середу, 22 січня 2014 р.

Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг
Народ мій є! 
Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить 
мій народ! 
           22 січня  український народ відзначає   День Соборності України. У новітній історії нашої держави ця дата посідає особливе місце і символізує об'єднання століттями відірваних одна від однієї частин України  –  Західноукраїнської  Народної  республіки  та  Наддніпрянської України.
«Шматок землі, ти звешся Україною.
Ти був до нас. Ти будеш після нас»
Ліна Костенко
         Українська Народна Республіка була створена в січні 1918 року. В цей же час на території, яка раніше входила до складу Австро-Угорщини, утворилася  Західноукраїнська  Народна Республіка. Лідери нових держав зустрілися для визначення умов майбутньої  Злуки  22 січня 1919 року. Ця подія й поклала початок святкуванню  Дня Соборності України.
          Формально цей акт не втілився у створення незалежної держави, проте він став першим кроком до цієї історичної події, яка сталася вже в 1991 році з розпадом СРСР. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом.  
«В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля»
Тарас Шевченко
         З нагоди свята, за сприяння адміністрації  Іршавської  ЗОШ  І – ІІІ №2, для учнів 9 – х класів  було проведено інформаційну  годину "Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг" та підготовлено тематичну виставку літератури. Бібліотекарі Балега М.В. та Гресько М.І, прокоментували презентацію, провели вікторину по історії  України. Вчитель історії  Корпош С.М. та української мови Томич А.І.  були задоволені виявленими знаннями своїх учнів, які наввипередки відповідали на запитання вікторини. Потім учні мали змогу подивитися відеоролик про згадувані історичні події, який продемонструвала Кепша О.І. Технічну підтримку для бібліотекарів організував вчитель інформатики  названої школи  -  Меренич В.І. Хочеться   сказати добре слово про керівництво Іршавської ЗОШ І – ІІІ ст. № 2 : директор - Гичка Г.Ю., заступник директора  по навчально – виховній роботі Барна О.Й., заступник директора по виховній роботі Попович Г.В., яке завжди йде нам назустріч  по питаннях проведення масових заходів.


 
 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар