«Виростаємо разом з Інтернетом»



1. Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
2. Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
3. Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
4. Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
5. Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
6. Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
7. Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
8. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
9. У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
10. Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
11. Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
12. Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Корисні посилання:
1. http://onlandia.org.ua
Онляндія - безпечна веб країна. ПОРТАЛ ДЛЯ ДІТЕЙ, БАТЬКІВ, ВЧИТЕЛІВ. Програма «Безпека дітей в Інтернеті» включає цілий ряд заходів, спрямованих на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом.
Програма ініційована Коаліцією за безпеку дітей в Інтернеті, заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні». Членами Коаліції є 30 організацій.
Однією з найважливіших ініціатив Коаліції є програма для шкіл «Безпека дітей в Інтернеті», в рамках якої, починаючи з 2008 року тренери-волонтери проводять тренінги для дітей, їхніх батьків і вчителів. З 2008 року тренерами проведено більше 3000 тренінгів для 78000 учасників. В результаті зусиль Коаліції з 2009-2010 навчального року тема безпеки в Інтернеті також внесена Міністерством освіти і науки в шкільну програму 5-12 класів.
2. http://zaprosto-internet.ru/
Посібник розроблений для навчання користувачів старшого покоління основам роботи з комп'ютером та Інтернетом.
Ви можете вивчати його самостійно або використовувати при роботі в комп'ютерному класі. Матеріали відкриті для використання в освітніх цілях.
3. http://bezpeka.kyivstar.ua
Мета програми: Навчити дітей правилам онлайн-безпеки, сприяти створенню території безпечного Інтернету для освіти та розвитку.
У рамках програми «Київстар» приймає відповідальні бізнес-рішення, розробляє навчальні матеріали та активно проводить інформаційну роботу серед дітей, вчителів та батьків за поясненням основних правил онлайн-безпеки.
Основні результати програми:
- Створено «білий список» рекомендованих дитячих сайтів;
- Видано посібник для батьків «Діти в інтернеті: як навчити дітей безпеки у віртуальному світі»;
- Проведено інформаційну роботу серед більш ніж 2000 дітей, 4000 батьків і 5000 вчителів по всій країні;
- Розроблено нову послуга компанії «Батьківський контроль», яка гарантує захист дітей від онлайн-загроз під час виходу в Інтернет через мобільний телефон.
Корисна інформаційна година була проведена для підлітків, адже краще якщо дитина дізнається правила безпечної поведінки в Інтернеті від спеціалістів, а не зі свого сумного життєвого досвіду.
ВідповістиВидалити