пʼятницю, 25 березня 2016 р.

  23 березня 2016р. в Іршавській ЦБС відбувся виїзний районний семінар для сільських бібліотечних працівників на тему «Патріотичне виховання дітей та молоді: роль бібліотек». В роботі семінару, який проходив на базі бібліотеки-філії с. Лисичево взяла участь головний спеціаліст відділу культури і туризму Любов Василівна Бабинець та сільський голова Ярослав Васильович Пальок.
Відкрила семінар Любов Бабинець, побажала плідної праці та націлила бібліотечних працівників на розуміння, особливо в теперішній непростий час, важливості місії і значення діяльності бібліотек у вихованні справжніх патріотів своєї держави.
Сільський голова Ярослав Пальок привітав учасників семінару, розповів про розвиток села Лисичево та проблеми які потрібно вирішувати, а також звернув увагу на  те, що особливого значення проблема патріотизму дітей та молоді набуває в умовах нестабільності суспільного життя. Патріотизм є нагальною потребою і держави, якій необхідно, щоб усі діти стали національно свідомими громадянами – патріотами, здатними в недалекому майбутньому забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі, а у випадку військової загрози змогли відстояти її незалежність і суверенітет.
На семінар були запрошені учасники АТО - Михайло Михайлович Боднар, доброволець, голова районної громадської організації воїнів АТО «Захисники Вітчизни» та Іван Іванович Коваль, який ніс службу у зоні антитерористичної операції. Вони розповіли багато цікавих і повчальних історій із своєї служби в зоні АТО.  Наголошували на тому, що патріотизм нерозривний із відповідальністю. Процес відродження України потребує від громадян не лише віри та любові до свого народу, а й усвідомлення своєї відповідальності перед суспільством та людьми. Розповідали про моральний стан людини, який повинен проявлятись не лише в незвичайних ситуаціях, а в повсякденному виконанні особистістю своєї роботи, яка приносить користь і людині, і суспільству, так як суб'єктом – носієм патріотизму – є сама людина. Завдяки її творчій праці, любові, відданості розвивається почуття патріотизму. Закликали не ухилятися від служби, сміливо йти на захист своєї  Батьківщини, коли це знадобиться.
З консультацією «Організація патріотичного виховання: зміст, методи і форми роботи з дітьми різних вікових груп» виступила заступник директора по роботі з дітьми Майя Володимирівна Бобик, яка ознайомила бібліотекарів з формами і методами бібліотечної роботи з героїко-патріотичного виховання дітей та громадянськості, запропонувала бібліотекарям орієнтовну тематику бібліотечних заходів. Презентувала роботу  бібліотеки  для дітей в цьому напрямку.
Бібліотекар юнацького абонементу Марина Балега виступила з консультацією «Соціокультурна діяльність - складова патріотичного виховання молоді». У своєму виступі вона підкреслила, що бібліотеки не можуть бути автономним суб’єктом процесу патріотичного виховання. Цю роботу слід організовувати з дошкільними закладами, професійним ліцеєм, навчальними закладами, БК, громадськими організаціями, ЗМІ. І робота з виховання громадянина, патріота України покладається саме на ці установи. Тому, об’єднавши зусилля, потрібно виробити спільну програму, яка б передбачала виховання в дітей та молоді готовності до захисту Вітчизни та ефективного вирішення життєвих проблем.
Бібліотечні працівники сільських бібліотек-філій взяли участь в діловій грі-тренінгу «Мотивація діяльності на досягнення мети у патріотичному вихованні дітей та молоді», яку провела завідувачка методико-бібліографічного відділу Любов Іллічна Бровді. Домашнім завданням працівників бібліотек було підготувати презентацію масового заходу з патріотичної тематики на електронному носії інформації. Добре із цим завданням впоралась завідувачка бібліотекою-філією с.Ільниця-2 Наталія Березнай. Вона представила відео-бенефіс користувача бібліотеки - учня 6 класу Ільницької ЗОШ  Василя Штеця. Василько особисто приїхав до нас на семінар, щоб продемонструвати свою любов до читання, до спілкування з людьми. З цього приводу написав вірш і з великим задоволенням подарував буклетик кожному учаснику семінару. Щасливі батьки, які ще з малечку заклали фундамент особистості, створюючи майбутнє для своєї дитини, а бібліотекарі продовжують розвивати різностороннє читання юнака і надають для цього можливість. Василь є переможцем ІІ-го етапу  Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія 2016» у номінації: за креативність. На закінчення свого виступу Василько прочитав вірш, який склав особисто для учасників АТО.
Користувачі бібліотеки підготували  розповіді про учасників АТО нашого району, читали вірші і вшанували пам’ять про них хвилиною мовчання. Працівники бібліотеки Марія Русин та Ганна Стецько ділились досвідом роботи, щодо патріотичного виховання дітей та молоді. Ними організовано ряд акцій на підтримку учасників АТО.
Присутні познайомились з фотовиставкою «Народ мій є! Народ мій завжди буде!» про учасників АТО та волонтерів Іршавщини.
Завершуючи семінар, головний спеціаліст відділу культури і туризму Любов Бабинець сказала: «В сучасних умовах роль бібліотеки у патріотичному вихованні людей дуже важлива. Бібліотекар як і вчитель – не лише вчить, а й виховує».
Учасники семінару відвідали водяну кузню - музей «Гамора». Водяний млин досі діючий і використовується як кузня більше 200 років.

  

Немає коментарів:

Дописати коментар