичне виховання, як основа духовного розвитку особистості;
- навчання спілкування ;
- прививати любов до книжки, щоб читання стало внутрішньою потребою;
- формування у молодого покоління гуманістичних , екологічних цінностей;
- сприяння реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально-виховного процесу;
- виховання у користувачів-дітей культури, національної свідомості, шанобливе ставлення до книги, як головного джерела знань;
- сприяння різними формами і методами бібліотечної роботи самоосвіті користувачів-дітей та організаторів дитячого читання, забезпечення літературою їх соціальних і культурних потреб;
- піднесення на якісно новий рівень бібліотечну справу, адже лише високий рівень бібліотечної справи в цілому зможе забезпечити дітям усі необхідні умови для одержання повного обсягу інформації і стане першоосновою для духовного і культурного розвитку нашого суспільства.
         Головна фігура в дитячій бібліотеці – користувач ( 3380 читачів), незалежно від ступеня його інтелектуального розвитку або стану здоров»я.
        Головне надбання юного користувача – це фонд нашої бібліотеки, який складає на сьогодні 24923 екземпляри книг, брошур і журналів.
       Іршавська районна дитяча бібліотека завжди рада своїм користувачам.


 _________________________________________________________________


Свою допомогу, свої знання та вміння нададуть Вам:


- заступник директора по роботі з дітьми Бобик Майя Володимирівна;
- бібліотекар молодшого абонементу Ваш Марія Василівна;
- бібліотекар старшого абонементу Гресько Марія Іванівна;
- бібліотекар читального залу Жабко Оксана Іванівна;
- бібліограф Михайлочко Наталія Дмитрівна.

 _________________________________________________________________________________
ІРШАВСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ ЗАПРОШУЄ!

______________________________________________________
 26 квітня – День скорботи 
     26 квітня 2013 року – двадцять сьома річниця Чорнобильської катастрофи, найбільшої в історії аварії на атомній електростанції. Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній станції в квітні 1986 року, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.
         Страшна трагедія не обминула і жителів нашого району.
        Сотні добровольців тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя району, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.
         Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям ліквідаторам.
        25.04.2013 учні Іршавської гімназії та бібліотекарі Іршавської РДБ Жабко О.І. та Ваш М.В. спробували згадати про ті страшні дні ядерної катастрофи, пом’янути людей, які віддали своє життя у страшній пожежі за наше щасливе майбутнє, запам’ятати, що атом є не тільки мирним, але й смертоносним, «тихою і лагідною підступною смертю».
        Минуть роки і десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме людей – тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, хто народився далеко від покривдженої землі. Цей день завжди об’єднуватиме всіх одним спогадом, однією біллю, тривогою, печаллю, надією.
   
 
 

 _________________________________________________________________________________


  «Правила ввічливого школяра»
            Під такою назвою пройшла пізнавальна година у Іршавській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, яку підготували і провели бібліотекарі Іршавської районної дитячої бібліотеки Жабко О.І. та Бобик М.В. на запрошення бібліотекаря школи Довбак О.В. та заступника директора школи з виховної роботи Попович Г.В. Учні 3-А (кл.кер.Микита В.І.) та 3-Б (кл.кер.Попович Д.В.) класів ознайомились із правилами ввічливого школяра та значенням слова «толерантність». Метою даного заходу було:
- донесення до свідомості дітей спільних для всіх народів і країн цінностей;
- виховання любові до людей і землі;
- розширення кругозору і уявлень про світ;
- закладання основ моралі;
- бути чемним та люб’язним завжди i за будь-якої ситуації .  
 
  
 


 
 
 _____________________________________________________

 
         «Поезія – це вищий рівень спілкування. Тут є якісь вищі рівні, які дозволяють нам спілкуватися. Вона чудово сприймається людьми, які мають ліричну, відкриту і щиру душу. Поезія потребує натхнення. Її не можна творити просто так. Я не уявляю свого життя без поезії».
         Саме такою поет Василь Кузан бачить у своєму житті поезію, яку творить за покликом душі, завдяки таланту, даному Богом, а ще тому, що не уявляє свого життя без поезії.
        Про все це та багато іншого розповів сам Василь Васильович у Іршавській районній дитячій бібліотеці, де днями відбувся його творчий портрет, приурочений 50-ій річниці з дня народження.
         Запрошені учні 9-х та 10-х класів Іршаської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, під чуйним  керівництвом вчителів Приймич Л. М., Кузьма Н. В. та Матішинець Л.І., вразили всіх присутніх, і самого автора, декламуванням віршів В.Кузана.
         Великим сюрпризом та подарунком для автора стали власні вірші починаючих поетес Пацкан Аріни та Микита Валерії, учениць 9-А класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.
         Взяли участь у підготовці та проведенні свята практиканти бібліотечного відділу Коледжу культури і мистецтв (м. Ужгород). Іванна Свистак ознайомила присутніх з біографією Кузана В., а Марина Феєр коротко розповіла про книгу «Смерековий камінь».
         У бібліотеці було представлено перегляд творчого доробку поета «Чуйний лірик і вдумливий філософ».
         Василь Кузан з радістю розповідав про своє життя, про свій творчий шлях, відповідав на всі поставлені йому запитання, презентував нові книги «12.12.12» та «Пірсинг».
         В. Кузан сповнений майбутніми творчими планами, проектами. Отже, бажаємо йому здоров’я, удачі та здійснення всіх  його окрилених мрій.
 
  


  
___________________________________________________________________
Без верби і калини нема України
           Кожний народ, кожна країна має свої рослинні або тваринні символи. В Україні – калина та верба. Та й народне прислів’я дуже влучно закріпило за нашою Вітчизною ці рослини: „Без верби і калини нема України”.
         Саме під такою назвою 12 лютого 2013 року у Іршавській гімназії для учнів 3-х та 4-х прогімназійних класів пройшла віртуальна подорож, яку підготували і провели бібліотекарі Іршавської районної дитячої бібліотеки Ваш Марія Василівна та Жабко Оксана Іванівна.
         Цікавим путівником для учасників мандрівки стала мультимедійна презентація під такою ж назвою. 
 
 
 
 
_____________________________________________________

Кроки до здорового життя 

       Під такою назвою пройшла зустріч вихованців Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (4-А клас, кл.кер.Онисько М.І.) з бібліотекарями Іршавської районної дитячої бібліотеки та працівниками Центру соціальної служби для сім’ї, дітей і молоді Іршавської РДА – головним спеціалістом Пилип Г.Г. та фахівцем із соціальної роботи Гура Д.В.
      Незабутні враження залишив у свідомості дітей перегляд короткометражних фільмів про шкідливі звички – куріння та алкоголізм. Результатом активного обговорення стало - «Ні – шкідливим звичкам!!!».


__________________________________________________________


               14 серпня 2012 року вихованці табору відпочинку «Веселка» Іршавської гімназії відвідали Іршавську районну дитячу бібліотеку. Колектив бібліотеки радо зустрів маленьких екскурсантів та провів цікаву, змістовну екскурсію, розповів про правила користування бібліотекою, новинки дитячої літератури. Гімназисти з цікавістю розглядали тематичні виставки, згадували прислів’я та приказки про книгу та читання. Несподіваним та цікавим сюрпризом для них стала екскурсія до «дорослої» бібліотеки, яку вони незабаром також будуть відвідувати.

            Вихователі табору відпочинку висловили свою вдячність працівникам бібліотек за співпрацю і допомогу у вихованні підростаючого покоління.

 
 


 _____________________________________________________________________________
Зустріч четвертокласників з міським головою у дитячій бібліотеці

        Міський голова спілкувався із вихованцями загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Ініціатором зустрічі стала Іршавська районна дитяча бібліотека.
      Задум і бажання познайомитися із мером міста у учнів виникло ще наприкінці минулого навчального року. Тоді всі учні працювали над презентацією про історію школи, в чому була і велика допомога працівників дитячої бібліотеки. Вчителька відзначила, що було досить важко знайти інформацію про випускників, але радує те, що багато з них стали відомими не лише в Україні, а й за її межами. Діти захотіли поспілкуватися з тими, хто вчився в тих же класах, що і вони, ходив тими ж коридорами, а закінчивши школу, зумів досягти успіху в тій, чи іншій сфері діяльності.
     Одним із випускників СШ № 1 є міський голова - Бобик Степан Степанович. Дмитро Бобик, внук Степана Степановича, за допомогою батьків та бібліотекарів Іршавської районної дитячої бібліотеки, зробив інформаційну добірку про нього і весь клас виявив бажання зустрітись із господарем міста, розпитати, як це керувати цілим містом, і якими якостями повинна бути наділена людина, щоб більшість мешканців їй довірилися та обрали на посаду міського голови.
     Діти поцікавилися чим полюбляє займатися мер у вільний час, чи займається спортом, як вчився у школі та розпитали про улюблені книги.
     Окрім цього, запитали, що планується зробити в місті? Міський голова повідомив про встановлення комплектів спортивних силових тренажерів. Ця інформація викликала пожвавлення серед маленької аудиторії. Правду кажучи, відрадно те, що діти розуміють важливість занять спортом, його позитивний вплив на здоров’я. Коротенько повідомив про плани на найближче майбутнє. Порадив також піти на екскурсію в оновлений сквер, де знаходяться захоронення сім'я Ілошваїв, І, звичайно, відвідувати бібліотеку, бо і сам дуже любить читати.
      Учні також виявили цікавість і щодо можливості відкриття вищого навчального закладу в Іршаві. Відповідь їх трошки розчарували, бо на жаль, на даний час це зробити практично не можливо, хоча відкрити технікум у місті можна було б, зауважив міський голова.
     Наостанок учні подякували та запевнили в тому, що підтримують всі намагання зробити місто красивим і приємним та постараються не підвести. Звісно ж завершальними акордом зустрічі стало спільне фото на пам'ять.

 
_____________________________________________________________
Дошкільнята в гостях у бібліотеки
       Днями до Іршавської районної дитячої бібліотеки завітали на екскурсію дошкільнята дитячого садка № 4 «Ялинка», які в майбутньому стануть читачами бібліотеки. Разом із вихователями старшої групи Попович І.П. та середньої групи Петрище Н.А., з дітьми було проведено екскурсію по бібліотеці . Темою їхнього візиту була “Дім, в якому живе казка”. Діти завітали у оселю казок, з цікавістю розглядали книжкові виставки та слухали розповідь бібліотекаря Ваш М.В. В читальному залі дитячої бібліотеки дошкільнята пограли у тематичну гру «Книга просить уваги», розгадували загадки, переглядали новинки дитячої літератури. В цьому їм допомагали бібліотекарі Жабко О.І., Гресько М.І. та Михайлочко Н.Д. Основними спільними завданнями бібліотекарів та вихователів – це розвивати у дітей інтерес до книги, бажання слухати, говорити про прочитане і правильно розуміти його, виховувати охайність з книгою, показати дорогу до дитячої бібліотеки і надати перші поради як користуватися бібліотекою у подальшому. 
        Завітайте до нас ще, любі дітки!

___________________________________________________________________________

По всему світу стала новина

         Днями в Іршавській районній  бібліотеці пройшло свято „Коляда іде світом”. З настанням Різдвяних свят у глибині душі кожного з нас прокидається щось тепле і приємне, рідне й бажане, а отже живуть традиції. Живе великий український народ під благословенням господнім уже два тисячоліття. Свято Різдва Христового у черговий раз оновлює світ, нагадує про те, що людина – це образ Божий, який  покликаний  у буття не для ворожнечі та ненависті, а задля миру, святості та  любові. Ці істини ми і донині  оспівуємо у колядках. З метою збереження і примноження традицій, що залишили нам наші батьки, профком бібліотечних працівників разом з адміністрацією ЦБС організували міроприємство, що включало в себе і колядування, і дитячий ранок і зустріч Старого Нового року.
        „Во Вифлеємі нині новина ”, „Нова радість стала”, „Небо і земля”, „Бог ся рождає”, „Добрий вечір тобі пане господарю” – далеко не повний перелік колядок, які так чудово колядували діти й онуки бібліотекарів, а разом з ними і всі присутні. Дитяча бібліотека (заступник директора по роботі з дітьми Бобик М.В.) організувала й провела конкурс „Краща новорічна прикраса”. Дітки власноруч виготовляли ялинкові іграшки, якими після конкурсу прикрасили новорічну красуню. Переможцями  конкурсу стали бібліотеки – філіали сіл Гребля, Сільце, Довге, хоча на увагу заслуговують всі роботи без винятку. Цікавими були питання вікторини, в якій брали участь і дорослі і діти. Снігуронька, за побажаннями Діда Мороза, щедро нагородила учасників – дітей подарунками – різдвяними гостинцями.
         Начальник відділу культури і туризму Сідор О.І., директор Іршавської ЦБС Лакатош А.І., голова профкому бібліотечних працівників Федоричко М.П. привітали присутніх з Старим Новим роком, і побажали всім миру, злагоди, здоров’я. Ми  впевнені - колядки живуть і будуть жити, приносячи радощі, моральне задоволення людям впродовж століть. Колядуймо ж нами, колядуймо на щастя, на здоров’я, на радість нашого роду й народу!
-         Христос рождається!
-         Славімо єго!
 
____________________________________________
Чисте джерело – книга.
Екскурсія до бібліотеки
           Читання  художньої літератури дитині – дуже важливий  аспект у підготовці дитини до школи. Книга – це те чисте джерело, яке живить допитливість дитини, дає поштовх її уяви, почуттям, спонукає до роздумів.
            Одним з віконечок, через яке діти бачать та пізнають світ і самих себе, для вихованців старшої групи «Дюймовочка» ДНЗ № 1 стала Іршавська районна  бібліотека для дітей. Дошкільнята прийшли разом із вихователем Попович Ярославою Олексіївною, помічником вихователя Огар Надією Юріївною та завідувачкою ДНЗ Мелай Світланою Василівною. Бібліотекарі  розкрили розмаїття  світу дитячих книжок, продемонстрували мультфільм, загадували загадки, пригощали ласощами, ласкаво запросили дітей приходити в бібліотеку разом з татусями та матусями.

_____________________________________________________
 
              Значення книги в житті людини
           Життя людини без книги неможливе. До неї ми звертаємося впродовж усього життя. Тепер книга всюди поряд з нами. Вона – наш друг і порадник.
           Про виникнення книги та її значення в нашому житті 22 жовтня 2014 року для учнів 3-4 класів Іршавької гімназії  було проведено бесіду «Значення книги в житті людини», підготованою та проведеною бібліотекарями Іршавської бібліотеки для дітей Жабко О.І. та Ваш М.В. Під час бесіди школярі мали змогу розгадати кросворди, ребуси та продовжити ряд прислів’їв, присвячених найкращому другу людини - книзі.
          Існує вислів: «Скажи мені, з ким ти дружиш, і я скажу тобі, хто ти». З таким правом можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу, хто ти». То ж читайте книги, бо людина, яка вміє і любить читати, - щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар