понеділок, 10 квітня 2017 р.

Пасхальні передзвони

Надворі впевненою ходою крокує юна весна. Вона лагідно торкається чарівним пензлем до всього на своєму шляху – і все довкола оживає, пробуджується, починає іскритися новими барвами. І вже зовсім скоро величне світле свято – Воскресіння Христове. І тоді всіма барвами заіскряться прикриті рушниками великодні кошики, які кожна газдиня дбайливо готує до цього дня.
Про пасхальні рушники,  великодні традиції і обряди велась розмова на черговому засіданні клубу «Золотий вік», яке відбулось 6 квітня 2017 року в читальній залі Іршавської районної бібліотеки. Бібліотекарі відділу обслуговування тематично оформили зал, підготували книжкову виставку «Пасхальні передзвони», внесли свою часточку у “параді” пасхальних рушників.
Учасниці клубу ретельно підготувались до засідання. Кожна з них принесла свій рушник, серветку і букети весняних квітів. Різні види орнаментів, техніки вишивки, тканина, на якій вишито рушники – святкове, пасхальне дефіле милувало око присутніх. За чашкою запашного чаю лились спогади про давні народні  звичаї, традиції та обряди. Ну, і звичайно ж, велась розмова про писанки, про приготування різних святкових наїдків і страв. Матеріали, представлені на книжковій виставці, допомогли присутнім почерпнути щось новеньке, згадати традиційне.
Колектив Іршавської районної бібліотеки вітає всіх із світлими святами, бажає зустріти їх в мирі і злагоді.

Немає коментарів:

Дописати коментар