середу, 20 лютого 2013 р.

Бібліотека - це не тільки храм мудрості, пізнання і доброти всього людства, але і сучасний інформаційний центр, доступний кожному
     Змінюється техніка роботи сучасної бібліотеки -  вона перетворюється в складну автоматизовану систему. Обов'язковими умовами її функціонування стають модернізація та інформатизація, залучення фахівців інформаційно-комунікаційних технологій та комп'ютерної техніки. Надати можливість долучитись до інформаційних джерел – у всьому їх різноманітті – місія бібліотеки, як потужного інформаційного, освітнього і культурного центру. Час диктує свої вимоги, тому не викликає сумніву той факт, що досягти належного рівня у задоволенні інформаційних потреб користувачів можна лише за рахунок впровадження  інформаційних технологій.
      Іршавська  центральна районна бібліотека взяла участь в конкурсі оголошеним відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні  " Інтернет для читачів публічних бібліотек" і стала переможцем, а  28 травня 2008 року ми підписали угоду з Державним Департаментом США на одержання гранту. Позитивний досвід, напрацьований нами із американськими партнерами завдяки програмі «Бібліоміст» в  2010 р. дав можливість  взяти участь у ІІ раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» і стала одним із переможців.
       Урочисте відкриття «Центру вільного доступу до мережі Інтернет» відбулося  4 вересня 2011 року не тільки в центральній районній бібліотеці  але і в  бібліотеках-філіях сіл Великий Раковець, Чорний Потік, Загаття, Негрово, Ільниця.
      Мета покладена в основу роботи при створенні центру, залишається незмінною і на  майбутнє – якнайповніше забезпечити доступ усіх користувачів бібліотеки до всесвітньої мережі Інтернет, створити рівні можливості у пошуку інформації для різних соціальних верств населення, максимально сприяти зростанню рівня інформованості користувачів. Для її досягнення працівники старанно навчають читачів бібліотеки навичкам роботи в мережі Інтернет, запрошують на екскурсії до себе тих, хто ще не знає про можливість користування безкоштовним доступом до мережі Інтернет.                 
       Про нашу бібліотеку та про безоплатний доступ до мережі Інтернет за допомогою програми Бібліоміст , знають і за межами України.
       - Велика вдячність працівникам Інтернет-центру та програмі Бібліоміст! Перебуваючи в Іршаві ми мали проблему, відкриття фото з ​​флешки, звернулася за допомогою в центр, де за короткий проміжок часу були влаштовані всі неполадки. Величезне спасибі за професіоналізм співробітників, оперативність та розуміння, а також програмі Бібліоміст.
       Бажаємо Вам процвітання, успіхів у роботі!
       Росія.Сургут. Олеся і Олександр Шуніни.
        І працівники бібліотеки задоволені тим, що про них знають і про них говорять, про них пишуть!
       Сучасні технології прийшли в бібліотеку, бо це вимога часу. Адже бібліотека – це організм, який буде живим тоді, коли він змінюється разом із суспільством в цілому та  з користувачами зокрема. Тепер кожен користувач знайде необхідну інформацію для себе.
       Велику вдячність висловили директору Іршавської ЦБС Лакатош А.І. працівники бібліотек загальних шкіл, за навчання комп’ютерної грамотності  у відділі БІТ.
       - Нові можливості для нас, працівників бібліотек загальних шкіл району, відкрила програма «Бібліоміст» - спільно з Радою міжнародних наукових досліджень, Агентства США з міжнародного розвитку й обміну, Міністерства культури й Бібліотечної асоціації України.  Фінансування забезпечує фундація Біла і Мелінди Гейтс, а навчання проводять кваліфіковані працівники відділу бібліотечно-інформаційних технологій  – побільше таких проектів і працювати в бібліотеках було б значно краще і ефективніше. 
З повагою працівники бібліотек ЗОШ району.
        За пророблений рік з Бібліомостом,  відділом БІТ було створено  три блоги а саме:  Іршавської центральної районної бібліотеки, де користувачі можуть ознайомитися про роботу бібліотеки та про заходи, які проводяться у центральній районній бібліотеці;  Народний хор "Ветеран" Іршавського РБК, де працівниками відділу викладаються матеріали учасників колективу про їхню хорову діяльність та участь у фестивалях.
       Учасники колективу із великим задоволенням переглянули матеріал у мережі Інтернет. Демонстрували  матеріали про участь у фестивалях – «Лемківська варта» у с. Кострино Велико - Березнянського, району  русинської культури – «Червона ружа» в м. Мукачево, січовицької пісні – «Червона калина» в м. Хуст  та інші.
       Під час обговорення блогу за солодким столом, учасники хору -91-річний М.М. Цільо, В.П. Світлик, М.В.Матішинець виявили бажання поповнити блог матеріалами (фото, газетними статтями та ін.) про свої перші виступи.
        Хористи гордяться тим, що вони потрапили у всесвітню віртуальну мережу та сподіваються на подальшу активну співпрацю з працівниками відділу бібліотечно-інформаційних технологій.
Ігор Берегій,  учасник хору.
        Відродження духовності сприяє партнерству між церквою та Інтернет центром. В бібліотеки  є багато можливостей для розвитку цього напрямку: обмін літературою і бібліографічною інформацією, проведення спільних святкових заходів, мультимедійні покази та фільми на релігійну тематику, оформлення книжкових виставок. Про це все працівники відділу бібліотечно інформаційних технологійі розповіли священнослужителю о. Василю Ігнату, він з радістю погодився співпрацювати з центральною районною бібліотекою, а також популяризація  серед вірян про можливості отримання інформації, що їх цікавить, щодо питань по релігійній тематиці та багато іншої інформації яка їх  цікавить. Також було оголошено що кожен з прихожан може навчатися комп’ютерної грамотності, навчитися працювати в мережі Інтернет та  з програмою Skype, а це дасть бажану можливість знайти рідних людей  та спілкуватися з ними як по Україні та за межами, і це все Ви можете отримати в бібліотеці  у відділі бібліотечно-інформаційних технологій.
       Слово настоятелю Петро - Павлівського храму: -  Сьогодні ми не знаємо дефіциту християнської літератури. На прилавках церковних крамниць лежать книги на будь-який смак, у всесвітній мережі православні Інтернет - ресурси надають нам можливість знайти книги в електронному вигляді, більше того – в безкоштовному доступі існує велика кількість аудіо - та відеоматеріалів, що мають на меті підняти рівень нашої обізнаності в християнській вірі. Гріх усім цим не скористатися для власного напоумлення. Співпраця бібліотеки та священика є ефективною  про це показує блог Іршава православна.          
        Таким чином, сучасна бібліотека - це адаптована багатофункціональна, відкрита культурно-цивілізаційна інституція. Організовуючи доступ до накопичених інформаційно-знаннєвих ресурсів, забезпечуючи навігацію в них, вона формує і задовольняє інформаційні, освітні та культурні потреби індивідів, забезпечуючи інтеграцію їх прагнень, дій і інтересів, а також сталий розвиток людського суспільства.
Завідуюча відділом бібліотечно інформаційни технологій
Пензеник Наталія
                                                                         

Немає коментарів:

Дописати коментар